کد مطلب: 130810
دکتر رحيمي خبر داد؛
فعاليت 3 دپارتمان آموزشي در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1400/04/19 13:09:37
نمایش : 503
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد از فعاليت فعلي دو دپارتمان آموزشي و گشايش دپارتمان اسب و اسب‌داري در اين واحد دانشگاهي در آينده نزديک خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
دکتر ابراهيم رحيمي در ديدار با حسين باميري نماينده مردم شهرستان‌هاي لردگان و خانميرزا در مجلس شوراي اسلامي با ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در زمينه‌هاي آموزشي، فرهنگي و پژوهشي و برنامه‌هاي آتي اين واحد دانشگاهي در زمينه‌هاي توسعه کيفي، کمي و ارتقاي علمي دانشگاه و جذب استادان هيئت علمي و افزايش رشته‌هاي تحصيلات تکميلي اظهار کرد: دپارتمان (مجموعه تخصصي) تخصصي آموزشي گياهان دارويي و ماهي‌هاي سردآبي در اين واحد دانشگاهي کار خود را آغاز کرده و به‌زودي دپارتمان اسب و اسب‌داري نيز گشايش خواهد يافت.

وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري با بيش از ۱۰ هزار دانشجو و ۱۲۵ رشته تخصصي از کارداني تا دکتري تخصصي، عهده‌دار آموزش ۴۰ درصد از جوانان جوياي علم است و در راستاي آموزش‌هاي کارآفريني براي بهبود شاخص‌هاي کلان اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي، مرکز آموزشي مهارت‌هاي پيشرفته براي نخستين بار در اين دانشگاه گشايش يافته است.

اين مسئول اضافه کرد: ارائه خدمات مهارت‌محور به دانشجويان و فارغ‌التحصيلان از اهداف مهم تأسيس و راه‌اندازي مرکز مديريت مهارت‌آموزي و مشاوره شغلي در اين دانشگاه بوده و در راستاي رسالت دانشگاهي، مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد سعي بر تأثيرگذاري داشته به همين دليل تلاش کرديم از نسل دانشگاه‌هاي آموزش‌محور عبور کرده و به سمت دانشگاه‌هاي نسل سوم و چهارم، کارآفرين و مسئله‌محور حرکت کنيم.

فعاليت 3 دپارتمان آموزشي در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد يادآور شد: اين واحد دانشگاهي يکي از بهترين واحدهاي آموزشي در برگزاري کلاس‌هاي مجازي است. حدود ۴۰ سال، همه زيرساخت‌ها بر اساس آموزش حضوري بوده؛ اما با آمدن ويروس کرونا به مدت يک هفته تغييرات قابل ملاحظه‌اي در بخش IT و آموزشي رخ داد. اين مجموعه آموزشي در بخش پژوهشي بر اساس رتبه‌بندي سايمگو ۲۰۲۰، به‌عنوان نهمين واحد دانشگاهي بين ۵۱۲ واحد دانشگاهي شناخته شده است.

دکتر رحيمي عنوان کرد: مزرعه ۴ هکتاري گياهان دارويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، ۶ تا هفت برابر حالت عادي بازدهي داشته که آبياري به بهترين شکل و کمترين ميزان آب مصرفي در اين مزرعه انجام گرفته و همه کارهاي مزرعه توسط دانشجويان و استادان انجام گرفت که نوعي کارآفريني است. سال گذشته، اين واحد دانشگاهي با بيش از ۲۰ هسته و شرکت فناور، توانست گام مهمي در زمينه کارآفريني و اشتغال بردارد.

به گفته اين مسئول، ساخت اپليکيشن، ايجاد کلکسيون با ۸۰ نوع گياهان دارويي منحصربه‌فرد در مزرعه اين واحد دانشگاهي، اخذ ۲۰ پروانه بهره‌برداري منابع کشاورزي، ساخت محصولات کارگاهي و گرفتن تضمين، ساخت کيت تشخيص بيماري کرونا و توليد الکل از کارهاي پژوهشي در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري است.

وي مطرح کرد: براي جلب رضايت جوانان جوياي تحصيل در شهرستان لردگان، تعدادي کد رشته محل در مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد به رشته‌هاي پرديس لردگان اضافه شد تا داوطلبان ادامه تحصيل در اين شهرستان بتوانند با آرامش بيشتر در محل سکونت خود تحصيل کنند و مسافت حدود ۱۷۰ کيلومتري تا مرکز استان حذف شود. در آينده‌اي نزديک ساختمان آموزشي متناسب با شأن و جايگاه دانشگاهيان لردگان اختصاص خواهد يافت.

آمادگي مجمع نمايندگان چهارمحال و بختياري براي حمايت از طرح‌هاي دانشگاهي

فعاليت 3 دپارتمان آموزشي در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد

نماينده مردم شهرستان‌هاي لردگان و خانميرزا در مجلس شوراي اسلامي نيز بر تعامل دو سويه بين مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي در استان چهارمحال و بختياري و مجمع نمايندگان تأکيد کرد و گفت: اين همکاري دو سويه مي‌تواند براي رشد و توسعه دانشگاه آزاد اسلامي در استان چهارمحال و بختياري بسيار مفيد باشد.

دکتر حسين باميري با ارزيابي خوب از طرح‌ها و اقدامات انجام گرفته در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري ادامه داد: فعاليت مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي در استان، نشان از پيشرفت علمي اين مجموعه آموزشي است. با توجه به ظرفيت‌هاي بالاي آموزشي و پژوهشي اين دانشگاه تصويب رشته‌هاي جديد تحصيلات تکميلي در واحدها و مراکز آموزشي استان، مي‌تواند انتظارات افراد جوياي تحصيل را برآورده سازد. مجمع نمايندگان چهارمحال و بختياري آمادگي خود را براي حمايت از طرح‌هاي دانشگاهي اعلام مي‌کند.

وي ابراز اميدواري کرد که با پيگيري‌هاي مسئولان دانشگاهي در استان، شاهد اختصاص مکان آموزشي مناسب براي دانشگاه آزاد اسلامي واحد لردگان و تبديل اين مجموعه آموزشي از پرديس به واحد دانشگاهي باشيم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن