کد مطلب: 130769
دکتر رحيمي عنوان کرد؛
کسب رتبه ۷ رتبه‌بندي سايمگو توسط دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1400/03/04 13:31:34
نمایش : 254
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد گفت: اين واحد دانشگاهي توانسته رتبه ۷ را در نظام رتبه‌بندي سايمگو ۲۰۲۰ کسب کند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:

دکتر ابراهيم رحيمي از کسب رتبه هفت دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در نظام رتبه‌بندي سايمگو ۲۰۲۰ خبر داد و گفت: در آخرين رتبه‌بندي سايمگو که سال ۲۰۲۰ منتشر شد، اين واحد دانشگاهي توانست رتبه هفت را ميان دانشگاه‌هاي آزاد سراسر کشور کسب کند و بين ۱۰۱ واحد دانشگاهي برتر ايران قرار بگيرد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد چاپ تعداد ۷۰ مقاله توسط اعضاي هيئت‌علمي اين واحد دانشگاهي در مجلات برتر بين‌المللي در سال ۹۹ و رشد چشمگير ۸۹ درصدي انتشار مقالات ISI (WOS) در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد را از دلايل دستيابي به اين رتبه دانست و افزود: سياست دانشگاه در حوزه پژوهش، افزايش تعداد پژوهش‌هاي باکيفيت و نياز محور و تقويت انگيزه پژوهشي استادان و دانشجويان در انجام فعاليت‌هاي پژوهشي در موضوعات به‌روز و کاربردي است.

دکتر رحيمي مطرح کرد: اميدواريم سال جاري نيز بتوانيم با ارتقاي و هدايت صحيح منابع انساني، اطلاعاتي و زيرساختي دانشگاه، جريان ارائه راه‌حل‌هاي نوآورانه مبتني بر پژوهش را در پاسخ به نيازهاي ملي و محلي در سطوح مختلف نهادينه و کارآمد کنيم.

وي بيان کرد: نظام «سايمگو» يکي از معتبرترين نظام‌هاي بين‌المللي رتبه‌بندي دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقيقاتي جهان است که دانشگاه‌ها را بر اساس عملکرد پژوهشي و در قالب مقالاتي که در نشريات معتبر بين‌المللي نمايه شده، ارزيابي و رتبه‌بندي مي‌کند.

اين استاد دانشگاه اظهار کرد: منبع گردآوري داده‌هاي نظام رتبه‌بندي سايمگو انتشارات الزوير، پايگاه استنادي اسکوپوس، رتبه‌بندي مجلات سايمگو، گوگل، پايگاه ثبت اختراع اروپا و پرسشنامه پرشده توسط دانشگاه‌هاست و معيار ورود به ارزيابي اين رتبه‌بندي انتشار حداقل ۱۰۰ مقاله طي سال گذشته در نمايه‌نامه اسکوپوس است.

عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي مطرح کرد: در اين رده‌بندي، ايران با ۱۰۱ دانشگاه برتر در ميان اين جمع قرار گرفت که ۲۷ واحد دانشگاه آزاد اسلامي حضور داشتند و دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در اين رتبه‌بندي در رده ۸۴ ايران و ۸۱۰ جهان ايستاد در شاخص تحقيقات رده ۴۲۵، شاخص ابداعات رده  ۵۳۸ و در شاخص اجتماعي در رده ۲۵۰ جاي گرفت.

دکتر رحيمي بيان کرد: در اين رتبه‌بندي دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات در رده ۷۱۱ جهان و ۲۲ ايران و رتبه نخست را ميان دانشگاه‌هاي آزاد سراسر کشور به خود اختصاص داد.


 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن