کد مطلب: 130664
با حضور مسئولان؛
دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با جهاد دانشگاهي تفاهم‌نامه همکاري امضا کرد
تاریخ انتشار : 1399/11/21 11:19:29
نمایش : 405

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
تفاهم‌نامه همکاري  بين جهاد دانشگاهي استان چهارمحال و بختياري و دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با حضور مسئولان دو سازمان در راستاي تعاملات، فراهم‌کردن زمينه تبادل اطلاعات، گسترش همکاري‌هاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي و بهره‌مندي از امکانات و توانمندي‌هاي متقابل به امضا رسيد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري و شهرکرد در اين آيين اظهار کرد: کسب‌ و کارهاي خانگي براي قشر دانشجو مي‌تواند دانشجويان را براي ورود به بازار کار آماده کند و رتبه بالاي بيکاري در فارغ‌التحصيلان دانشگاهي را کاهش دهد.

دکتر ابراهيم رحيمي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي ظرفيت‌هاي خوبي در موضوع مزارع گياهان دارويي، اسانس‌گيري گل محمدي و گياهان دارويي و کارگاه‌هاي توليدي دارد و موضوع برند اين واحدهاي توليدي حل شد و مي‌توان با ارائه تسهيلات و آموزش‌هاي مهارتي دانشجويان را به سمت اشتغال‌زايي سوق داد.

رئيس جهاد دانشگاهي استان چهارمحال و بختياري نيز گفت: کسب مهارت در کنار تحصيل براي دانشجويان ضرورت محسوب مي‌شود و دانشجويان مي‌تواند در کنار تحصيل علم و دانش با مهارت راه‌اندازي کسب‌ و کار خانگي با کمک جهاد دانشگاهي آشنا و حتي ورود پيدا کنند.

مهندس سيروس رضايي اضافه کرد: دانشجويان برخي دانشگاه‌هايي که شهريه پرداخت مي‌کنند، مي‌توانند در کنار تحصيل با راه‌اندازي مشاغل خانگي بار مالي ناشي از تحصيل را تا حدودي جبران کنند و براي خود منبع درآمدي داشته باشند.

وي تأکيد کرد: دانشگاه آزاد اسلامي ظرفيت عظيم نيروي انساني به‌ويژه در حوزه دانشجويي براي ورود به مشاغل خانگي دارد و جهاد دانشگاهي نيز با تجربه بسيار خوبي که در طرح مشاغل خانگي در استان براي بيش از ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از زنان استان اجرا شد و کمک بسزايي در رفع بيکاري استان داشته است.

رئيس جهاد دانشگاهي استان چهارمحال و بختياري تبيين کرد: اتصال به بازار يکي از مشکلات توليدکنندگان در موضوع مشاغل خانگي و کسب‌ و کارهاي کوچک است. جهاد دانشگاهي در اجراي طرح نوين مشاغل خانگي به‌عنوان نهاد توسعه‌اي و تسهيلگر فاز اتصال به بازار را در دستور کار خود قرار داده است.

مهندس رضايي خاطرنشان کرد: در حوزه آموزش‌هاي کوتاه‌مدت، دوره‌هاي تخصصي و اشتغال محور جهاد دانشگاهي براي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي مي‌تواند تأثير بسيار زيادي براي ايجاد اشتغال داشته باشد. آمادگي داريم با استفاده از همه ظرفيت‌ها براي همکاري دوجانبه ميان جهاد دانشگاهي و دانشگاه آزاد اسلامي براي فعاليت‌هاي فرهنگي، پژوهشي، آموزشي و اشتغال و کمک به ايجاد کسب‌ و کار و فرهنگ کارآفريني گام‌هاي بسيار مؤثري برداريم.

سرپرست مرکز رشد واحدهاي فناور دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد نيز مطرح کرد: همکاري در برگزاري سمينارها، دوره‌هاي تخصصي و کارگاه‌هاي آموزشي پژوهشي کوتاه‌مدت مشترک به منظور ارتقاي سطح علمي و فني کارکنان، کارشناسان و محققان و متخصصان، استفاده از نيروي انساني، نخبگان، ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي آموزشي و پژوهشي، فناوري‌ها و تجهيزات يکديگر با هدف برطرف کردن نيازهاي متقابل و استفاده از فضاهاي آموزشي، پژوهشي و فرهنگي طرفين در سراسر استان ازجمله محورهاي اصلي اين تفاهم‌نامه است.

دکتر رشيد رياحي توضيح داد: مشارکت در تأمين نيازهاي علمي و فناورانه شامل تجهيزات و امکانات، نشريات، کتب علمي، تبادل اطلاعات علمي و ايجاد امکان استفاده متقابل از کتابخانه‌ها و آرشيو مجلات براي کارکنان، متخصصان و محققان طرفين، حمايت طرفين از اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي و پايان‌نامه‌هاي تحصيلات تکميلي دانشجويان در راستاي اولويت‌هاي پژوهشي طرفين و استفاده از ظرفيت‌هاي طرفين و همکاري در تدوين و اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي و درآمدزا مشترک با توجه به نيازها و اولويت‌هاي طرفين از ديگر محورهاي اصلي اين تفاهم‌نامه است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن