کد مطلب: 130823
پيام دکتر ابراهيم رحيمي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري به مناسبت دهه ولايت و امامت
تاریخ انتشار : 1400/04/31 11:20:00
نمایش : 332
متن پيام رئيس دانشگاه بدين شرح است:
به نام خدا
الْيَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دينَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَيْکُمْ نِعْمَتي وَ رَضيتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ ديناً
عيد ولايت و امامت فرا مي‌رسد و شيعيان جهان به شکرانه تکميل دين و اتمام نعمت، همگان با عرشيان و فرشيان اين روز بزرگ را جشن خواهند گرفت.
روز عيد قربان در آغاز دهه امامت و ولايت ياد‌آور روز رهايي از تعلقات غير خدايي و قرباني کردن دلبستگي‌هاي دنيايي، شکوفايي ايمان، يقين و دل سپردن به رضايت محبوب است. اين روز، روز کمال و جشن رهيدگي از بندگي نفس و تجلي‌گاه بندگي است.
 پيروي از امامت و ولايت از محورهاي اساسي و مورد تأکيد براي جامعه اسلامي است که سعادت دنيوي و اخروي را براي مسلمانان به همراه خواهد داشت و همواره بايد آن را در سرلوحة کار خود قرار دهيم.
پايان اين دهه نيز مصادف با روز عيد سعيد غدير است. واقعه غدير نشانه و رمزي از تداوم خط نبوّت و نقطه تلاقي کاروان رسالت با طلايه داران امامت است. غدير تداوم رسالت محمد(ص) در ولايت علي(ع) است. غدير عيد پيمان و ميثاق و عهد است. غدير عيد عدالت و رهبري است.
تقارب اين دو عيد سعيد، نشان از اين مسئله دارد که نيل به اهداف الهي، جز با رهاشدن از تعلقات دنيوي و عمل به سيره اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام ميسر نمي شود.
اينجانب عيد سعيد قربان، عيد غدير و دهه امامت و ولايت را به پيشگاه مقام معظم رهبري(مدظله العالي) و مسلمين جهان به ويژه دانشگاهيان دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري تبريک عرض نموده و موفقيت همگان را از درگاه خداوند متعال مسئلت مي­نمايم.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن