کد مطلب: 130854
در گفت‌وگوي آنا با سرآمد دامپزشکي کشور مطرح شد؛
«عشق»؛ راز موفقيت در رشته دامپزشکي | دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به 2 بيمارستان مجهز است
تاریخ انتشار : 1400/06/27
نمایش : 187
استاد تمام  دانشکده دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با بيان اينکه «عشق» تنها راز موفقيتم در رشته دامپزشکي بوده است، گفت: از اوايل دبستان و دبيرستان علاقه زيادي به حرفه دامپزشکي داشتم و در واقع به‌زعم خود دامپزشک بودم.
دکتر امير شاکريان سرآمد علمي دامپزشکي در کشور و استاد تمام دانشکده دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد از معدود دام پزشکاني است که از کودکي علاقه بسيار زيادي به رشته دامپزشکي داشته و در نهايت سال ۱۳۷۱ موفق شده با رتبه خوب در اين دانشگاه پذيرش شود.

دکتر شاکريان که تا سال ۱۳۷۶ دانشجوي دکتري عمومي بود، دکتري تخصصي خود را نيز در دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات تهران گذراند و اکنون يکي از دام پزشکان به‌نام در حوزه دامپزشکي کشور است و موفق شده مدارج علمي پيشرفت را يکي پس از ديگري بپيمايد.

خبرنگار آنا به همين مناسبت گفت‌وگويي را با دکتر شاکريان ترتيب داده است تا جزئياتي از زندگي شخصي و علمي اين دامپزشک موفق کشور را جويا شود.

دکتر شاکريان ابتدا درباره انتخاب رشته دامپزشکي و دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد براي تحصيل و کار توضيح داد: دامپزشکي يکي از رشته‌هاي دکتري حرفه‌اي است که در پيشگيري و درمان بيماري‌هاي دام، بهداشت و کنترل کيفي مواد غذايي جايگاه ويژه‌اي در ايران و سراسر دنيا دارد.

وي اضافه کرد: از اوايل دبستان و دبيرستان علاقه زيادي به حرفه دامپزشکي داشتم و در واقع به زعم خود دامپزشک بودم، به همين دليل اين رشته را انتخاب کردم و با توجه به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد براي نخستين‌بار در سال ۱۳۷۱ اقدام به پذيرش دانشجو مي‌کرد، اين دانشگاه را انتخاب کردم و با رتبه خيلي خوب قبول شدم.

دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد مجهز به دو بيمارستان دامپزشکي است

استاد تمام دانشکده دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در پاسخ به اين پرسش که اين دانشگاه چه امکاناتي را در اختيار دانشجويان دامپزشکي قرار داده که موجب شده سرآمدان زيادي در سطح کشور داشته باشد؟ بيان کرد: دانشکده دامپزشکي واحد شهرکرد از نظر فضاي آموزشي، کارهاي پژوهشي، امکانات آزمايشگاهي و کلينيک‌هاي دامپزشکي جزء بهترين دانشکده‌هاي سراسر کشور است.

دکتر شاکريان با اعلام اينکه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد مجهز به دو بيمارستان دامپزشکي است، يادآور شد: نخستين بيمارستان متعلق به دام‌هاي بزرگ واقع در شهر کيان و سپس در اصفهان مربوط به دام کوچک بوده که زيرنظر متخصصان کار مي‌کنند.

«عشق»؛ راز موفقيت در رشته دامپزشکي | دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به 2 بيمارستان مجهز است

وي تبيين کرد: دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد از نظر فضاي آموزشي، تعداد کلاس‌ها و اعضاي هيئت علمي در جايگاه بسيار خوبي است و اعضاي هيئت علمي در زمينه رشته تحصيلي خود متخصص هستند.

استاد تمام دانشکده دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با بيان اينکه ۲۳ سال است در اين دانشگاه خدمت‌رساني مي‌کنم و تمام مقاطع تحصيلي خود را در دانشگاه آزاد اسلامي گذرانده‌ام، تشريح کرد: از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶ دانشجوي دکتري عمومي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد بودم و دکتري تخصصي را هم در دانشگاه آزاد اسلامي گذراندم.

پيشرفت فوق‌العاده دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد

دکتر شاکريان تأکيد کرد: اکنون فارغ‌التحصيلان زيادي در رشته دامپزشکي داريم که در دوره‌هاي دکتري تخصصي و ساير رشته‌ها مشغول به تحصيل هستند و در شرکت‌ها و ادارات مراکز تحقيقاتي کار مي‌کنند.

وي با بيان اينکه دانشجوياني که در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد تحصيل کردند در اين زمينه فوق‌العاده پيشرفت کردند، يادآور شد: اين دانشجويان در کشورهاي استراليا و آمريکا موفقيت‌هاي بسيار خوبي از نظر اجتماعي، فرهنگي، مادي و معنوي کسب کرده‌اند.

استاد تمام دانشکده دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد درباره ارتباط خود با دانشجويان رشته دامپزشکي به آنا گفت: کلاس درس و دانشگاه وقتي پيشرفت مي‌کند که در کار خود جدي باشد و اگر در کارها جدي باشيم، به زمان خوب اهميت دهيم و بتوانيم از موقعيت‌ها استفاده کنيم، موفق خواهيم شد و من هم با جديت در رشته خود موفقيت به دست آوردم و در واقع عاقبت به خير شدم.

دکتر شاکريان تشريح کرد: يکي از مراحل موفقيت آن است که به رشته‌اي که انتخاب کرديم، عشق بورزيم و در مرحله بعد با دانشجويان دوست باشيم؛ چراکه دوستي موجب مي‌شود ارتباط خوبي پيدا کنيم و راحت‌تر يافته‌هاي خود را به دانشجو انتقال دهيم.

وي در پاسخ به اين پرسش که توصيه شما براي انتخاب دانشگاه دولتي يا آزاد به فرزندتان چيست؟ بيان کرد: پسرم کلاس يازدهم بوده و علاقه شديدي به دامپزشکي دارد و از دوران دانش‌آموزي مرتباً به کلينيک‌هاي دامپزشکي مراجعه مي‌کند و حتي يک سري از بيماري‌ها در زمينه درمان دام کوچک را به ما هم يادآوري مي‌کند و اگر خودش دوست داشته باشد دانشگاه آزاد را انتخاب کند، حتماً او را حمايت خواهم کرد.

استاد تمام دانشکده دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با اشاره به اينکه امکانات اين دانشگاه در روند کار دانشجويان تأثير زيادي دارد، گفت: دغدغه خانواده‌ها در ارتباط با شهريه‌هاست که خوشبختانه شرايط بسيار خوبي مهيا و مشکلات مرتفع شده است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن