کد مطلب: 141101
با حضور مسئولان صورت گرفت؛
امضاي تفاهم‌نامه سپاه و دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1401/01/30
نمایش : 664
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
تفاهم‌نامه همکاري بين دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و سپاه حضرت قمر بني هاشم(ع) اين استان امضا شد.

 در راستاي اجراي تدابير و فرمان مقام معظم رهبري و تحقق اهداف طرح مهارت‌آموزي کارکنان وظيفه، تفاهم‌نامه‌اي بين سپاه قمر بني هاشم(ع) و دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري منعقد شد.


فرمانده سپاه قمر بني هاشم(ع) استان چهارمحال و بختياري در اين مراسم با اشاره به شعار سال که از سوي مقام معظم رهبري نامگذاري شده است، تحقق شعار «توليد دانش‌بنيان اشتغال‌آفرين» را از ضرورت‌هاي مهم امروز و نياز کشور دانست.

سردار علي‌محمد اکبري افزود: جوانان که در حال خدمت مقدس سربازي هستند، نيازمند فراگرفتن يک مهارت براي بعد از خدمت هستند که اين تفاهم‌نامه بين دانشگاه آزاد اسلامي و سپاه حضرت قمر بني هاشم عليه‌السلام منعقد شد تا جوانان سرباز بتوانند از ظرفيت‌هاي خوب دانشگاه براي مهارت‌آموزي استفاده کنند و بعد از دوران خدمت ايجاد شغل کنند.

وي با اشاره به برگزاري نشست‌هاي هيئت انديشه‌ورز در سپاه استان چهارمحال و بختياري، تلاش بسيج علمي پژوهشي سپاه و خانه نخبگان را همراه‌سازي دانش و اشتغال دانست و ادامه داد: در نشست‌هاي هيئت انديشه‌ورز ضمن مسئله‌يابي، آسيب‌ها شناسايي مي‌شود تا بتوانيم در مجموعه بسيج براي کمک به دولت اقدامات لازم را انجام دهيم.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و شهرکرد هم در اين نشست مطرح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي همواره همراه دانشگاه بوده و به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي در مسائل مختلف کمک کرده است.

دکتر ابراهيم رحيمي افزود: خانه نخبگان بسيج استان چهارمحال و بختياري با همراهي دانشگاه و سپاه فعاليت‌هاي بسيار خوبي انجام داده و اگر هم‌افزايي و همراهي بيشتر باشد با ساير ارگان‌ها، کارهاي بزرگ‌تري انجام مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي ۴۰ درصد ظرفيت و توانمندي آموزش عالي استان چهارمحال و بختياري را دارد، حمايت از نخبگان را مورد تأکيد قرار داد و برگزاري «ايده شو» با همکاري سپاه را در راستاي گام دوم و حمايت از نخبگان و فرهيختگان دانست که ايده‌ها و طرح‌هاي پژوهشي خود را به دانشگاه مي‌دهند و بعد از داوري و انتخاب ايده‌هاي برتر، براي سرمايه‌گذاري و توليد به آنها کمک مي‌کنند.

مسئول نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه حضرت قمربني هاشم عليه‌السلام هم در اين مراسم با اشاره به روايت‌هايي درباره اهميت شب‌هاي قدر و بخشي از اعمال اين ليالي پرفضيلت به ايراد سخن پرداخت.

حجت‌الاسلام سيد امان‌الله حسيني‌صدر اجراي منويات مقام معظم رهبري درباره توسعه آموزش‌هاي مهارتي، آماده‌سازي و توسعه مهارتي جوانان قبل از خدمت و در حين تحصيل، ارائه آموزش‌هاي مهارتي مناسب و اثربخش (منجر به اشتغال) به کارکنان وظيفه مطابق نياز سپاه قمر بني هاشم (ع) استان چهارمحال و بختياري در حين خدمت و اوقات فراغت، همکاري در رفع نياز پژوهشي سپاه قمر بني هاشم (ع) استان چهارمحال و بختياري در زمينه توسعه توانمندي کارکنان وظيفه براي ورود به بازار کار، همکاري و مشارکت در کارورزي کارکنان وظيفه در محيط کار واقعي، ايجاد فضاي کسب و کار و اشتغال کارکنان وظيفه پس از طي دوران خدمت وظيفه عمومي، توسعه فرهنگ کارآفريني در قالب حمايت‌هاي معنوي از طرح‌هاي کارآفرينانه و خلّاقانه مشمولان و کارکنان وظيفه با رعايت ضوابط سپاه قمر بني هاشم (ع) استان چهارمحال و بختياري را از اهداف اين تفاهم‌نامه عنوان کرد.

اين تفاهم‌نامه در ۵ ماده، دو تبصره و دو نسخه بين معاونت مهارت و کارآفريني دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و بسيج علمي، پژوهشي سپاه قمر بني هاشم(ع) استان چهارمحال و بختياري به تأييد و امضاي طرفين رسيد.
 

 

 

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن