کد مطلب: 130870
اشتغال دانش‌بنيان(۲)/ دکتر فاضلي مطرح کرد؛
تحقق آموزش بسترساز اشتغال دانش‌بنيان با افزايش اختيارات دانشگاه‌ها | نظام آموزشي استادان اصلاح شود
تاریخ انتشار : 1400/07/10
نمایش : 139
لزوم تربيت نيروي انساني مهارت‌محور و ارتباط بيشتر دانشگاه و صنعت
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد گفت: آموزش دروس مورد نياز صنعت تأثير چشمگيري در تحقق آموزش بسترساز اشتغال دانش‌بنيان دارد و اختيارات دانشگاه‌ها نيز بايد در تعريف اين نظام آموزشي افزايش يابد.

دکتر پژمان فاضلي در پاسخ به اين پرسش که با توجه به شعار سال جديد تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي با عنوان «تحول در آموزش حافظه‌محور به آموزش بسترساز اشتغال دانش‌بنيان» ملزومات تحقق اين شعار را چه مي‌دانيد؟ اظهار کرد: ملزومات تحقق اين شعار تربيت دانشجو و نيروي انساني مهارت‌محور و ايجاد ارتباط بيشتر بين دانشگاه و صنعت است.


بيشتر بخوانيد:

گذر از آموزش حافظه‌محور چگونه ممکن است؟

مشارکت دانشجويان در اداره امور علمي و مهارتي دانشگاه

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي آغاز سال تحصيلي جديد را تبريک گفت


وي با تأکيد بر اينکه شرکت‌هاي دانش‌بنيان مي‌توانند نقش ويژه‌اي در رشد کشور در زمينه‌هاي علمي، فناوري و نيز اقتصادي ايفا کنند در پاسخ به اين سؤال که گذر از آموزش حافظه‌محور چگونه ممکن است و در اين راستا دانشگاه به‌ويژه استادان بايد چه عملکردي داشته باشند تا اين امر محقق شود؟ توضيح داد: اصلاح نظام سرفصل دروس و تعريف دروس مهارت‌محور و اصلاح نظام آموزشي استادان راه گذر از آموزش حافظه‌محور است.

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد ادامه داد: در کنار اين موضوع، آموزش برخي از دروسي که مورد نياز و درخواست صنعت باشد، مي‌تواند تأثيرات چشمگيري در تحقق آموزش بسترساز اشتغال دانش‌بنيان داشته باشد و اختيارات دانشگاه‌ها نيز بايد در تعريف اين نظام آموزشي افزايش يابد.

دکتر فاضلي درباره تمهيداتي که براي تحقق ياددهي مهارت به دانشجويان علاوه‌بر آموزش انديشيده شده و امکاناتي که در اين خصوص فراهم شده است، يادآور شد: تشويق استادان به‌منظور سوق‌دادن دانشجويان به سمت تدريس دروس مهارتي و سوق‌دادن پروژه‌ها و پايان‌نامه‌هاي تحصيلي متناظر با نياز صنعت و جامعه ازجمله تمهيداتي بوده که توسط دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در اين زمينه انديشيده شده است.

فراهم‌کردن فضاي رقابتي بين دانشجويان با ايجاد فضاي فناورانه و دانش‌بنيان

وي درباره برنامه‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد براي اينکه محيط دانشگاه به فضايي جذاب براي دانشجويان تبديل شود، متذکر شد: فراهم‌کردن فضاي رقابتي بين دانشجويان با ايجاد فضاي فناورانه و دانش‌بنيان براي آنان به‌منظور کسب درآمد و اشتغال و در کنار آن برگزاري ورک‌شاپ‌ها و معرفي فارغ‌التحصيلان موفق در عرصه‌هاي مختلف علمي و صنعتي از برنامه‌هايي بوده که در اين زمينه درنظر گرفته شده است.

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در ارزيابي خود از فعاليت‌هاي دانش‌بنيان واحد شهرکرد و اينکه اين فعاليت‌ها تا چه اندازه در تحقق شعار سال مفيد خواهد بود به آنا گفت: پيشرفت و دستاوردهاي موجود در اين زمينه بسيار عالي و موفق ارزيابي مي‌شود. اميد است با برنامه‌ريزي مناسب و ساماندهي دانشجويان در اين زمينه و کشف استعدادهاي دانشجويي بتوان هرچه بهتر در مسير فناورشدن دانشگاه و دانشجويان گام برداشت.

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن