کد مطلب: 130784
با صدور بيانيه اي مطرح شد
دعوت رئيس، معاونان و روساي استاني دانشگاه آزاد اسلامي براي حضور حداکثري مردم در انتخابات ۱۴۰۰
تاریخ انتشار : 1400/03/23 11:01:40
نمایش : 399
رئيس، معاونان و روساي استاني دانشگاه آزاد اسلامي با صدور بيانيه اي، بر لزوم حضور حداکثري مردم در انتخابات ۱۴۰۰ تأکيد کردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، در پايان چهاردهمين جلسه شوراي دانشگاه آزاد اسلامي که امروز به رياست دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در واحد قزوين برگزار شد، بيانيه شوراي دانشگاه آزاد اسلامي قرائت شد.

در اين بيانيه که به امضاي دکتر طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، معاونان و رؤساي استان ها رسيد، آمده است:

بسمه تعالي

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا کونوا قَوّامينَ لِلَّهِ شُهَداءَ بِالقِسطِ وَلا يَجرِمَنَّکُم شَنَآنُ قَومٍ عَلى أَلّا تَعدِلُوا اعدِلوا هُوَ أَقرَبُ لِلتَّقوى وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبيرٌ بِما تَعمَلونَ

«اي کساني که ايمان آورديد براي خدا به پا خيزيد و گواه براي عدالت باشيد و بدي ديگران سبب نشود که از عدالت خارج شويد، عدالت در پيش گيريد که به تقوي نزديک تر است و تقوي داشته باشيد، همانا خدا به آنچه مي‌کنيد، آگاه است.»

اکنون که در آستانه تحول شگرف ايران اسلامي و پيچ بزرگ تاريخي هستيم و قلم سرنوشت به دست مردان مرد افتاده است تا خون شهداي انقلاب و سردار دل ها نظام جهاني را متحول کند؛ دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان عضو مؤثري در پرچمداري فرهنگ و دانش و مرجع نوين نخبگان علمي، بر خود لازم مي‌داند در راستاي فرامين مقام معظم رهبري، دانايان و انديشمندان را به حرکت فراگير فراخواني کند و نکات زير را به جامعه علمي توصيه نمايد.

1. امروز نياز اصلي کشور و نقطه کليدي حل مشکلات اساسي جامعه، ساماندهي امور اقتصادي و حل مسئله معيشت و غلبه بر مشکلات حاصل از تحريم‌هاي شيطان بزرگ است که راهکار اصلي آن حضور در پاي صندوق‌هاي رأي است، که با حضور چشمگير هموطنان گره دشواري‌ها گشوده خواهد شد و پشتوانه حمايت عمومي، فردي توانمند را به عرصه اجرايي کشور عرضه خواهد کرد.

2. موفقيت و پيروزي در سياست خارجي، جدال با استکبار و دنياي غرب همچنين حمايت محرومان و مسلمانان امروزه نيازمند حضوري چشمگير و حداکثري است تا پايه‌هاي استقلال کشور را استحکام ببخشد، فرجامِ برجام با حضور مردم و به دست توانمند کوخ‌نشينان و ولي نعمتان انقلاب در پاي صندوق‌هاي رأي به نتيجه مي‌رسد که «الاسلام يعلوا و لا يعلي عليه».

3. گام دوم بعد از حضور در پاي صندوق هاي رأي، انتخاب اصلح است و مصداق هاي اصلح در کلام رهبر معظم انقلاب ذکر شده است که عمده آن، عدالت محوري، ولايتمداري، ساده زيستي، عملگرايي، جوانگرايي و تلاش خالصانه و مخلصانه است و فرد منتخب نگاه به درون داشته باشد و بداند که دشمنان از شما راضي نخواهند شد مگر آنکه به ملت آنها درآيي. پس اصلح آن کسي است که انقلابي باشد و با انقلاب بماند و از درون به سوي برون چشم ندوزد.

4. دانشگاه آزاد اسلامي بر خود وظيفه ميداند به ايجاد اميد و انگيزه در بين همکاران، دانشجويان و نخبگان بپردازد و نقش انتخابات را در حل مشکلات کشور تبيين نمايد و يادآور شود که خداوند با صابران و استقامت‌کنندگان است.

5. امروزه وظيفه همه ما همراهي و گفت وگوي رو در رو و اقناع جوانان خصوصاً دانشجويان عزيز و آينده سازان کشور و مردم و عزيزاني است که در سايه ناکارآمدي برخي مجريان نااميد شدهاند و در اين راستا بايد فضاي مجازي را دريابيم و همواره بکوشيم که با حکمت و موعظه حسنه و جدال احسن به حضور مردم در پاي صندوق هاي رأي کمک کنيم.

6. بر همه همکاران توصيه مي شود به دستور مقام معظم رهبري؛ افراد را جهت شرکت در انتخابات دعوت نمايند و با گفت وگوي رو در رو به اين واجب الهي اهتمام ورزند.

ان الله مع الذين اتقوا و هم محسنون

دانشگاه آزاد اسلامي - 22 خرداد 1400
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن