کد مطلب: 140968
دکتر پورارشد:
غفلت‌هاي علمي موجب شکست جوامع شده است
تاریخ انتشار : 1400/09/30 11:57:21
نمایش : 487
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
رئيس دبيرخانه هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: جوامعي که از پيشرفت‌هاي علمي جهان غافل شوند، شکست مي‌خورند.
دکتر نادر پورارشد در آيين تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به‌مناسبت هفته پژوهش اظهار کرد: جوامعي که از پيشرفت‌هاي علمي جهان غافل شوند، شکست مي‌خورند. در تحقيق و پژوهش بايد صبور باشيم؛ زيرا که پس از هر سختي، پيروزي شيرين است.

رئيس دبيرخانه هيئت امناي دانشگاه آزاد چهارمحال و بختياري بيان کرد: رهبر معظم انقلاب پشتيباني خود را از علم و حرکت‌هاي فناورانه اعلام کردند و بر اين موضوع تأکيد دارند؛ اگر بخواهيم به‌عنوان يک فرد يا يک ملت باقي بمانيم، بايد با ايمان راسخ، همپاي پيشرفت‌هاي علمي جهان پيش برويم.

وي با اشاره به اينکه علم براي انسان سلطه مي‌آورد و اگر انسان علم نداشته باشد، مقهور مي‌ماند، تأکيد کرد: کسي که مطالعه مي‌کند در جست‌وجوي پاسخ سؤال است و کسي که تحقيق و پژوهش مي‌کند در جست‌وجوي پاسخ مسئله است.

غفلت‌هاي علمي موجب شکست جوامع شده است

رئيس دبيرخانه هيئت امناي دانشگاه آزاد چهارمحال و بختياري يادآور شد: انسان در تحقيق و پژوهش به‌دنبال پاسخ مسئله است؛ زيرا کسي در مورد آن چيزي نمي‌داند و پژوهشگر با تحقيق پاسخ آن مسئله را کشف مي‌کند. علت لذت‌بخش بودن تحقيق و پژوهش اين است که انسان محقق به افق‌هاي ديگري از جهان هستي دست پيدا مي‌کند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن