کد مطلب: 130755
با صدور پيامي
دکتر طهرانچي روز «ارتباطات و روابط عمومي» را به مديران و کارکنان پرتلاش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي تبريک گفت
تاریخ انتشار : 1400/02/27 12:07:19
نمایش : 1811
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با صدور پيامي فرارسيدن روز «ارتباطات و روابط عمومي» را به مديران و کارکنان روابط عمومي استان ها و واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي تبريک گفت.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در پيامي روز «ارتباطات و روابط عمومي» را به مديران و کارکنان روابط عمومي استان ها و واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي تبريک گفت.

متن پيام به شرح زير است:

بسمه تعالي

با حمد و ستايش به محضر باري‌تعالي و درود بر پيامبرخاتم(ص) و اهل بيت ‏کرامش ‏که چراغ راه بشريتند

27 ارديبهشت، روز جهاني "ارتباطات و روابط عمومي" يادآور مجاهدان پرتلاش عرصه شفافيت، آگاهي بخشي و اطلاع رساني است که نقش بي بديلي در ترسيم درست و صحيحي از رويدادها و واقعيت هاي سازمانها و نهادها دارند.

اهميت و ضرورت ارتباطات، زماني مشخص مي شود که رابطه مستقيم آن با زندگي انسان شناخته شود. به واقع بشر بدون زندگي اجتماعي که عامل ارتباطات متنوع و گوناگون است، منزوي خواهد شد، بنابراين درک اين واقعيت زماني ميسر مي شود که رابطه دو سويه آن به خوبي شناخته شود. عصر حاضر مظهر دگرگوني اطلاعات و پيچيدگي ارتباطات است که جهان پيراموني تحت تاثير انقلاب فناوري ارتباط جمعي قرار گرفته است؛ در اين فضاي در هم تنيده، لحظه ها معنا پيدا کرده، زيرا بشر امروزي در چنين موقعيتي زندگي مي کند.

امروز نقش برجسته روابط عمومي به عنوان يک حوزه عملگرا و منعکس کننده واقعيات به مخاطبان شناخته مي شود. مسلماً کارآمدي، بالندگي و ايجاد تعادل سازماني بين هر مجموعه و افکارعمومي، هنر بزرگ روابط عمومي است. به بيان ديگر کارکرد روابط عمومي علاوه بر جنبه هاي اطلاع رساني، پاسخگويي، تنويرافکارعمومي و جمع آوري اطلاعات از جامعه هدف، نماد عقلانيت و کارآمدي هر دستگاهي محسوب مي شود.

روابط عمومي به دليل نقش و وظايفي که برعهده دارد به عنوان يک حلقه واسط درون سازماني و برون سازماني است و از اين حيث ايجاد توازن رفتاري در اين زمينه اهميت به سزايي دارد، به طوري که پويايي و کارآمدي اين حوزه مانع روزمرگي آن مي شود. بي ترديد خلاقيت، نوآوري و مجهزشدن به امکانات سخت افزاري و نرم افزاري نقش موثري در تقويت نقش روابط عمومي دارد.  

دانشگاه آزاد اسلامي همگام با توليد علم و مساله محوري، با رويکرد تربيت نخبگان و دانشجويان خلاق درصدد ايجاد بستري نوين در حوزه آموزش، پژوهش و کارآفريني است؛ از اين حيث نقش روابط عمومي در تقويت حلقه هاي ارتباطي بين جامعه هدف و شناساندن دستاوردهاي ارزشمند دانشگاه در حوزه علم و فناوري، مسائل فرهنگي و اجتماعي و حل مشکلات جامعه اهميت دارد. انتظار مي رود همکاران روابط عمومي در دانشگاه آزاد اسلامي با انسجام و هم افزايي بيشتر در جهت پيشبرد اهداف و برنامه هاي دانشگاه مبادرت ورزند.

بي شک، همکاران خدوم، دلسوز و زحمتکش روابط عمومي در مجموعه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامي فراتر از چارچوبهاي اداري با از خودگذشتگي، فداکاري و کارطاقت فرسا به وظايف و مسئوليتهاي محوله عمل مي کنند.

 جا دارد از زحمات خستگي ناپذير و بي وقفه اين عزيزان به ويژه در ايام کرونا که فشار مضاعفي را تحمل کردند، تشکر و قدرداني کنم. اميدوارم با تقويت جايگاه و توجه جدي به نقش روابط عمومي در دانشگاه آزاد اسلامي، رسالت خطير اطلاع رساني شفاف و ارتباط مستمر به بهترين شکل ممکن اثربخش باشد.

در پايان ضمن تبريک مجدد روز جهاني "ارتباطات و روابط عمومي" به همکاران گرامي و گرانقدر در روابط عمومي خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي، توفيق روزافزون، سلامتي و عزت آنان را از خداوند متعال خواستارم.

محمد مهدي طهرانچي

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن