کد مطلب: 130682
حجت‌الاسلام دکتر قاسمي‌نژاد مطرح کرد؛
عوامل عزت و اقتدار حضرت زينب(س) چيست؟
تاریخ انتشار : 1399/12/09 10:14:00
نمایش : 128

حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري آنا در شهرکرد با تسليت سالروز وفات حضرت زينب کبري(س) اظهار کرد: يکي از شاخص‌هاي بي‌بديل و بي‌نظير حضرت زينب(س)، عزت‌محوري اين بانوي مکرمه است.

وي افزود: در واقعه کربلا امام حسين(ع) در تمام گفتار و کردار خود، عزت­‌مداري را سرلوحه­ کار خود قرار دادند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري بيان کرد: مکتب امام حسين(ع) بر پايه­ عزت و کرامت انسان استوار است که اين عزت و کرامت انساني با شهادت حسين بن علي(ع) و ياران باوفايش به پايان نرسيد؛ بلکه در کالبد بازماندگان اين واقعه جاني دوباره گرفت.

دکتر قاسمي‌نژاد تأکيد کرد: حضرت زينب(س) به‌عنوان پيامرسان عاشورا تنها زني بود که در يک مقطع زماني به‌عنوان نائب امام معصوم انجام وظيفه کرده و انجام اين وظيفه خطير موجب عزتمندي حضرت زينب(س) شده است.

وي خاطرنشان کرد: عوامل عزت و اقتدار حضرت زينب(س) که براساس پرورش در دامان حضرت زهرا(س) و تحت تربيت اميرالمومنين علي (ع) به‌وجود آمده است، توکل و اتصال به سرچشمه عزت و اقتدار، صبر در مصائب، شجاعت، حق‌گرايي و بي‌نيازي از خلق است.

مسئول نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري عنوان کرد: عشق به خدا و حق‌محوري يکي از اصلي‌ترين عوامل رفتارهاي عزت­‌محور حضرت زينب(س) در رويارويي با ظالمان و مستکبران است که موجب بالارفتن عزت نفس در انسان مي‌شود.

دکتر قاسمي‌نژاد يادآور شد: از عوامل ديگر عزت نفس انسان، شجاعت است. ايستادگي در برابر دشمن و دفاع از حق، مستلزم شجاعت است و شجاعت و دلاوري به عقيله بني‌هاشم چنان هيبت و عظمتي داد که در اوج مصائب دشمن را وادار به تسليم کرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن