کد مطلب: 140983
حجت‌الاسلام طاهري مطرح کرد؛
جلوگيري از فتنه‌ها با رجوع به قرآن
تاریخ انتشار : 1400/10/11 08:05:30
نمایش : 475
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
مديرکل سازمان تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري اظهار کرد: در همه امت‌ها مسئله فتنه مسئله‌اي اصلي و جدي است و براي جلوگيري از فتنه‌ها بايد به سراغ قرآن رفت.
نشست هم‌انديشي گراميداشت نهم دي روز بصيرت و ميثاق امت با ولايت با حضور هيئت رئيسه و جمعي از استادان، کارکنان و دانشجويان به همت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري و بسيج اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در سالن جلسات ساختمان اداري اين واحد دانشگاهي برگزار شد.

مديرکل سازمان تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري در جمع دانشگاهيان از لحاظ مفهمومي دو کلمه شهيد و شهادت را مورد بررسي واژگاني قراد داد و گفت: آن چيزي که شهيد را باارزش مي‌کند، مفهوم شهادت است و اما در جامعه ما به جاي مفهوم شهادت توجه بيشتري بر شخص شهيد مي‌شود.

جلوگيري از فتنه‌ها با رجوع به قرآن

حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي طاهري تبيين کرد: در جامعه‌اي که ارزش شهادت و شهادت‌طلبي و مفهوم شهادت مورد توجه قرار گيرد و گرامي داشته شود، دشمن احساس ترس و حقارت مي‌کند و در نتيجه ضريب امنيت در آن جامعه بالا مي‌آيد.

وي با بيان اينکه مفهوم شهادت مسير و حرکتي هدف‌دار مربوط به افراد زنده است با اشاره به آياتي از سوره توبه که خداوند مي‌فرمايد يکي از شيوه‌هاي ايجاد فتنه، تغيير امور است، اضافه کرد: در همه امت‌ها مسئله فتنه مسئله اصلي و جدي است و براي جلوگيري از فتنه‌ها بايد به سراغ قرآن رفت.

مديرکل جديد سازمان تبليغات اسلامي چهارمحال و بختياري بيان کرد: اگر مباني معرفتي و ارزشي يک جامعه تضعيف شود در اوج پيروزي هم احتمال شکست بالاست.

حجت الاسلام طاهري مباني فکري جامعه را براي دفاع از ارزش‌ها، ‌پايگاه‌هاي علم، دانش، تقوا و اخلاص عمل عنوان کرد و گفت: در جنگ تابلوها و شعارها، مهم شعار نيست، مهم اين است که آن شعار و آن پرچم در دست کيست و نسبت آن با ولي جامعه چيست‌.

جلوگيري از فتنه‌ها با رجوع به قرآن

وي سربازگيري از جبهه ‌انقلاب، ايجاد تقابل بين رهبران، رهبرتراشي و ايجاد تفرقه، حمله از پيرامون به مرکز با استفاده از ضعف‌ها و مشکلات را ازجمله شيوه‌هايي مطرح کرد که دشمن براي مبارزه و ايجاد فتنه دنبال مي‌کند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن