کد مطلب: 141080
با معرفي برترين‌ها در شهرکرد صورت گرفت؛
پايان نخستين پويش ملي توليدات رسانه‌اي حاج‌قاسم سليماني
تاریخ انتشار : 1400/12/24 08:22:36
نمایش : 736
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
نخستين پويش ملي توليدات رسانه‌اي حاج‌قاسم سليماني با معرفي برترين‌ها در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد به کار خود پايان داد.
در مراسمي با حضور مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي از ۲۵ استاد، کارمند و دانشجوي برتر دانشگاه‌هاي سراسر کشور در نخستين پويش ملي توليدات رسانه‌اي حاج‌قاسم سليماني تجليل شد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي در اين آيين با تبريک اعياد پربرکت شعبانيه اظهار کرد: بهترين ارمغان الهي دين است و دين ضروري‌ترين نياز زندگي انسان‌هاست.

حجت‌الاسلام دکتر محمد شريفاني افزود: براي موفقيت در اين دنيا بايد از دين يا از عقل يا از حيا بهره بگيريم، قرآن به ما دستور داده که همه وجودت را خرج دين کن و با همه وجودت به دين رو بياور؛ دين است که حافظ ماست و استعدادهاي ما را شکوفا مي‌کند.

وي عنوان کرد: اگر دين را به يک درخت شبيه کنيم، ريشه‌هاي اين درخت، باورها و اعتقاداتي است که دين در عمق جان من و شما مي‌نشاند. تمام حرکاتي که ما در زندگي‌مان داريم، انجام مي‌دهيم ريشه در باورهاي ما دارد. اگر نماز مي‌خوانيم، اگر مقيد به آداب و اصولي هستيم، همه به دليل آن باوري است که دين در نهاد ما نهاده است.

پايان نخستين پويش ملي توليدات رسانه‌اي حاج‌قاسم سليماني

اين استاد دانشگاه با اشاره به اينکه رسالت اصلي دين، تربيت انسان‌هاست، تبيين کرد: اگر اشخاصي پيدا مي‌شوند که حاضرند جان‌شان را در طبق اخلاص بگذارند و مدال افتخار شهيد را به خودشان اختصاص بدهند، ريشه در همان باور و اعتقاد ديني دارد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي تأکيد کرد: شهيدان ما در اوج قله اخلاق و مصداق محسنين هستند، همان‌طور که شهيد حاج‌قاسم سليماني به‌عنوان الگوي اخلاق معرفي و سردار دل‌ها شد.

دکتر شريفاني بيان کرد: دين، شهادت و قرآن را به‌عنوان کتاب عمل و کتاب نظر براي ما انسان‌ها به ارمغان آورده است. قدر قرآن اين کتاب آسماني را بدانيد و بيشتر با قرآن مأنوس شويد.

در اين پويش رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با تبريک اعياد شعبانيه به‌ويژه ولادت باسعادت حضرت قائم(عج) و بزرگداشت روز شهدا گفت: نام‌گذاري ۲۲ اسفند ماه به‌عنوان روز بزرگداشت شهدا و سالروز صدور فرمان حضرت امام خميني(ره) مبني‌بر راه‌اندازي بنياد شهيد انقلاب اسلامي، بيانگر مقام والا و با عظمت شهدا و نمايان‌گر ارزش و قداست خون شهيدان در به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي ايران است.

دکتر ابراهيم رحيمي ياد و خاطره تمام شهداي انقلاب اسلامي به‌ويژه شهيد والامقام سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني و هفت شهيد دانشجو و پنج شهيد گمنام منتسب به دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد را گرامي داشت.

وي با ارائه گزارشي از مهم‌ترين فعاليت‌هاي علمي، پژوهشي، پزشکي، آموزشي و فرهنگي در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري تشريح کرد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي استان در سال ۱۴۰۰ با تلاش استادان، کارکنان و دانشجويان موفق به کسب افتخارات بسيار زيادي در حوزه‌هاي مختلف شده است.

پايان نخستين پويش ملي توليدات رسانه‌اي حاج‌قاسم سليماني

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم در اين مراسم يادآور شد: همزمان با سالروز بزرگداشت مقام شهدا، اختتاميه نخستين پويش ملي حاج قاسم سليماني ويژه دانشگاهيان سراسر کشور با حضور مسئولان دانشگاهي و مسئولان استاني و کشوري در سالن اجتماعات سردار شهيد حاج قاسم سليماني دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار شد.

حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد ادامه داد: در اين پويش ملي ۱۰۰۰ نفر از استادان، کارکنان و دانشجويان دانشگاه‌هاي سراسر کشور در بخش‌هاي مختلف فيلم و کليپ، عکس، پادکست، فضاي مجازي و طراحي با هم به رقابت پرداختند که از هر رشته پنج نفر و در مجموع ۲۵ نفر پس از ارزيابي و داوري موفق به کسب عناوين برتر اول تا پنجم شدند.

 اداي احترام به هفت شهيد دانشجو و پنج شهيد گمنام دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، تجليل از دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري توسط حجت‌الاسلام محمد شريفاني، تجليل از ۶۰ برگزيده مسابقات سراسري شفاهي و کتبي قرآن و عترت(ع) در بخش استادان، کارکنان و دانشجويان، پخش سرود تصنيف سردار دل‌ها، يادبود سردار شهيد قاسم سليماني توسط گروه کشوري نسيم صبا لردگان از ديگر برنامه‌هاي اين پويش ملي در شهرکرد بود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن