کد مطلب: 130659
همزمان با هفته بزرگداشت زن انجام شد؛
تجليل از 8 استاد و کارمند پيشکسوت زن دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1399/11/18
نمایش : 708

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
همزمان با هفته بزرگداشت مقام زن به همت معاونت فرهنگي و دانشجويي و امور زنان و خانواده دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و با حضور هيئت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد از 8 استاد و کارمند پيشکسوت زن اين واحد دانشگاهي به نام‌هاي فرشته خدابنده، منور مجدزاده، فيروزه سقايي، بتول نادري، عزت ميرزاييان، اشرف فرج زاده، گل افروز بهرامي و مژگان عليرضايي تجليل شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در اين مراسم اظهار کرد: در ۴۲ سالي که از انقلاب پرشکوه اسلامي مي‌گذرد، زن جايگاه ويژه‌اي کسب کرده و امروزه زنان، پا به پاي مردان، سکوهاي بلند در مسائل اقتصادي، آموزشي، سياسي، فرهنگي و اجتماعي را فتح کرده‌اند.

دکتر ابراهيم رحيمي افزود: صداقت و کم‌توقعي از ويژگي‌هاي منحصربه‌فرد زنان بوده و زن، کانون اصلي و پايگاه عشق‌ورزي، ايثار و عطوفت به همگان است.

وي عنوان کرد: به علت شيوع ويروس کرونا، سال گذشته سال متفاوتي از نظر آموزشي بود؛ ولي با تلاش کارمندان و استادان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، به‌ويژه کارمندان و استادان خانم اين دوران با سرافرازي پشت سر گذاشته و دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري به‌عنوان يکي از بهترين دانشگاه‌ها در کشور معرفي شد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري نيز گفت: خداوند در باب نبي مکرم اسلام(ص) مي‌فرمايد:«رسول خدا براي شما اسوه حسنه است.» اين آيه چراغي به نام الگوگيري را براي مسلمانان روشن مي‌کند. پيامبر گرامي اسلام(ص) در روايتي مي‌فرمايند: «فاطمه(س)، پاره تن من بوده و نور چشم، ثمره قلب و جان من است.» يعني فاطمه و پيامبر هيچ تفاوتي با هم ندارند.

حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد اضافه کرد: از اين آيه و روايت نتيجه مي‌گيريم که همه بايد از حضرت زهرا (س) الگو بگيريم؛ چراکه قرآن به صراحت، پيامبر(ص) را الگو معرفي مي‌کند و پيامبر(ص) به صراحت حضرت زهرا(س) را الگو معرفي مي‌کند. همه اولياء و انبياء در امام زمان(عج)، جمع هستند و امام زمان(عج) مي‌فرمايند: «الگوي من حضرت فاطمه (س) بوده و ايشان الگوي جامع انسان کامل است.»

وي خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامي با تلاش بانواني به پيروزي رسيد که فرزنداني حسين‌وار تربيت کردند. هر کجا عدالت و فضيلتي ديده مي‌شود به برکت بانواني بوده که الگويشان حضرت زهرا(س) است. هر چقدر جامعه به سمت‌وسوي روش و منش حضرت زهرا(س) حرکت کند، کارآمدتر خواهد بود و خانواده‌ها به سمت آرامش حرکت خواهند کرد که يکي از دغدغه‌هاي حضرت فاطمه(س) آرامش در خانواده بود.

معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد نيز تشريح کرد: مهم‌ترين سرمايه هر کشور، نيروي انساني آن کشور بوده که ۵۰ در صد از اين نيروها خانم‌ هستند. همان‌طور که آقايان در زمينه‌هاي مختلف نقش‌آفريني مي‌کنند، زن‌ها هم مي‌توانند و گاهي نقش زنان بسيار پررنگ‌تر از مردان است.

دکتر محمد قاسمي افزود: مادرها از توانايي خارق‌العاده‌اي برخوردار هستند. مادر در خانه مدير، معلم، آشپز و حتي خدمتکار بوده و حضورش در خانه باعث آرامش است.

وي مطرح کرد: خانم‌ها در محيط کار همانند محيط خانه موفق هستند. هر کس از ايمان، تقوا، فضايل اخلاقي، انساني و الهي بيشتري برخوردار باشد، جايگاهش بالاتر و والاتر است و جنسيت ملاک برتري نيست. شخصيت زن، انسان‌ساز بوده و به فرموده امام خميني(ره) زن انسان و مربي بزرگ است. همان‌طور که قرآن انسان‌ساز بوده زن هم انسان‌ساز است. اگر زن‌ها از ملت‌ها گرفته شوند، ملت‌ها به شکست مي‌رسند.

معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در پايان خاطرنشان کرد: وقتي فرزندان موفق هستند، از تلاش مادر است. زن‌ها در طول ۴۲ سالي که از انقلاب مي‌گذرد در همه حوزه‌هاي تحصيلي، شغلي، فرهنگي و اجتماعي پيشرفت کرده‌اند.

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن