کد مطلب: 141000
دکتر رحيمي تأکيد کرد؛
برگزاري امتحانات به‌صورت حضوري تا تأمين زيرساخت‌هاي مجازي
تاریخ انتشار : 1400/10/25 08:06:41
نمایش : 276
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
آسيب‌ جدي به قشر تحصيل‌کرده با بي‌توجهي به حفظ کيفيت آموزش مجازي

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري گفت: تا تأمين زيرساخت مناسب براي ارزشيابي صحيح مجازي و رعايت عدالت بين دانشجويان نيازمند برگزاري امتحانات به‌صورت حضوري هستيم.

دکتر ابراهيم رحيمي در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌هاي خبرگزاري آنا در شهرکرد با تشريح معايب برگزاري آزمون‌ها و امتحانات به‌صورت مجازي و لطمه آن به آموزش عالي اظهار کرد: از جمله معايب امتحانات مجازي، امکان تقلب دانشجويان در آزمون و نبود عدالت صحيح در ارزشيابي است که اين مسئله ناشي از کيفيت پايين زيرساخت‌هاي آموزش مجازي در کشور است و نه ناشي از سيستم آموزش مجازي.


وي اضافه کرد: تا تأمين زيرساخت مناسب براي ارزشيابي صحيح مجازي و رعايت عدالت بين دانشجويان نياز به برگزاري امتحانات به صورت حضوري است تا حقي از هيچ دانشجويي تضييع نشود.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با تأکيد بر اينکه دانشجويان همواره با روش‌هاي سنتي بهتر از شيوه‌هاي نوين مأنوس هستند، مطرح کرد: با برگزاري حضوري امتحانات، اشخاصي که براي دروس خود تلاش زياد متقبل شده‌اند، راحت‌تر مي‌توانند به حق‌شان برسند و دانشجوياني که براي دروس خود تلاش نداشته‌اند، امکان سوءاستفاده از شرايط را نخواهند داشت.

آسيب‌ جدي به قشر تحصيل‌کرده با بي‌توجهي به حفظ کيفيت آموزش مجازي

دکتر رحيمي يادآور شد: آموزش مجازي به‌عنوان يک روش نوين آموزشي مورد قبول تمام کشورهاي مطرح دنياست و آموزش عالي و دانشگاه‌ها بايد از ظرفيت و زيرساخت ايجادشده در اين عرصه بهره لازم دکتر را ببرند.

وي توضيح داد: آموزش تلفيقي (ترکيب آموزش مجازي و حضوري) در دستور کار شوراي عالي انقلاب فرهنگي قرار گرفته و استقبال از آموزش مجازي در کشور و جهان به‌خوبي اثر خود را نشان داده و با مديريت صحيح آموزش مجازي و افزايش زيرساخت و کيفيت آن براي تمام مناطق (کم‌برخوردار و برخوردار) مي‌تواند مزاياي خوبي نيز در سطح کلان جامعه ايجاد کند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد تبيين کرد: از سوي ديگر بي‌توجهي به حفظ کيفيت آموزش مجازي مي‌تواند آسيب‌هاي جدي به قشر تحصيل‌کرده وارد کند، اميدواريم در آينده نزديک شاهد رشد و تعالي کيفيت آموزش مجازي و بهبود زيرساخت‌هاي آن در سطح کشور باشيم.

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن