کد مطلب: 130715
دکتر بني‌طالبي در گفت‌وگو با آنا:
13 هسته و واحد فناور جديد جذب دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد مي‌شوند/ انتشار 12 جلد کتاب تخصصي
تاریخ انتشار : 1400/01/14
نمایش : 170

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد گفت: مراحل عقد قرارداد و پذيرش هفت هسته و ۶ واحد فناور جديد در حال انجام است و به‌زودي اين تعداد هسته و واحد فناور جذب مراکز رشد اين دانشگاه مي‌شوند.

 

دکتر بهاره بني‌طالبي در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌هاي خبرگزاري آنا - شهرکرد، در تشريح عملکرد حوزه پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در سال 1399 اظهار کرد که در راستاي سياست‌هاي کلان دانشگاه آزاد اسلامي و با توجه به اهداف حوزه معاونت پژوهش و فناوري در سال 1399 با رشد 35 درصدي از نظر چاپ مقالات معتبر ISI و علمي پژوهشي در اين دانشگاه روبه‌رو بوديم و بر اساس ارزيابي سايت Scimego2020 واحد شهرکرد توانست رتبه نهم در حوزه انتشار مقالات معتبر را به‌دست آورد.

وي بيان کرد: از ديگر موفقيت‌هاي کسب‌شده در حوزه پژوهشي مي‌توان قرارگرفتن چهار نفر از استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در فهرست دو درصد دانشمندان برتر جهان بر اساس گزارش دانشگاه استفورد را نام برد.

انعقاد 8 تفاهم‌نامه توسط دفتر ارتباط با صنعت

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد افزود: در حوزه ارتباط با صنعت، انعقاد بيش از 2 هزار و 400 ميليون ريال قراردادهاي برون‌دانشگاهي نشان از اهتمام ويژه اين واحد دانشگاهي به حوزه صنعت و عملياتي شدن ايده‌هاي اعضاي هيئت‌علمي و دانشجويان به توليد و خلق محصول است. سال 99 توانستيم هشت تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و ادارت مرتبط با فعاليت مرکز رشد و دفتر ارتباط با صنعت منعقد کنيم.

دکتر بني‌طالبي بيان کرد: در حوزه مرکز رشد واحدهاي فناور واحد شهرکرد به همت همکاران پرتلاش اين حوزه اقدامات ارزشمندي انجام شد تا جايي که مراحل عقد قرارداد و پذيرش هفت هسته و ۶ واحد فناور جديد در حال انجام است و به‌زودي اين تعداد هسته و واحد فناور جذب مراکز رشد اين دانشگاه مي‌شوند، تعداد هسته‌هاي فناور اين واحد دانشگاهي در سال 1399 به 28 هسته فناور رسيد.

وي مطرح کرد: راه‌اندازي نخستين مرکز رشد فناوري سلامت به‌عنوان تنها مرکز رشد داراي موافقت اصولي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در استان از ديگر اقدامات مهم دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در سال 99 بود. در کنار اين اقدام، استقرار دو هسته فناور از بهار امسال و احداث مجموعه نمايشي گياهان دارويي با هدف ايجاد اکوتوريسم (گردشگري طبيعي) دانشجويي و دانش‌آموزي، اخذ مجوزهاي لازم براي توليد کيت تشخيصي مولکولي کرونا، عقد قرارداد همکاري با شرکت‌هاي داروسازي و ايجاد مدرسه کسب‌وکار و مرکز نوآوري و خلاقيت  و راه اندازي نخستين کتابخانه ديجيتالي کوويد 19 در اين واحد دانشگاهي از جمله فعاليت‌هاي مرکز رشد به شمار مي‌روند.

اين استاد دانشگاه به آنا گفت: هماهنگي براي برگزاري کارگاه‌هاي تخصصي با موضوع تيم‌سازي، بازاريابي و ثبت شرکت با همکاري پارک علم و فناوري استان و همکار در طرح ملي توليد بذر از ديگر برنامه‌هاي مرکز رشد فناوري سلامت بوده است، در کنار اين فعاليت‌ها خريد و تکميل خط توليد الکل اتيليک با همکاري واحد فناور سنيتايزر و اخذ تأييديه کيفيت محصول از آزمايشگاه معتمد، اخذ يک مجوز سطح آمادگي فناوري TRL9 و سه مجوز سطح آمادگي فناوري4 TRL و اقدام براي راه‌اندازي پايلوت‌هاي نيمه‌صنعتي مانند اسانس‌گيري، مواد شوينده، توليد لبنيات، گز و شيريني، روغن‌گيري و محصولات ترشي و شوري با همکاري بخش خصوصي از برنامه‌هاي اجرا شده در حوزه مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد بوده است.

دفاع از پايان‌نامه‌ها با سامانه آموزشيار در دوران کرونا

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد بيان کرد: طراحي و ساخت نمونه اوليه کيت تشخيص کمپيلوباکتر با استفاده از مهندسي معکوس در هسته فناور اين واحد دانشگاهي، اجراي سيستم نوين آبياري توسط شرکت دانش‌بنيان واحد شهرکرد و برداشت سه تن گل‌محمدي از مزرعه دانشگاه از ديگر اقدامات انجام شده در حوزه پژوهش و فناوري در سال 1399 بوده است.

دکتر بني‌طالبي با بيان اينکه برگزاري جلسات دفاع از پايان‌نامه و رساله‌هاي دانشجويان در دوران کرونا با موفقيت از طريق سامانه پژوهشيار از ديگر دستاوردهاي سال 1399 واحد شهرکرد است، افزود: جذب نخستين پژوهشگر پسادکترا در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد نيز گام بزرگي در راستاي استفاده از ظرفيت دانش‌آموختگان باانگيزه و آشنا به دانش روز دوره دکتري در راستاي توسعۀ علم و فناوري کشور است که از امسال در اين واحد دانشگاهي محقق شد.

اين محقق دانشگاهي بيان کرد: برگزاري دومين رويداد ملي استارت‌آپي در حوزه دامپزشکي (دام تاپ2) در اسفند 1399  نيز در راستاي دستيابي به اهداف دانشگاه‌هاي نسل سوم و چهارم کشور بوده است و انجمن‌هاي علمي باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد نيز توانستند رتبه سوم کشوري را ميان انجمن‌هاي علمي به‌دست آورند.

انتشار 12 جلد کتاب تخصصي

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد اظهار کرد: برگزاري بيش از 50 وبينار تخصصي، طراحي و راه‌اندازي دو اپليکيشن دانشکده علوم انساني و مشاوره تحصيلي از ديگر اقدامات انجام شده در حوزه پژوهش و فناوري اين واحد دانشگاهي بوده که به همت همه همکاران پرتلاش اين حوزه در سال 1399 محقق شد و به همت همه همکاران و دانشجويان مراحل انتشار بيش از 12 جلد کتاب تخصصي هم طي شد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن