کد مطلب: 141089
دکتر خيري خبر داد؛
ساخت دستگاه بارگذاري متقارن و نامتقارن پي‌هاي سازه‌اي تا مقاومت ۲۰۰ تُن
تاریخ انتشار : 1401/01/18
نمایش : 550
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد از طراحي و ساخت دستگاه بارگذاري متقارن و نامتقارن پي‌هاي سازه‌اي و شمع‌ها تا مقاومت ۲۰۰ تن توسط عضو هيئت علمي اين واحد دانشگاهي خبر داد.

دکتر فرشيد خيري با اعلام طراحي و ساخت دستگاه بارگذاري متقارن و نامتقارن پي‌هاي سازه‌اي و شمع‌ها تا مقاومت ۲۰۰ تن توسط عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد اظهار کرد: در راستاي شعار سال با عنوان «توليد دانش‌بنيان اشتغال آفرين» و در رويداد ملي گام دوم در ۴۰ سالگي دانشگاه آزاد اسلامي براي نخستين بار و درحال ثبت‌ در يک شرکت دانش‌بنيان، اين دستگاه توسط دکتر مهدي زماني عضو هيئت علمي گروه عمران با همکاري و مشارکت دکتر عليرضا ميرابوالقاسمي يکي ديگر از اعضاي اين گروه علمي طراحي و ساخته شد.


وي با تبريک به جامعه دانشگاهي افزود: از آنجايي که نبودن چنين دستگاهي در کشور و به‌ويژه در استان چهارمحال و بختياري کاملاً مشهود بود، همکاران گروه عمران پس از تحقيقات فراوان موفق به طراحي و ساخت اين دستگاه شدند که مي‌تواند علاوه بر اشتغال‌زايي براي دانشگاه هم درآمد خارج از شهريه جذب کند.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد اضافه کرد: دستگاه بارگذاري متقارن و نامتقارن پي‌هاي سازه‌اي مي‌تواند براي عموم پايان‌نامه‌هاي کارشناسي ارشد، دکتري تخصصي رشته عمران و همه پژوهشگران قابل استفاده و بهره‌برداري علمي باشد.

دکتر خيري يادآور شد: به گفته طراح و سازنده دستگاه به دليل اينکه دستگاه‌هاي موجود در کارگاه‌هاي عمران و مکانيک اصولاً توان بارگذاري کمتر از ۱۰ تن را دارند و آزمايش نمونه‌هاي در حد واقعي و بزرگ عملاً در استان چهارمحال و بختياري امکان‌پذير نبود؛ بنابراين با طراحي و ساخت اين دستگاه موفق شديم توان بارگذاري را به ۲۰ برابر افزايش دهيم و به نتايج نزديک به واقعيت دست پيدا کنيم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن