کد مطلب: 130865
دکتر رحيمي مطرح کرد؛
هفته دفاع مقدس گنجينه پرافتخاري براي همه نسل‌ها
تاریخ انتشار : 1400/07/04 09:44:39
نمایش : 159
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: هفته دفاع مقدس گنجينه پرافتخاري براي همه نسل‌ها از گذشتگان، حال و آيندگان است و گراميداشت آن، فرصت ارزشمندي براي ترويج ارزش‌هاي به‌جامانده از آن روزهاست.

هفته دفاع مقدس گنجينه پرافتخاري براي همه نسل‌ها

همزمان با گراميداشت چهل و يکمين سالگرد هفته دفاع مقدس، به همت معاونت فرهنگي و دانشجويي، ستاد شاهد، بسيج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد و با حضور مسئولان، پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران در جوار قبور مطهر پنج شهيد گمنام دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد به اهتزاز درآمد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري به‌مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصيلي اظهار کرد: اين هفته گراميداشت هفته دفاع مقدس و آغار سال تحصيلي و اربعين حسيني است و تقارن اين سه مناسبت را به فال نيک مي‌گيريم.

دکتر ابراهيم رحيمي بيان کرد: هفته دفاع مقدس گنجينه پرافتخاري براي همه نسل‌ها از گذشتگان، حال و آيندگان است و گراميداشت هفته دفاع مقدس، فرصت ارزشمندي براي ترويج ارزش‌هاي به‌جامانده از آن روزهاي مقدس و پرشور است.

هفته دفاع مقدس گنجينه پرافتخاري براي همه نسل‌ها

وي عنوان کرد: آزادي، استقلال و عزت کنوني ايران اسلامي مرهون خون پاک شهدا، به‌ويژه شهداي هشت سال دفاع مقدس است که ثابت کردند با اتحاد، همبستگي و ايمان هيچ قدرتي قادر به دست‌اندازي به مرزهاي مقدس جمهوري اسلامي ايران نيست. امروز هم با وجود تمام فشارهاي اقتصادي، مردم بابصيرت و ولايت‌مدار کشور، مقابل تمام تحريم‌ها و تهديدها مي‌ايستند و مقاومت مي‌کنند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد افزود: ادبيات دفاع مقدس خط‌مشي و تجربه بسيار بزرگي است که به کمک آن همه مي‌توانند نه تنها در مسير زندگي بلکه در مسير رشد و ارتقاي کشور با بصيرت حرکت کنند.

دکتر رحيمي تأکيد کرد: زماني که انقلاب اسلامي پيروز شد، مشکلاتي در کشور وجود داشت. دشمن داخلي و خارجي سعي مي‌کرد که در اين فرصت بتواند به مرزهاي کشور دست‌اندازي کند. صدام ملعون تصور مي‌کرد در عرض چند روز مي‌تواند قلب ايران را تصرف کند؛ اما جوانان باايمان، سينه سپر کردند و در برابر دشمن با نثار جان خود امنيت، عزت و اقتدار را براي ايران اسلامي به ارمغان آوردند.

وي اضافه کرد: بنابراين پاسداشت کساني که با فداکاري از جان گذشتند و خانواده‌ آنان که با صبر، استقامت و همراهي راه شهدا را ادامه دادند بر ما واجب است و ياد و خاطره همه شهدا از صدر اسلام تاکنون به‌ويژه شهداي هشت سال دفاع مقدس را گرامي مي‌داريم.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد توضيح داد: امروز، آغاز سال تحصيلي را داريم که بايد از شهدا و اهداف آنها ياد بگيريم. شهداي ما با ايماني که به هدف خود داشتند با دست خالي در برابر دشمن تا دندان مسلح ايستادند و ذره‌اي از خاک کشور را در اختيار دشمن قرار ندادند. جوانان بايد ياد بگيرند اگر به هدف خود ايمان داشته باشند، رسيدن به هر چيزي امکان‌پذير است.

دکتر رحيمي يادآور شد: در دو سال گذشته، دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با وجود آموزش غيرحضوري در زمينه‌هاي آموزشي، پژوهشي و فرهنگي پيشرفت‌هاي زيادي داشته که با لطف و تلاش اعضاي هيئت علمي و همکاران دانشگاه اين موفقيت‌ها حاصل شده است.

وي متذکر شد: امسال با واکسينه‌شدن استادان و دانشجويان، کلاس‌ها در آبان برگزار و قطعاً امتحانات به‌صورت حضوري برگزار خواهند شد.

معاون سياسي سپاه قمر بني‌هاشم(ع) استان چهارمحال و بختياري هم با گراميداشت هفته دفاع مقدس و اربعين حسيني اظهار کرد: سه نگاه به واقعه عاشورا و جريان شهادت سيدالشهدا وجود دارد. نگاه اول، نگاه داستاني است که در سال ۶۱ هجري تعدادي از لشکريان سيدالشهدا در برابر لشکريان دشمن ايستادند و واقعه عاشورا اتفاق افتاد. اين نگاه، نگاه بالنده و پيش‌برنده نيست و نگاهي سرگرم‌کننده است که به باطن کار سيدالشهدا اشاره‌اي ندارد.

دکتر عليرضا اسماعيلي ادامه داد: نگاه دوم درس‌هاي ايثار، شهادت، صبر، استقامت، غيرت، حيا و عفت است که از واقعه عاشورا مي‌توان گرفت؛ اما نگاه سوم، نگاه پيش‌برنده، بالنده و اعتلابخش است که به عبرت‌هاي واقعه عاشورا توجه شود.

وي بيان کرد: از سال ۱۳۴۲ که شروع جرقه انقلاب اسلامي است تا سال ۱۳۵۷، نگاه دشمن اين است که يک سري افراد معترض به هيات حاکمه کشور هستند و مي‌شود با ايجاد رعب و وحشت آنها را از ميدان به در کرد. پيام امام راحل به اين حرکت «بکشيد ما را، ملت ما بيدارتر مي‌شود»، است.

هفته دفاع مقدس گنجينه پرافتخاري براي همه نسل‌ها

علت پيروزي در جنگ گره‌خوردن ۳ عامل بود

معاون سياسي سپاه قمر بني‌هاشم(ع) استان چهارمحال و بختياري اذعان کرد: علت پيروزي در هشت سال دفاع مقدس گره‌خوردن سه عامل حضور معنوي مردم، رهبري حکيمانه امام راحل و پيوند الهي بود.

دکتر اسماعيلي بيان کرد: امروز جنگ ما، جنگ ادراکي و شناختي است که بسيار بسيار سخت‌تر از جنگ فيزيکي است. شما استادان سنگرنشينان سنگر علم و معرفت و دانش، فرماندهان اين جنگ هستيد. امروز هدف دشمن يک جمله است که جمهوري اسلامي نمي‌تواند کشور را اداره کند.

وي تأکيد کرد: جنگ شناختي ادراکي سه مؤلفه بسيار مهم دارد. يکي اينکه اين جنگ بر پايه جنگ اقتصادي است. بسيار تلاش کردند که با بهانه‌هاي سياسي پيوند بين مردم و امامت را از بين ببرند؛ اما نتوانستند و اکنون روي مسائل اقتصادي مانور مي‌دهند. يکي ديگر از پايه‌هاي شناختي ادراکي، رسانه‌ها و فضاي مجازي است که بايد حصاري داشته باشد و کنترل شده باشد؛ چراکه به‌شدت روي ذهن مردم مؤثر است. سومين پايه اين جنگ اعتراضات موضعي، مقطعي و صنفي است.

معاون سياسي سپاه قمر بني هاشم(ع) استان چهارمحال و بختياري گفت: با اقتداري که نظام اسلامي از برکت خون شهدا و حماسه‌هاي دفاع مقدس به دست آورده است، امروز در حوزه‌هاي امنيتي و نظامي ما کمترين تهديدات را داريم.

اهتزار پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران و پرچم دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد توسط رئيس دانشگاه و رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري، مداحي ويژه فرارسيدن اربعين حسيني توسط مداح اهل بيت(ع)، قرائت بيانيه ويژه هفته دفاع مقدس و گلباران و عطرافشاني قبور مطهر پنج شهيد دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم معنوي بود.

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن