کد مطلب: 130802
با عنوان «بسکتبام ايران» انجام مي‌شود؛
نگارش تاريخ بسکتبال استان چهارمحال و بختياري به قلم ملي‌پوش پيشين
تاریخ انتشار : 1400/04/10
نمایش : 266
کتاب «تاريخ بسکتبال استان چهارمحال و بختياري (بسکتبام ايران)» به قلم ملي‌پوش پيشين بسکتبال کشورمان به رشته تحرير درخواهد آمد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
با همت هيئت بسکتبال شهرکرد و حمايت اداره‌کل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختياري، کتاب «تاريخ بسکتبال استان چهارمحال و بختياري (بسکتبام ايران)» به قلم دکتر محمد حکيم‌آذر از پيشکسوتان بسکتبال و عضو هيئت‌علمي گروه زبان و ادبيات فارسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد به رشته تحرير درخواهد آمد.

اين کتاب پيشينه بسکتبال در چهارمحال و بختياري، مصاحبه با پيشکسوتان، آرشيو تصاوير، معرفي قهرمانان، مربيان، افراد مؤثر و نقش شهرستان‌هاي مختلف در توسعه اين رشته ورزشي را در خود جاي خواهد داد.

حميد کريمي مديرکل ورزش و جوانان استان چهارمحال و بختياري در نشستي با مديرکل ورزش و جوانان و مسئولان هيئت بسکتبال استان چهارمحال و بختياري گفت: تهيه اين کتاب ارزشمند با هدف حفظ گنجينه‌هاي مادي و معنوي ورزش استان با دعوت اداره‌ ورزش و جوانان از «دکتر حکيم‌آذر» تدوين و پرداخت هزينه‌هاي مربوط نيز با تشکيل تيم اقتصادي در هيئت بسکتبال استان و جذب حاميان مالي رقم خواهد خورد.

ملي‌پوش پيشين بسکتبال کشورمان هم در اين نشست بيان کرد: اطلاعات و گنجينه‌هاي مادي و معنوي ورزش بسکتبال رو به فراموشي است که بايد جمع‌بندي شده و در اختيار نسل‌هاي بعدي قرار گيرد.

دکتر حکيم‌آذر افزود: بسکتبال ورزشکاران و شخصيت‌هاي اجتماعي برجسته‌اي را تربيت و اتفاقات بزرگي را در چهارمحال و بختياري رقم زده و براي حفظ اسناد و جلوگيري از محوشدن تاريخ اين ورزش پرافتخار وظيفه اجتماعي داريم.

وي اضافه کرد: الگوسازي از قهرمانان تأثيرگذار رشته بسکتبال ضرورت دارد؛ چراکه بسکتبال به‌عنوان يک عامل هويت‌ساز اجتماعي براي استان چهارمحال و بختياري بسيار مهم است.

خدايار قاسم‌پور رئيس هيئت بسکتبال استان چهارمحال و بختياري هم بر لزوم حفظ جايگاه پيشکسوتان بسکتبال تأکيد کرد و ادامه داد: افرادي که در هيئت بسکتبال تلاش کرده‌اند، قابل‌ احترام و تکريم هستند و نبايد تلاش‌هاي بزرگان در هر مجموعه به فراموشي سپرده شود.

 چهارمحال و بختياري همواره به‌عنوان قطب بسکتبال کشور، پايگاه استعداديابي و معرفي قهرمانان ملي در اين رشته ورزشي بوده است.

حکيم‌آذر عضويت در هيئت ‌علمي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، تدوين دانشنامه فرهنگي چهارمحال و بختياري، نگارش شناخت‌نامه شهرکرد و بيش از ۴۵ مقاله پژوهشي را در کارنامه فعاليت علمي خود دارد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن