کد مطلب: 140993
دکتر قاسمي‌نژاد مطرح کرد؛
اهتزاز پرچم حضرت زهرا توسط سردار سليماني
تاریخ انتشار : 1400/10/18 09:23:58
نمایش : 456
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري گفت: سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني توانست با عزت و افتخار پرچم حضرت فاطمه زهرا و ايران را براي همه جهانيان به اهتزاز درآورد.
حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد در مراسم سوگواري سالروز شهادت حضرت فاطمه‌(س) و بزرگداشت شهادت سردار سليماني که با حضور هيئت رئيسه و جمعي از استادان، کارکنان و دانشجويان در مسجدالنبي(ص) دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار شد، با تسليت اين ايام گفت: اين تقارن به اين معناست که در مکتب حضرت فاطمه زهرا چنين سربازي پرورش يافته است که توانست سيره آنحضرت را در عالم به همه عالميان نشان دهد.

وي اظهار کرد: سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني توانست با عزت و افتخار پرچم حضرت فاطمه زهرا و ايران را براي همه جهانيان به اهتزاز درآورد.


اين مسئول عنوان کرد: شهيد سليماني شخصيتي با شاخصه‌هاي مهم بود که اين شاخصه‌ها از سيره اهل‌بيت (ع) نشئت گرفته بود.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري بيان کرد: مهم‌ترين شاخصه‌هاي حاج‌قاسم ولايت‌مداري او بود که در زندگي حضرت زهرا (س) يک شاخصه بسيار نمايان بود، زيرا حضرت زهرا (س) هم، براي دفاع از ولايت به شهادت رسيدند و به نوعي مظلوم واقع شدند.

دکتر قاسمي‌نژاد مطرح کرد: شهيد حاج‌قاسم نيز بدون هيچ‌گونه چشم‌داشتي از ولايت، مطيع محض ولايت بود و در فرامين ولايت حرکت مي‌کرد.

وي گفت: شاخص ديگر او اخلاص بود، اخلاصي که تمام وجودش را فرا گرفته بود اخلاصي که بازهم برگرفته از سيره حضرت زهرا (س) بود، در سيره آن حضرت اخلاص موج مي‌زند چون يکي از نکات مورد توجه حضرت زهرا (س) است.

اين استاد دانشگاه تبيين کرد: حاج‌قاسم با اخلاصي که در درونش بود توانست فتنه داعش را که به وسيله استکبار جهاني به وسيله آمريکا و اسرائيل در مناطق مختلف و به‌ويژه در خاورميانه به وجود آمد از کره زمين محو کند.

اين مبلغ مذهبي اظهار کرد: شاخصه ديگري که خيلي مهم‌تر است، مجاهدت حاج‌قاسم است که يک مجاهد در راه خدا بود، در روايات مي‌فرمايند کساني مي‌توانند در راه خدا مجاهدت کنند که اولياي ويژه الهي باشند، يعني هر کسي توفيق پيدا نمي‌کند که مجاهد در راه خدا باشد، اما حاج‌قاسم اين توفيق را داشت که براي دين براي عزت براي آبرو براي حيثيت مجاهدت کند و در اين راه جان خود را نيز فدا کرد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه سرتاسر زندگي حضرت زهرا سلام‌الله عليها پر از درس و نکته است، يادآور شد: شهيد حاج‌قاسم تربيت يافته کامل در مکتب آن حضرت است.

دکتر قاسمي‌نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به معنويت‌گرايي زندگي حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: هدفدار زندگي کردن آن بانوي بزرگوار اين بود که روح پروردگار و روح خدا بر زندگي آن حضرت حاکم بود به طوري که جاي‌جاي زندگي‌ ايشان بوي خدا مي‌داد.

وي افزود: معنويت‌گرايي در عصر حاضر در زندگي‌هاي فردي و اجتماعي، زندگي‌هاي خانوادگي و خانواده‌هاي ما نياز ضروري است و با حاکميت روح معنويت در زندگي مشکلات و اختلافات و رذائل کنار مي‌روند و روح صفا و صميميت و همدلي و هم‌نوعي و تعامل در زندگي حاکم مي‌شود و زندگي‌ها پرثمر و کارآمدي مي‌شوند و افراد در کنار هم مي‌توانند پله‌هاي ترقي مادي و معنوي را طي کنند.

دکتر قاسمي‌نژاد بيان کرد: اگر ما خود را به اين سيره مزين و متعهد کنيم بسياري از مشکلات زندگي ما حل مي‌شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن