کد مطلب: 141107
سرهنگ ذوالفقاري خبر داد؛
راه‌اندازي مرکز تخصصي دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
درباره شهدای گمنام دانشگاه‌ها مستندسازی شود
تاریخ انتشار : 1401/02/06 12:30:52
نمایش : 735
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
مديرکل بنياد و حفظ آثار نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان چهارمحال و بختياري از راه‌اندازي مرکز تخصصي دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد خبر داد.

سرهنگ منوچهر ذوالفقاري در نشستي با حضور هيئت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، مشاور استاندار در امور ايثارگران استان چهارمحال و بختياري از ايجاد مرکز تخصصي دفاع مقدس در اين واحد دانشگاهي خبر داد و اظهار کرد: نشر ارزش‌هاي دوران دفاع مقدس در دانشگاه بايد براي آيندگان تدوين شود؛ زيرا دفاع مقدس در کشور نقطه عطفي بود که با برجسته کردن و مستندسازي آن مي‌توانيم در حفظ ارزش‌هاي دفاع مقدس کوشا باشيم.

وي تأکيد کرد: بايد درباره شهداي گمنامي که در دانشگاه آزاد اسلامي و در دانشگاه‌هاي ديگر تدفين شده‌اند، مستندسازي انجام شود؛ چراکه اين امر براي نسل جوان به‌ويژه آيندگان موجب حفظ ارزش‌هاي دفاع مقدس مي‌شود.


مديرکل بنياد و حفظ آثار نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان چهارمحال و بختياري عنوان کرد: توليد علم و فرهنگ دو مأموريت مهم و عمده دانشگاه آزاد اسلامي در طول سال تحصيل است. توليد فرهنگ در دانشگاه ارتباط مستقيم با حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس دارد که اين هدفي عظيم بوده و بايد از اين فرهنگ در دانشگاه به‌عنوان اهداف مناسبي براي دانشجويان نسل جوان استفاده شود که مي‌تواند کمک خوبي در بحث نشر آثار دفاع مقدس در دانشگاه داشته باشد. از لحاظ توليد علم دانشگاه آزاد اسلامي يک درس دو واحدي در اين باره داشته که مزيت بسيار خوبي در مقايسه با بقيه دانشگاه‌ها دارد.

فرزندان شهدا، جانبازان و ايثارگران سرمايه‌هاي نظام هستند

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري نيز گفت: فرزندان شهدا، جانبازان و ايثارگران سرمايه‌هاي نظام هستند و بايد به آنان توجه ويژه کرد و قطعاً دانشگاه در اين راستا حرکت خواهد کرد.

حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد افزود: اهميت دادن به ايثارگري‌هاي انسان‌هاي وارسته‌اي که عمر خود را فدا کردند، فرصتي براي جوانان و نخبگان فراهم مي‌کند که بتوانند با تحصيل خوب اهدافي که شهدا به دنبال آن بودند را به دست آورند. با نگاه خاص پژوهشي و فرهنگي به فرزندان شهدا مي‌توانيم ذره‌اي از ديني که شهدا بر گردن ما دارند را ادا کنيم.

اجراي برنامه‌هاي تعامل با دانشگاه آزاد در اولويت امور ايثارگران است

مشاور استاندار و مسئول هماهنگي امور ايثارگران استان چهارمحال و بختياري نيز با بيان اينکه وجود فرزندان شاهد و ايثارگر باعث خيروبرکت دانشگاه است، مطرح کرد: با توجه به اهميت موضوع ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و تعامل با دانشگاه آزاد اسلامي در اولويت امور مربوط به ايثارگران است.

علي گودرزي ادامه داد: در گذشته بحث فرهنگ و ايثار شهادت مطرح بود و بعد به بحث فرهنگ و ايثار و مقاومت تبديل شد و اکنون مسئله فرهنگ و ايثار به کار و تلاش تبديل شده است. بايد دست‌به‌دست هم دهيم تا اتفاقات خوبي در کشور به وجود بيايد و تحقق پيدا کند. با توجه به ظرفيت‌هاي بسيار بالاي علمي و فرهنگي دانشجويان اگر لحاظ علمي گام بردارند و حرکت کنند، مي‌توانند اتفاقاتي که در دانشگاه خارجي از لحاظ علمي و صنعتي به وجود آمده را در دانشگاه‌هاي کشور به وجود بياورند.

 در ادامه اين برنامه اعضاي جلسه با حضور در منزل محمد احمدي دانشجوي کارشناسي ارشد مديريت بازرگاني دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد و فرزند شهيد با خانواده معزز شهيد والامقام شهيد سيد خدامراد احمدي ديدار کردند. در اين ديدار با قدرداني از ايثارگري‌ها و خدمات دلسوزانه همسر شهيد با اهداي لوح سپاس از اين همسر و مادر نمونه تجليل شد. شهيد سيد خدامراد احمدي در عمليات والفجر ۸ مجروح و در سال ۹۸ به درجه رفيع شهادت نائل شد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن