کد مطلب: 130852
با انعقاد تفاهم‌نامه صورت مي‌گيرد؛
همکاري دانشگاه آزاد اسلامي و اداره کل دامپزشکي چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1400/06/23 09:16:37
نمایش : 317
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
تفاهم‌نامه همکاري دوجانبه ميان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و اداره کل دامپزشکي استان چهارمحال و بختياري منعقد شد.
با هدف توسعه همکاري‌هاي مشترک در زمينه فعاليت‌هاي پژوهشي، فناوري و آموزشي و استفاده بهينه از امکانات و خدمات آزمايشگاهي در حوزه دامپزشکي و به‌منظور بهره‌گيري بهينه از توانمندي‌هاي تخصصي استادان و دانشجويان اين رشته، برگزاري دوره‌هاي آموزشي و ترويجي مشترک و استفاده از بانک‌هاي اطلاعاتي طرفين، تفاهم‌نامه همکاري دوجانبه ميان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و اداره کل دامپزشکي استان چهارمحال و بختياري منعقد شد.

در اين نشست، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با معرفي امکانات و توانمندي‌هاي موجود در رشته دامپزشکي در فضاي دانشگاه گفت: گروه دامپزشکي اين واحد دانشگاهي با در اختيار داشتن استادان مجرب با توانمندي‌هاي علمي و تخصصي بسيار بالا، توانسته است بر اساس ارزيابي سامانه علم‌سنجي، ميان دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي کشور، رتبه نخست را به‌دست آورد و تعداد بسياري از سرآمدان علمي دانشگاه، از استادان گروه دامپزشکي اين واحد دانشگاهي هستند.

دکتر ابراهيم رحيمي افزود: به دليل سرآمدبودن دانشجويان و استادان اين گروه در سه سال اخير دام‌تاپ‌هاي ملي (ايده استارت‌آپي در حوزه دامپزشکي) توسط اين واحد دانشگاهي برگزار شده که با استقبال ملي از اين رخداد علمي، برگزاري آن، منجر به تبديل ايده‌ها به محصول شده و زمينه جذب دانشجويان به فضاي کسب و کار را فراهم کرده است.

وي با بيان اينکه امکانات موجود آزمايشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد بسيار تخصصي است و استادان و دانشجويان در فضاي آزمايشگاهي به توليد بسياري از کيت‌هاي تشخيصي اقدام کرده‌اند، بيان کرد: در همين راستا، دانشگاه در شرف راه‌اندازي آزمايشگاه همکار است که ايجاد آن مي‌تواند با توجه به استادان متخصص در اين حوزه، زمينه ارتقاي پژوهش‌هاي علمي و سنجش آزمايشگاهي با دقت و سرعت بالا را فراهم کند.

مديرکل دامپزشکي استان چهارمحال و بختياري نيز با بيان اينکه بيماري‌هاي نوپديد در حوزه دام از جمله مخاطراتي است که اطراف کشورمان را احاطه کرده و از طريق واردات دام زنده يا کالاهاي خوراکي مي‌تواند وارد کشور شود، افزود: اين دستگاه از برگزاري فعاليت‌هاي مشترک با دانشگاه درحوزه دام استقبال مي‌کند.

دکتر محمد اسدي با اشاره به بازخورد مؤثر برگزاري دام‌تاپ در سطح ملي که تاکنون توسط دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شده با ابراز خوشحالي از انعقاد اين تفاهم‌نامه و تأکيد بر انجام فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي مشترک، خواستار برگزاري دوره‌هاي آموزشي علمي و حرفه‌اي با همکاري دانشگاه شد.

 در اين نشست معاونان و مديران دو دستگاه نيز با بيان چالش‌ها، پيشنهادهاي خود را در زمينه بهبود فعاليت‌هاي پژوهشي، فناوري، آزماشگاهي و آموزشي، مطرح کردند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن