کد مطلب: 130886
در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد؛
انجمن علمي حقوق و اقتصاد گشايش يافت
تاریخ انتشار : 1400/07/22 09:36:04
نمایش : 151
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:

نخستين انجمن علمي استادان کشور در حوزه پژوهش‌هاي اقتصادي حقوق به نام انجمن علمي حقوق و اقتصاد با حضور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهار محال و بختياري در دانشکده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد گشايش يافت.

انجمن علمي حقوق و اقتصاد گشايش يافت

دکتر کامران قدوسي رئيس دانشکده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در اين‌باره گفت: انجمن علمي حقوق و اقتصاد در حوزه تخصصي خود نخستين انجمن علمي در سطح کشور محسوب مي‌شود و به طور کلي در سطح دانشگاه‌هاي استان چهارمحال و بختياري نيز نخستين انجمن علمي مربوط به استادان است.

وي اظهار کرد: انجمن علمي حقوق و اقتصاد که با نام مشابه خود در بسياري از کشورهاي دنيا و مجامع علمي با عنوان ( Association of Law and Economics) کاملا شناخته شده است، مباحث حقوقي را با استفاده از ابزار اقتصادي و سنجش سود و زيان اجتماعي، مورد توجه و شناخت قرار مي‌دهد.

رئيس دانشکده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد افزود: پس از ابلاغ بخشنامه مربوط به ضرورت تأسيس انجمن علمي تخصصي ويژه استادان، اتاق فکر دانشکده علوم انساني پس از برگزاري جلسات متعدد به اين نتيجه رسيد که با توجه به ماهيت اين نوع انجمن‌ها و ضرورت پيشبرد اهداف علمي در دانشکده، حوزه‌هاي حقوقي و مالي از ظرفيت لازم براي راه‌اندازي اين انجمن برخوردار هستند.

دکتر قدوسي بيان کرد: به همت مديران گروه‌هاي مربوط و مساعدت اعضاي هيئت علمي و نيز با همکاري برخي از استادان برجسته کشور، هيئت مؤسس انجمن تشکيل شد و مراحل اخذ مجوز مورد پيگيري قرار گرفت و اين مجوز شهريور ۱۴۰۰ از سوي سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي صادر شد و مراحل ثبت آن در وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نيز تحت پيگيري است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن