کد مطلب: 140992
در کارگاه آموزشي مطرح شد؛
تکنيک‌هاي فن بيان کدامند؟
تاریخ انتشار : 1400/10/18 09:21:03
نمایش : 346
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
کارگاه آموزشي فن‌ بيان در دانشگاه آزاد اسلامي پرديس لردگان برگزار و تکنيک‌هاي فن بيان و ويژگي‌هاي يک سخنران تشريح شد.
کارگاه آموزشي فن‌بيان با حضور دانشجويان و علاقه‌مندان به گويندگي در دانشگاه آزاد اسلامي پرديس لردگان برگزار شد.

در اين کارگاه يک روزه، روش‌هاي ارتباط و انواع ارتباط، ويژگي‌هاي يک ارتباط سالم، انواع روش‌هاي سخنراني، ويژگي‌هاي سخنران خوب، روش ارائه يک سخنراني در جلسات، چگونگي استفاده از لحن، زير و بم، تنفس و رفع استرس به فراگيران حاضر در کارگاه ارائه شد.

مدرس کارگاه و استاد مدعو دانشگاه آزاد اسلامي پرديس لردگان در اين کارگاه آموزشي، مباحثه، مناظره، گفت‌وگو، سخنراني و مذاکره را پنج ارتباط کلماتي ميان افراد عنوان کرد و گفت: تحليل و اشراف و به کاربردن درست زبان بدن، خبرخواني، تهيه کردن نطق و روخواني و محتواسازي مهم متن شعر گام‌هاي مؤثر در فن بيان و ويژگي‌هاي يک سخنران خوب است.

اعظم رحيمي اظهار کرد: يک سخنران خوب بايد روش‌هاي سخنراني را بداند و بشناسد، انسان‌شناس خوب باشد و در بيان کلمات تلفظ درست به‌کار ببرد و جذاب حرف بزند.

به گفته اين مدرس، کيفيت، تنفس و لحن بيان تکنيک‌هاي فن بيان هستند و نخستين قسمت براي فن‌ بيان صداست که صداي خوب و قدرتمند ارثي نيست و با روش‌هاي مناسب و تمرين درست مي‌شود.

رحيمي خاطرنشان کرد: شمرده حرف زدن، اعتماد به‌نفس، کنار گذاشتن خودپرستي، مشورت با افراد باتجربه و موفق، برخورد ملايمت‌آميز با صداي خود، صحيح نشستن و ايستادن، آمادگي از قبل، رعايت زير و بم صدا، تمرين و حفظ آرامش از جمله تکنيک‌هاي فن بيان به شمار مي‌روند.

به گزارش آنا، در پايان اين کارگاه، به شرکت‌کنندگان گواهي حضور اعطا شد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن