کد مطلب: 130913
دکتر فاضلي مطرح کرد؛
تأثير ۷۰ درصدي آموزش حضوري بر يادگيري
تاریخ انتشار : 1400/08/18 13:18:05
نمایش : 392
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با بيان اينکه شيوه آموزش حضوري مؤثرترين و موفق‌ترين شيوه آموزش محسوب مي‌شود، گفت: طبق آمار موجود، آموزش حضوري بيش از ۷۰ درصد تأثير مثبت بر يادگيري دارد.

دکتر پژمان فاضلي در پاسخ به اين پرسش که بازگشايي دانشگاه تا چه اندازه مي‌تواند در ارتقا و کيفيت‌گرايي دانش دانشجويان مؤثر باشد؟، اظهار کرد: در تمام نقاط دنيا شيوه آموزش حضوري به دليل ايجاد ارتباط مستقيم استاد با درس و دانشجو به عنوان مؤثرترين و موفق‌ترين شيوه آموزش محسوب مي‌شود، طبق آمار موجود، آموزش حضوري بيش از ۷۰ درصد تأثير مثبت بر يادگيري دارد.


وي درباره برتري روش آموزش حضوري بر مجازي گفت: قطعاً هر دو شيوه آموزشي محاسن و مزاياي مختص به خود را دارد؛ اما به دليل مشکلاتي که در زيرساخت‌هاي آموزش مجازي در کشور وجود دارد، اکنون آموزش حضوري به لحاظ تأثير در يادگيري، موفق‌تر بوده است.

اين مسئول در پاسخ به اين پرسش که دوره آموزش به صورت مجازي چه لطمه‌هايي به فضاي آموزشي وارد شد؟، مطرح کرد: آموزش مجازي صرفاً موجب لطمه نشده و در بسياري از زمينه‌ها منجر به نتايج و خروجي‌هاي ارزشمندي نيز شده است؛ اما در صورتي که صرفاً بخواهيم لطمات آن را بررسي کنيم، اين شيوه آموزشي باعث قطع ارتباط مستقيم استادان و دانشجويان و تجربه نکردن محيط آموزشي توسط دانشجويان شده است.

به گفته اين مسئول به دليل نبود زيرساخت آموزش مجازي در کشور و برخوردار نبودن برخي از دانشجويان از امکانات مورد نياز براي آموزش مجازي، ميزان بهره‌مندي دانشجويان از آموزش مجازي يکسان نبوده است.

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد درباره جبران آموزش مجازي و کاستي‌هاي احتمالي بيان کرد: در يک‌سال و نيم گذشته، دانشجويان تجربيات ديگري به دست آورده‌اند که قطعاً در آموزش حضوري حاصل نمي‌شد؛ بنابراين با توجه به اينکه کسب دانش و مهارت امري نسبي است، دانشجويان خسارتي را متقبل نشده‌اند که نياز به جبران باشد.

اين مسئول درباره برنامه‌ريزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد براي آموزش حضوري مطرح کرد: دانشگاه با تشکيل کميته بازگشايي سعي بر آن دارد که با يک برنامه‌ريزي کاملاً منظم به‌صورت تدريجي و با کنترل و رعايت تمام موازين بهداشتي نسبت به حضوري شدن کلاس‌هاي درسي اقدام کند، اکنون نيز همه کلاس‌هاي عملي و برخي از کلاس‌هاي حوزه علوم پزشکي به‌صورت حضوري در حال برگزاري است.

دکتر فاضلي درباره استفاده از سبک آموزش مجازي اظهار کرد: به دليل ايجاد زيرساخت‌هاي حاصل شده و مزاياي آموزش مجازي، اين سبک آموزشي از اين پس در کنار آموزش حضوري مورد استفاده قرار مي‌گيرد و آموزش ترکيبي به عنوان يکي از شيوه‌هاي آموزشي موفق دنبال مي‌شود.

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد درمورد واکسيناسيون دانشجويان بيان کرد: بيش از ۷۰ درصد دانشجويان واکسينه کامل شده‌اند و الباقي دانشجويان نيز در مرحله واکسيناسيون هستند.

وي اضافه کرد: براي راه‌اندازي خوابگاه‌ها نيز برنامه‌ريزي دقيقي تعريف شده که تمام پرتکل‌هاي بهداشتي در آن رعايت مي‌شود و ظرفيت اتاق‌هاي موجود در خوابگاه کاهش يافته است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن