کد مطلب: 130824
خسروپناه خبر داد؛
راه‌اندازي دانشکده‌هاي موضوعي از دغدغه‌هاي معاونت علوم انساني و هنر دانشگاه آزاد اسلامي
تاریخ انتشار : 1400/05/05 15:09:41
نمایش : 380
معاون علوم انساني و هنر دانشگاه آزاد اسلامي از راه‌اندازي دانشکده کارآفريني در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد خبر داد و راه‌اندازي دانشکده‌هاي موضوعي را از دغدغه‌هاي اين معاونت عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
حجت‌الاسلام عبدالحسين خسروپناه در سفر به شهرکرد و در نشست با هيئت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد اظهار کرد: يکي از دغدغه‌هاي معاونت علوم انساني و هنر دانشگاه آزاد اسلامي راه‌اندازي دانشکده‌هاي موضوعي است که خوشبختانه مسئولان و متخصصان واحد شهرکرد ماه‌ها تلاش کردند و يک دانشکده موضوعي به نام دانشکده کارآفريني طراحي کردند.

وي بيان کرد: متخصصان واحد شهرکرد در علوم مرتبط به صورت ميان‌رشته‌اي در جلساتي با کارشناسان فني در معاونت علوم انساني و هنر شرکت کردند و به لطف الهي در شوراي گسترش موضوعي معاونت علوم انساني و هنر دانشگاه آزاد اسلامي به تصويب رسيد و منتظر هستيم که در شوراي عالي گسترش دانشگاه آزاد اسلامي هم تصويب شود که هم واحد شهرکرد از اين دانشکده موضوعي برخوردار باشد و هم دانشگاه‌ها و واحدهاي ديگر استفاده کنند.

اين استاد فلسفه ايراني عنوان کرد: ارائه درس دو واحدي آينده‌پژوهي در دانشگاه‌ها يک موضوع خيلي مهم و کليدي است که مصوبه اصل درس وجود دارد، فقط بايد براي اجرا حتماً استادان مربوطه وجود داشته باشند که بتوانند اين درس را تدريس کنند.

معاون علوم انساني و هنر دانشگاه آزاد اسلامي افزود: درس آينده‌پژوهي يکي از درس‌هايي است که مي‌تواند براي رشته‌هاي مختلف مورد استفاده قرار گيرد؛ چراکه هر متخصصي و اهل دانشي در رشته خودش بايد يک نگاه آينده‌پژوهي و آينده‌نگري داشته باشد.

خسروپناه تأکيد کرد: استان چهارمحال و بختياري با داشتن ظرفيت‌هاي فوق‌العاده خدادادي مانند گياهان دارويي مي‌تواند قابليت‌هاي خوبي براي جذب دانشجو داشته باشد.

وي خاطرنشان کرد: استادان علوم انساني در رشته‌هاي مختلف مديريت، روانشناسي و جامعه‌شناسي بايد براي ارائه جذب حداکثري دانشجو فکر کنند.

معاون علوم انساني و هنر دانشگاه آزاد اسلامي يادآور شد: موضوع جذب دانشجو يک موضوع ميان‌رشته‌اي است و استادان مجرب و برجسته بايد بينديشند و دانشگاه آزاد اسلامي را در جذب دانشجو به ويژه دانشجوي غيرايراني ياري کنند.

جوانان کشور عراق آمادگي دارند در رشته‌هاي مختلف دانشگاه آزاد اسلامي تحصيل کنند

خسروپناه اضافه کرد: امروزه جوانان کشور عراق کاملاً آمادگي دارند که در ايران در رشته‌هاي مختلف دانشگاه آزاد اسلامي تحصيل کنند، حتي در مناطق خليج‌فارس هم با معرفي رشته‌ها و ظرفيت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي مي‌توانيم جذب خوبي داشته باشيم.

وي توضيح داد: بسياري از کشورهاي همسايه از امکانات آموزشي و آزمايشگاهي بسيار کمي برخوردارند در حالي که واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي ازجمله واحد شهرکرد با دارابودن امکانات آموزشي و آزمايشگاهي بسيار بالا و همچنين تعداد زياد استادان برجسته با درجه دانشياري و استادتمامي مي‌توانند نيازهاي جوانان غيرايراني در ادامه تحصيل را برطرف کند.

معاون علوم انساني و هنر دانشگاه آزاد اسلامي متذکر شد: واحد شهرکرد از طريق فضاهاي مجازي و ارتباطاتي که با کشورهاي همسايه دارد بايد مستقلاً رشته‌ها و ظرفيت‌هاي بالاي خود را در جذب حداکثري دانشجوي غيرايراني معرفي کند تا جوانان غيرايراني جوياي علم و ادامه تحصيل در ايران بتوانند در اين واحد دانشگاهي ادامه تحصيل دهند.

خسروپناه تشريح کرد: در استان چهارمحال و بختياري هم جواناني داريم که جوياي تحصيل هستند؛ ولي شرايط مالي مناسب براي ادامه تحصيل ندارند و وظيفه مسئولان است که تعديلي به پرداخت شهريه به اين جوانان علاقه‌مند داده شود تا اين عزيزان بتوانند در مقاطع تحصيلات تکميلي ادامه تحصيل دهند و هم جذب دانشجو در استان به حداکثر برسد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن