کد مطلب: 130817
با انعقاد تفاهم‌نامه صورت گرفت؛
همکاري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با مراکز علمي در حوزه زيست فناوري
تاریخ انتشار : 1400/04/23
نمایش : 768
تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوري در حوزه زيست فناوري منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي:

در راستاي تحقق اولويت‌هاي تحقيقاتي در حوزه زيست فناوري با هدف دستيابي به دستاوردهاي ارزشمند علمي و رويکرد اشتغالزايي ويژه پژوهشگران استان چهارمحال و بختياري، تفاهم‌نامه مشترک علمي بين دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، علوم پزشکي، دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فناوري استان به امضاي رؤساي دانشگاه‌ها رسيد.

در اين تفاهم‌نامه بر ضرورت ايجاد بستر مناسب براي جذب و تجاري‌سازي ايده‌هاي حوزه زيست فناوري، شناسايي صاحبان ايده‌ها، هدايت و راهبري دانشجويان مقاطع تحصيلات تکميلي با رويکرد تکميل زيست بوم تأکيد شده و به مدت پنج سال قابل تمديد است.

دانشگاه‌هاي استان چهارمحال و بختياري در کنار پارک علم و فناوري مبادرت به تعالي‌سازي و توسعه فعاليت‌هاي مشترک در حوزه زيست فناوري استان خواهند کرد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در اين مراسم با اشاره به وجود استادان برجسته و توانمند در اين دانشگاه و دانشجويان تحصيلات تکميلي در رشته‌هاي مرتبط با حوزه زيست فناوري اظهار کرد: استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با ارائه دستاوردهاي علمي خود در مجلات معتبر بين‌المللي اقدام به راه‌اندازي مراکز تحقيقاتي، هسته‌هاي فناور و شرکت‌هاي دانش‌بنيان کردند و تلاش مي‌کنند کنار ارتقاي جايگاه علمي دانشگاه، زمينه و بستر تجاري‌سازي محصولات و اشتغالزايي دانشجويان در رشته‌هاي مرتبط را فراهم کنند.

ابراهيم رحيمي به وجود آزمايشگاه‌هاي مجهز در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد اشاره کرد و گفت: در راستاي گسترش فعاليت‌هاي تحقيقاتي و تجاري‌سازي محصولات حوزه زيست فناوري، مجوز تأييد صلاحيت آزمايشگاهي هم اخذ شده و امکان تحقق اهداف مربوط به پژوهش‌هاي اين حوزه و تفاهم‌نامه منعقد شده وجود دارد.

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن