کد مطلب: 130695
انصاري در گفت‌‌وگوي تفصيلي با آنا:
فعاليت‌ ورزشي در دانشگاه با نگرش صحيح و حمايت مسئولان ممکن مي‌شود/ يک گام تا مسابقات پاورليفتينگ دانشجويان جهان
تاریخ انتشار : 1399/12/14
نمایش : 313

گروه استان‌هاي خبرگزاري آنا- بهنام اسماعيلي؛ مسابقات پاورليفتينگ، پرس سينه و ددليفت قهرماني دانشجويان استان چهارمحال و بختياري با حضور ۵۰ شرکت‌کننده در قالب ۶ تيم به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و آموزشکده سماي اين دانشگاه برگزار شد و با برتري واحد شهرکرد به کار خود پايان داد.

اين دوره از مسابقات با شرکت دانشجوياني از دانشگاه‌­هاي علوم پزشکي، پيام نور، علمي-کاربردي، دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري، دانشگاه شهرکرد و دانشگاه فرهنگيان به ميزباني واحد شهرکرد و آموزشکده سما به نام يادواره سردار سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني در مجموعه ورزشي سماي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شد.

تيم دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري با کسب ۶۰ امتياز مقام نخست، تيم دانشگاه علمي-کاربردي با کسب ۲۹ امتياز مقام دوم و تيم دانشگاه پيام نور شهرکرد با کسب ۲۵ امتياز مقام سوم اين دوره از مسابقات را به دست آوردند.

مسابقات انتخابي تيم ملي دانشجويان در اين رشته ورزشي ارديبهشت ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد که تيم دانشجويان استان چهارمحال و بختياري مدافع عنوان قهرماني است. مسابقات پاورليفتينگ دانشجويان جهان نيز تير ۱۴۰۰ در کشور بلاروس برگزار خواهد شد که چند نفر از پاورليفترهاي استان چهارمحال و بختياري در تيم ملي حضور خواهند داشت.

مهزيار انصاري، دانشجوي تربيت بدني آموزشکده سماي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد قهرمان مسابقات پاورليفتينگ استان چهارمحال و بختياري شد.

خبرنگار خبرگزاري آنا به همين مناسبت با انصاري درباره محاسن و تأثير ورزش در زندگي، درس و دانشگاه، ورزش دانشگاهي، برنامه‌هاي آينده و ... گفت‌وگو کرده است که با هم مي‌خوانيم.

آنا: جناب انصاري خودتان را معرفي کنيد و برايمان بگوييد که چقدر ورزش را در زندگي مؤثر مي‌دانيد؟

انصاري: مهزيار انصاري دانشجوي رشته تربيت بدني و علوم ورزشي آموزشکده سماي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و متولد فروردين ۱۳۷۸ در اهواز هستم.

مسئول و مربي انجمن پاورليفتينگ و ددليفت و پرس سينه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي و واحد سما,  نويسنده، داور ملي و مربي بدنسازي و پاورليفتينگ، قهرمان چند دوره مسابقات و اورال کشوري، قهرمان آسيا و خادم ورزشکاران رشته پاورليفتينگ هستم.

در جواب بخش دوم پرسش شما بايد بگويم که ورزش جزئي از ارکان اصلي زندگي است که انسان را به سمت راه سعادت سوق خواهد داد و تأثير بسزايي در مسير زندگي هر فرد دارد و از لحاظ جسمي و ذهني باعت رشد تکاملي در فرد است. ورزش را به همه افراد در هر سن و شرايطي براي زندگي بهتر و سالم‌تر با آرامش خاطري بيشتر پيشنهاد مي‌دهم.

آنا: انگيزه شما از ورزش‌کردن چيست؟

انصاري: انگيزه‌ام از ورزش کسب سلامتي و رقابتي عادلانه در راه قهرماني و حرفه‌اي بودن در يک جريان با مديريتي صحيح اعم از برنامه‌ريزي و استمرار و تلاش براي اهداف والاتري در مسير سربلندي و پيشرفت سرزمينم در ميدان‌هاي بين‌المللي و برافراشته کردن پرچم مقدس ايران در ميدان‌هاي ورزشي و بين‌المللي و تعليم و تربيت ورزشکاراني با اخلاق پهلواني است.

آنا: ورزش دانشجويي در کشور ما چه جايگاهي دارد؟

انصاري: خوشبختانه از طرف مسئولان ورزش پاورليفتينگ در کشور از طرف «آقاي فرشيد سلطاني» رئيس کنفدراسيون آسيا و «دکتر عبدالمهدي نصيرزاده» رئيس فدراسيون پرورش اندام و بدنسازي به سمت پيشرفت و توسعه اهداف ورزشي سوق پيدا کرده است و محيطي سالم براي ورزشکاران دانشجو ايجاد شده تا رقابتي سالم و دور از حواشي برگزار شود.

آنا: تاکنون موفق به کسب چه مقام‌هاي استاني و کشوري شده‌ايد؟

انصاري: تاکنون عنوان‌هاي متعدد در رشته ورزشي پاورليفتينگ و بدنسازي استاني، کشوري و چندجانبه و سه مدال طلاي مسابقات پاورليفتينگ آسيايي هندوستان را کسب کرده و سه دوره در تيم ملي حضور داشته و به دو مسابقه جهاني هم دعوت شده‌ام؛ اما شرايط اعزام مهيا نشد.
همچنين در دسته 83کيلوگرم مسابقات پاورليفتينگ دانشجويان رکورد پرس سينه دانشجويان ايران را شکستم .

آنا: از درس و دانشگاه‌‌تان بگوييد و به‌عنوان يک ورزشکار حرفه‌اي وظيفه مسئولان مقابل ورزش دانشجويان را چه مي‌دانيد؟

انصاري: دانشجوي رشته تربيت بدني و علوم ورزشي هستم و خوشبختانه هميشه حمايت‌هاي همه‌جانبه مسئولان دانشگاه با دانشجويان ورزشکار صورت پذيرفته است.

نگرش و ديدگاه مسئولان و رؤساي دانشگاه در ورزش، باعث تسهيل در فعاليت‌هاي ورزشي دانشجويان مي‌شود.

آنا: يقينا زماني که با مقام‌ها و رتبه‌‌هايتان پرچم ايران را در مسابقات به اهتزاز درمي‌آوريد خوشحال بوده و حال خوبي داشته‌ايد، از احساستان براي ما هم بگوييد.

انصاري: حسي که زمان برافراشته شدن پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران در مسابقات مختلف داشته‌ام، وصف‌ناپذير است و زبان از بيان آن قاصر است و از نگاهي که ساير ورزشکاران کشورهاي ديگر به سوي پرچم کشورم داشتند در پوست خود نمي‌گنجيدم و احساس غرور ملي داشتم؛ چراکه ايرانيان هميشه و در زمينه‌هاي ورزشي، علمي، فرهنگي و ... زبانزد بوده‌اند.

آنا: از چه سني به سراغ پاورليفتينگ رفتيد و نخستين مربي شما چه کسي بود؟

انصاري: در کودکي به ورزش کشتي مي‌پرداختم  و بعد با رشته پرورش اندام آشنا شدم و به ورزش‌هاي قدرتي سوق پيدا کردم و در رشته پاورليفتينگ ورود کردم، کماکان هشت سال است که به‌صورت حرفه‌اي در اين رشته فعال هستم.

فردين مرداني قهرمان پرورش اندام کشور مربي پرورش اندام من بوده و در ادامه صادق صالحي مسئول کميته و انجمن دانشجويان پاورليفتينگ و ددليفت استان چهارمحال و بختياري و داور و قهرمان چند دوره مسابقات بين‌المللي (آسيا و آفريقا) قبول زحمت کرد و همچنان در محضر او تجربه کسب مي‌کنم.

آنا: کدام مسئول يا مربي براي شما بيشتر از بقيه تلاش کرده است؟

انصاري: صادق صالحي استاد بزرگوار و مربي خوش‌فکر هميشه لطف زيادي در حق بنده داشته و مجدانه پيگير تمام مسائل ورزشي من هست و پدر و مادرم که هميشه پشتيبان من هستند در مسير موفقيت ورزشي من تلاش کرده‌اند.
همچنين از استاد اسدالله عزيزيان رييس هيات بدنسازي و پرورش اندام استان چهارمحال و بختياري و سرتيپ پاسدار موسي انصاري تشکر ويژه دارم.

از استادان و مسئولان استان و کشور، فرشيد سلطاني رئيس کنفدراسيون آسيا و عضو  اجرايي هيئت رئيسه فدراسيون جهاني(IPF) ...و عبدالمهدي نصيرزاده، رئيس فدراسيون بدنسازي پرورش اندام، ابراهيم رحيمي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و شهرکرد، حيدرعلي رئيسي معاون دانشگاه و رئيس آموزشکده سما واحد شهرکرد، علي همتيان مسئول تربيت بدني دانشگاه آزاد شهرکرد و حجت‌الاسلام اکبري مسئول فرهنگي دانشکده سماي شهرکرد که در موفقيت‌هاي ورزشي من نقش داشته‌اند، تشکر مي‌کنم.

آنا: اکنون چه برنامه‌اي داريد و آيا مسابقاتي را پيش رو داريد؟

انصاري: ارديبهشت ۱۴۰۰ با ۱۰۰ درصد آمادگي در تيم ملي حضور يافته و با توافق اعضاي کميته فني و در صورت انتخاب در مسابقات پاورليفتينگ دانشجويان جهان در کشور بلاروس حضور خواهم داشت.

آنا: توصيه شما به جوانان همسن و سال خود و جوياي نام چيست؟

انصاري: امام خميني (ره) فرمودند: مملکت ما همان طوري که به علما و دانشمندان احتياج دارد، به اين‏‎ ‎‏قدرت شما (جوانان) هم احتياج دارد. اين قدرت وقتي با ايمان باشد، وقتي که‏‎ ‎‏زورخانه با قرآن باشد، با ايمان باشد، پشتوانۀ يک ملت است. وقتي‏‎ ‎‏قهرمان‌ها، قهرمان‌هاي اسلامي باشند، پشتوانۀ يک ملت هستند؛‏‎ ‎‏بازوي يک ملت هستند.

آنا: و کلام آخر ...

کلامم را با جمله‌اي از مقام معظم رهبري به پايان مي‌رسانم. ايشان مي‌فرمايند: «هر ورزشکار قهرمانِ ما که در عرصه‌اي از عرصه‌هاي ورزش حضور پيدا مي‌کند و چشم‌هايي را در سرتاسر دنيا به سوي خود جلب مي‌کند، در واقع ترجمه‌اي است از احساسات ملي و هويت اسلامي کشور و ملت ما؛ هرچه در اين زمينه‌ها تلاش کنيد، تلاشِ باارزشي کرده‌ايد.»

مسرورم که عضو کوچکي از برگزارکنندگان مسابقات ورزشي دانشجويان دانشگاه‌هاي استان چهارمحال و بختياري در رشته پاورليفتينگ و پرس سينه و ددليفت و بدنسازي بودم و مسابقه‌اي مزين به نام سردار دل‌ها يادواره شهيد سپهبد حاج قاسم سليماني در اسفند ۹۹ با برتري تيم دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار کرديم؛ چراکه مقام معظم رهبري فرمودند: «امروز فضيلت زنده نگه‌داشتن ياد شهدا کمتر از شهادت نيست.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن