کد مطلب: 140965
حجت‌الاسلام دکتر قاسمي‌نژاد:
تحقيق و پژوهش بايد گره از مشکلات مردم باز کند
تاریخ انتشار : 1400/09/29 14:46:45
نمایش : 420
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري گفت: تحقيق بايد گره‌ مشکلات مردم را باز کند و زماني مي‌تواند مفيد باشد که خود پژوهشگر عاشق تحقيق و پژوهش و نتيجه آن بتواند در خدمت اجتماع باشد.
حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد در مراسم تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با تسليت دهه فاطميه و گراميداشت هفته پژوهش اظهار کرد: خداوند متعال به ما توفيق دهد نقش مهمي که در جهان هستي داريم را با تحقيق و پژوهش به سرانجام برسانيم؛ زيرا جهان هستي مالامال از رازهايي بوده که بخش کوچکي از آن آشکار شده و بخش اعظمي از رازهاي آن در ابهام قرار گرفته است.
وي توضيح داد: اين خيال خام است که بگوييم که انسان به تمام الفباي هستي دست پيدا کرده است؛ بنابراين جهان هستي به‌مثابه يک درياي ناپيدا کرانه بوده که در جهل و تاريکي فرورفته و بشريت با چراغ علم، بخشي از اين تاريکي را روشن کرده است.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد چهارمحال و بختياري عنوان کرد: خداوند در قرآن کريم در ۱۴ قرن پيش فرمان الهي تحقيق و پژوهش را داده است. در عالم هستي تحقيق کنيد و خداوند حضرت ابراهيم(ع) را به دليل تحقيق تحسين مي‌کند. ما آسمان و زمين را براي ابراهيم روشن کرديم، چون دنبالش بود تا يقينش زياد شود؛ بنابراين تحقيق و پژوهش موضوعي فراديني نيست؛ بلکه تحقيق موضوعي کاملاً فطري است.

 

دکتر قاسمي‌نژاد بيان کرد: در طول تاريخ هم دانشوران و انديشمندان با رنج‌هايي که در مسير تحقيق متحمل مي‌شدند در صدر جامعه قرار مي‌گرفتند که علت اصلي آن تحقيق و پژوهش بود.

مسئول نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه آزاد چهارمحال و بختياري با تأکيد بر اينکه شيخ طوسي در ۱۰ قرن پيش کتابخانه بزرگي را براي تحقيق و پژوهش راه‌اندازي کرد، يادآور شد: تحقيق بايد گره از مشکلات باز کند و زماني مي‌تواند مفيد باشد که خود پژوهشگر عاشق تحقيق باشد و نتيجه پژوهشش بتواند در خدمت اجتماع باشد و گره‌اي از مشکلات مردم را برطرف کند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن