کد مطلب: 130740
با صدور پيامي دکتر طهرانچي «روز معلم» را به معلمان و اساتيد خدوم و پرتلاش دانشگاه آزاد اسلامي تبريک گفت
تاریخ انتشار : 1400/02/12 12:35:46
نمایش : 1865

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با صدور پيامي، ضمن گراميداشت ياد شهيد استادمطهري، فرا رسيدن روز معلم را به معلمان و اساتيد پرتلاش و خدوم دانشگاه آزاد اسلامي تبريک گفت.

متن پيام دکتر طهرانچي به اين شرح است:

بسمه تعالي
با حمد و ستايش به محضر باري‌تعالي و درود بر پيامبر خاتم (ص) و اهل بيت ‏کرامش ‏که چراغ راه بشريت اند

دوازدهم ارديبهشت ماه، سالروز شهادت مظلومانه معلم فرزانه و استاد فرهيخته، شهيد آيت الله مرتضي مطهري است که حقيقتاً نقش بي بديلي در تعميق مفاهيم تعليم و تربيت داشتند.

روز معلم فرصت مغتنمي است که از مجاهدت، تعهد و اهتمام شهيد مطهري براي ايجاد کارآمدي نظام تعليم و تربيت در جامعه و لزوم توجه به ابعاد معرفتي در آموزش ياد کنيم و اين موضوع را هر ساله در کنار تجليل از مقام شامخ آموزگاران و استادان خدوم تکرار کنيم که مبناي رشد و تعالي جامعه به نظام تعليم و تربيت آن وابسته است و از اين جهت معلمان و استادان در کنار ساير عوامل موثر در آموزش به عنوان هدايتگر اين عرصه شناخته مي شوند و به همين دليل است که شهيد بزرگوار استاد مطهري در آثار ارزشمند خود به علم، دانش و تربيت توجهي جدي داشته اند و اين مهم گوياي کارآمدي نظام تعليم و تربيت اسلامي است.

شهيد مطهري به دليل برخورداري از ويژگي هاي منحصربه‌فرد، نماد عقلانيت، اخلاق مداري، پرسشگري و پويايي بودند که در دوران حيات پربرکت شان همواره کوشيدند با توجه به امر تحقيق و پژوهش و حرکت بر مدار عقل گرايي، به مسائل، چالش‌ها و ابهامات در جامعه پاسخ دهند و نفس کار خود را به اخلاق گرايي و توسعه مفاهيم معرفتي در بستر تعليم و تربيت اسلامي آراسته کنند. از همين جهت است که شناخت راه شهيد مطهري و الگوگيري از روش علمي و عملي ايشان مي تواند هم براي نسل جوان، معلمان و استادان، آموزنده و کاربردي باشد که علم و دانش بدون توجه به آموزه هاي معرفتي به تنهايي نمي تواند راهگشاي مسائل جامعه باشد.  

با توجه به رسالت دانشگاه آزاد اسلامي در حوزه آموزش عالي، آموزش ابتدايي و متوسطه و توجه به سرنوشت قشر جوان کشور، اين دانشگاه سياست‌ها و برنامه‌هاي خود را تحت عنوان برنامه راهبردي عملياتي برگرفته از نقشه جامع علمي کشور، سند دانشگاه اسلامي و سياست‌هاي کلي «علم و فناوري» ابلاغي مقام معظم رهبري تنظيم کرده و اميد دارد تحولي مناسب و بنيادين متناسب با مأموريت‌هاي اين دانشگاه ايجاد شود که مسلماً نقش استادان و معلمان گرانقدر در اين مسير بسيار مهم ارزيابي مي شود.

از همين جهت و با توجه به شرايط اقتصادي موجود، مي کوشيم در سال جاري ارتقاي منزلت و معيشت معلمان و اعضاي هيات علمي و ساير همکاران پيگيري شود و اميد است در آينده نزديک زمينه رفاه همکاران در دانشگاه نسبت به گذشته فراهم گردد.

بي‌‏ترديد آشنايي بيشتر استادان و آموزگاران، دانشجويان و دانش آموزان با آثار شهيد مطهري و تلاش براي رشد انگيزه هاي پرسشگري و پژوهش مي تواند در ايجاد ذهني خلاق و پويا براي حل مسائل روز جامعه موثر باشد. اميدوارم دانشگاه آزاد اسلامي با اجراي طرح «دوره ملي بينش مطهر» که با هدف توانمندسازي و کادرسازي مدرسان و کارکنان دانشگاه و پاسخ به شبهات در حال برگزاري است، الگويي مناسب در اين زمينه براي رشد تعليم و تربيت از جنبه هاي معرفتي در سطح دانشگاه باشد و اين مسير موجب تحولي بنيادين در جامعه گردد. 

در پايان، ضمن تسليت ايام شهادت مولاي متقيان حضرت علي (ع) و گراميداشت شب‌هاي پرفيض قدر و قبولي طاعات و عبادات مردم شريف ايران، روز معلم را به همه همکاران عزيزم، معلمان و استادان فرهيخته و دلسوز، به‌ ويژه استادان دانشگاه آزاد اسلامي و معلمان خدوم مدارس سما تبريک مي‌گويم و از خداوند منان مي‌خواهم ما را در مسير خدمتگزاري به کشور عزيزمان بيش از پيش ياري کند.

محمدمهدي طهرانچي
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن