کد مطلب: 130877
دکتر بني‌طالبي خبر داد؛
توليد ۸۰ نمونه گياه ارگانيک در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1400/07/17 08:19:41
نمایش : 107
۴ دانشمند برتر دو درصد جهان در سال ۲۰۲۰ از دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد بودند
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد از توليد ۸۰ نمونه گياه ارگانيک توسط شرکت دانش‌بنيان مستقر در مرکز رشد واحدهاي فناور اين واحد دانشگاهي خبر داد.

دکتر بهاره بني‌طالبي در تشريح ظرفيت‌ها و موفقيت‌هاي حوزه پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد اظهار کرد: يکي از ظرفيت‌هاي خوبي که اين دانشگاه در حوزه پژوهش و فناوري دارد و در قالب فعاليت‌هاي دانش‌بنيان محقق شده، شرکت دانش‌بنياني است که با استفاده از امکانات مزرعه تحقيقاتي دانشگاه و به کمک تيمي از استادان و دانشجويان مقاطع تحصيلات تکميلي کارشناسي ارشد و دکتري رشته‌هاي کشاورزي ۸۰ نمونه گياه ارگانيک توليد کرده است.

وي افزود: محصولاتي که در استان‌هاي ديگر با آب و هواي استان چهارمحال و بختياري سازش دارند در مزرعه تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد به‌صورت ارگانيک و با آبياري ويژه‌اي که به‌عنوان الگو در راستاي آبياري و صرفه‌جويي منابع آبي به جهاد کشاورزي ارائه شده است، بومي‌سازي و توليد مي‌شوند.

دام‌تاپ؛ برندي براي رشته دامپزشکي

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد ادامه داد: يکي ديگر از دستاوردهايي که در اين واحد دانشگاهي محقق شده، رويداد ملي دام‌تاپ بوده که به همت گروه دامپزشکي دانشگاه برندي براي رشته دامپزشکي محسوب مي‌شود و به مدت سه سال متوالي برگزاري آن بر عهده واحد شهرکرد است.

دکتر بني‌طالبي گفت: موافقت‌نامه اصلي مراکز رشد واحدهاي فناور و سلامت دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد از مرکز بهداشت اخذشده که در اين دو مرکز رشد انواع هسته‌هاي فناور، واحدهاي فناور و شرکت‌هاي دانش‌بنيان فعال هستند و زمينه مهارت‌آموزي، کسب‌وکار و ارتباط بين دانشگاه و صنعت را فراهم مي‌کنند.

توليد ۸۰ نمونه گياه ارگانيک در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد

وي با تشريح ظرفيت‌هاي علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد عنوان کرد: يکي از موارد برتر اين واحد دانشگاهي داشتن سرآمدان علمي بر اساس پايگاه علم‌سنجي دانشگاه آزاد اسلامي است که گروه دامپزشکي واحد شهرکرد توانسته بين همه واحدهاي دانشگاه‌هاي آزاد رتبه نخست را در کشور کسب کند. چهار دانشمند برتر دو درصد جهان در سال ۲۰۲۰ از دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد بوده که به دليل شاخص‌هاي بالاي علمي و انتشار مقالات در نشريات معتبر جهان اين رتبه را کسب کرده‌اند.

کسب رتبه ۷ رتبه‌بندي سايمگو توسط واحد شهرکرد

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد يادآور شد: اين دانشگاه، يکي از دانشگاه‌هاي برتر کشور بوده که بر اساس شاخص سايت سايمگو بين ۴۰۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامي، رتبه هفت را به خود اختصاص داده و استادان گروه‌هاي مختلف اين واحد دانشگاهي به‌عنوان داوران ژورنال‌هاي بين‌المللي سراسر جهان با رتبه‌بندي‌هاي بسيار بالا شناخته شده‌اند.

اين مسئول اضافه کرد: انجمن‌هاي علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد به دليل داشتن فعاليت‌هاي ثمربخش، رتبه سه کشور را بين انجمن‌هاي علمي سراسر کشور کسب کرده و دانشگاه در نتيجه اقدامات اعضاي هيئت علمي، کارمندان نمونه و از همه مهم‌تر دانشجويان توانمند و پوياست.

وي با برشمردن راه‌هاي مهارت‌آموزي دانشجويان توضيح داد: دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد توانسته در گروه‌ها و زمينه‌هاي مختلف علمي و پژوهشي نقش‌آفرين باشد و با ۸۰ تيم و گروه فناور که ترکيبي از استادان و دانشجويان هستند، رتبه نخست را بين واحدهاي دانشگاهي دانشگاه‌ آزاد اسلامي کسب کند که اين امر باعث شده دانشجويان علاوه بر علم‌آموزي در دانشگاه در زمينه رشته خود، مهارت‌آموزي و فناوري نيز کسب کنند تا بتوانند وارد بازار کار شوند.

دکتر بني‌طالبي بيان کرد: به همت دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، درهاي اميد، تلاش و پويايي روي دانشجويان و جوانان باز است و آنان مي‌توانند با ورود به دانشگاه مسير تعالي و نردبان‌هاي موفقيت را بپيمايند.

گفت‌وگو از بهنام اسماعيلي

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن