کد مطلب: 141079
فرهادي هفشجاني در گفت‌وگو با آنا مطرح کرد؛
شهيدي که روز خاکسپاري با تاريخ عقدش مصادف شد/ روايت همسر محمد از نحوه شهادتش توسط داعش
تاریخ انتشار : 1400/12/23 11:20:48
نمایش : 779
همسر شهيد والامقام محمد نصيري هفشجاني گفت: جنگي که از جنگ تن به تن خطرناک‌تر است، جنگ رواني است. زن در خانواده نقش اصلي دارد و امروزه دشمن تمام توانش را براي گمراهي زن در خانواده گذاشته است.

نرگس فرهادي هفشجاني به‌مناسبت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌هاي خبرگزاري آنا در شهرکرد با بيان مختصري از زندگينامه شهيد محمد نصيري هفشجاني اظهار کرد: اين شهيد در سال ۱۳۶۲ به دنيا آمد؛ کودکي خود را در خانواده‌اي متوسط گذراند، علاقه بسيار زيادي به ائمه و مراسم داشت و در روز جمعه ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۲ به شهادت رسيد.

وي افزود: ۲۷ آذر ۱۳۸۷ با محمد نصيري هفشجاني عقد و تير ۱۳۸۹ ازدواج کرديم که حاصل اين ازدواج يک دختر به نام نازنين جان است.

همسر شهيد والامقام محمد نصيري هفشجاني در بيان خصوصيات اخلاقي اين شهيد متذکر شد: پدر و مادر را بسيار تکريم مي‌کرد، احترام بزرگ‌ترهاي فاميل را بسيار داشت، حتي جلوي کودکان هم بلند مي‌شد. به ائمه اطهار بسيار علاقه و ارادت داشت؛ به‌طوري که يک ماه قبل از شهادتش راهي کربلا شد و در همان سفر براي خود کفن متبرک‌شده به ضريح امام حسين(ع) آورد.

فرهادي هفشجاني در پاسخ به اين پرسش که در نبود همسرتان چگونه مشکلات را حل مي‌کنيد؟ عنوان کرد: به دليل اينکه فقط سه سال از ازدواج ما گذشته بود و نازنين جان هم فقط ۱۸ ماه داشتند، ضربه سنگيني از لحاظ روحي و رواني به کل خانواده وارد شد، ولي با توکل به خدا و پشتيباني خانواده‌ام توانستم پس از شهادت همسرم درس بخوانم و مدرک کارشناسي بگيرم که اکنون دانشجوي کارشناسي ارشد کامپيوتر دانشگاه آزاد شهرکرد هستم. هدف اصلي من از درس خواندن اين بود که بتوانم براي نازنين جان مانند پدرش افتخارآفرين باشم. در کنار درسم وظيفه مادري را فراموش نکردم و براي اين که نازنين جان در هيچ زمينه‌اي احساس کمبود نداشته باشد، همه تلاشم را کردم.

وي در پاسخ به اين سؤال که چه‌قدر براي تربيت فرزندتان وقت مي‌گذاريد؟ متذکر شد: همان‌طور که قبلاً اشاره کردم، نازنين جان همه زندگي من است و اگر ايشان نبودند هيچ انگيزه‌اي براي ادامه زندگي نداشتم؛ بنابراين تمام تلاشم را براي گذراندن وقت در کنار دخترم مي‌کنم.

دانشجوي کارشناسي ارشد کامپيوتر دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد درباره نقش همسران شهدا در پاسداري از خون شهدا يادآور شد: به‌نظرم همسران شهدا نيمه پنهان ماه هستند که بسيار ازخودگذشتگي مي‌کنند؛ اما جايي ديده نمي‌شوند. تربيت فرزندان و يادگاري‌هاي شهدا بسيار کار دشواري است که اين وظيفه مهم بر دوش همسران شهداست که خدا را شکر تا به امروز هر کجا پا مي‌گذاريم از موفقيت‌ها و افتخارآفريني فرزندان شهدا گفته مي‌شود. همسران شهدا مردانه پاي زندگي و فرزندان خود ايستاده‌اند که قابل قدرداني است.

فرهادي هفشجاني درباره نحوه شهادت محمد نصيري هفشجاني و نحوه اطلاعش از شهادت وي گفت: شهيد محمد نصيري حدود ۱۰ ماه در عراق مشغول به کار بود که روز جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۲ وقتي با لب تشنه و خستگي ناشي از کار به سمت خوابگاه بازمي‌گشت، داعش جلوي ماشين‌هاي آنها را مي‌گيرد و همه را به گلوله مي‌بندد که گلوله به شکم شهيد نصيري اصابت مي‌کند و ايشان به فيض شهادت مي‌رسد. ما از روز جمعه تا سه‌شنبه اطلاعي نداشتيم، البته خانواده من اطلاع داشتند؛ ولي مي‌دانستند من تا محمد را نبينم، آرام نمي‌شوم؛ بنابراين برادرانم پيگير انتقال شهدا به ايران بودند تا روز سه‌شنبه امام جمعه شهر خبر شهادت را به ما دادند.

وي اضافه کرد: شب همان روز با اصرار برادرم، رفتيم و شهيد را براي بار آخر ملاقات کرديم و کفني که از کربلا آورده بود، برايش برديم. روز چهارشنبه يعني ۲۷ آذر ۱۳۹۲ روز خاکسپاري هم مصادف با سالگرد عقدمان بود.

همسر شهيد والامقام محمد نصيري هفشجاني در پيامش براي دانشگاهيان اظهار کرد: هميشه پيرو رهبري و ولايت فقيه باشند، شايد جنگ تن به تن تمام شده است، ولي جنگي که خطرناک‌تر است، جنگ رواني است. زن در خانواده نقش اصلي دارد و امروزه دشمن تمام توانش را براي گمراهي زن در خانواده گذاشته است. اگر زن در خانواده دچار انحراف شود، کل خانواده و بالطبع کل جامعه را تحت تأثير قرار مي‌دهد.

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن