کد مطلب: 130680
حجت‌الاسلام دکتر قاسمي‌نژاد:
اميدواريم با غلبه بر کرونا سختي وارده بر جامعه بشريت رفع شود
تاریخ انتشار : 1399/12/09 08:46:24
نمایش : 149

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد در مراسم ولادت باسعادت مولي‌الموحدين حضرت علي (ع) و روز پدر که در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد اظهار کرد: احسان به پدر و مادر، تواضع و فروتني در مقابل پدر و مادر، سخن نيکو گفتن با پدر و مادر و دعا کردن در حق پدر و مادر از ملزومات زندگي بوده و اين ويژگي‌هاي اخلاقي مي‌توانند سعادت دنيوي و اخروي انسان را به دنبال داشته باشند.

وي افزود: در آموزه‌هاي قرآن کريم، جايگاه پدر و مادر بعد از خداوند است و بعد از اطاعت از خداوند اطاعت پدر و مادر واجب بوده مگر در جايي که خلاف دستور خداوند باشد. پيامبر و اميرالمؤمنين پدران معنوي و کساني هستند که خلقت به خاطر آنها به وجود آمده؛ اگر پدر مصطلح باعث به وجود آمدن فرزندي شده، پيامبر(ص) و حضرت علي(ع) باعث به وجود آمدن عالم شدند و اگر نبودند خلقت به وجود نمي‌آمد.

مسئول نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري با مطرح کردن اين سوال که چرا ولادت اميرالمؤمنين به‌عنوان روز پدر ناميده شده است؟ عنوان کرد: زيرا واژه «اب» در آموزه‌هاي اسلامي و تعاليم ديني به سه معناي نبي مکرم اسلام و حضرت علي(ع)، کسي که تربيت علمي و معنوي را بر عهده دارد و در نهايت پدر نسبي انسان‌ها محسوب مي‌شود.

دکتر قاسمي‌نژاد اضافه کرد: پيامبر مي‌فرمايند اگر همه درختان قلم شوند، همه درياها جوهر و همه انس و جن حسابگر شوند، نمي‌توانند فضايل اميرالمؤمنين حضرت علي(ع) را بنويسند.

وي ابراز اميدواري کرد که خداوند قادر به برکت حضرت اميرالمؤمنين که جايگاهي بس رفيع و بي‌نظيري نزد پروردگار دارد با رفع اين بيماري و سختي که بر جامعه بشريت وارد شده  شاهد تجمع دوباره عاشقان اهل‌بيت(ع) در جلسات باشيم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن