کد مطلب: 130657
حجت‌الاسلام دکتر قاسمي‌نژاد:
امام خميني(ره) با تفکر کوثرگرا انقلاب را به سرانجام رساند
تاریخ انتشار : 1399/11/15 13:36:08
نمایش : 1088

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد در مراسم عطرافشاني و گلباران قبور مطهر پنج شهيد گمنام دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با گراميداشت سالروز ورود شکوهمندانه حضرت امام(ره)، دهه­ مبارک فجر و سالروز ولادت باسعادت و پرخير و برکت حضرت فاطمه زهرا(س) عنوان کرد: در تاريخ زندگي نبي مکرم اسلام(ص)، شخصيت‌هاي سياه و پليدي وجود داشت که تمام تلاش خود را براي ازبين‌بردن اسلام و پيامبر انجام دادند.

وي اظهار کرد: يکي از شيوه‌هاي دشمنان اسلام براي ازبين‌بردن اسلام، مسخره‌کردن و ترور شخصيتي پيامبر در ملأ عام و در جلسات بود؛ اما پيامبر ارتباط زنده و مستقيم با خدا داشت و خداوند متعال اقداماتي که از طرف دشمنان، ضد پيامبر انجام مي‌گرفت را به همراه راهکار در اختيار پيامبر قرار مي‌داد و موجب شکست حربه‌هاي دشمنان مي‌شد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري خاطرنشان کرد: تعدادي از دشمنان، پيامبر را ابتر و بدون عقبه مي‌خواندند که در اين هنگام سوره کوثر در شأن حضرت زهرا(س) نازل شد و دسيسه دشمنان اسلام و پيامبر نقش بر آب شد.

دکتر قاسمي‌نژاد تأکيد کرد: در طول تاريخ هميشه يک جريان حق و يک جريان باطل وجود دارد که حق براساس فرهنگ قرآن و در قالب کوثر بيان شده و جريان باطل در قالب تکاثر ترسيم شده است.

وي اضافه کرد: عصاره کوثر در قالب رابطه مخلوق و خالق که خواندن نماز است و رابطه مخلوق با مخلوق که در قالب عرفان است، بيان مي‌شود و به معناي کثرت فضايل و انسانيت و کمالات است؛ ولي جريان باطل در قالب تکاثرگرايي به معناي کثرت قدرت‌طلبي و زياده‌خواهي است.

اين مقام مسئول يادآور شد: يکي از شخصيت‌هاي شاخص کوثرگرا، حضرت امام خميني(ره) بودند که با راهبرد تفکر کوثرگرا وارد صحنه شدند، انقلاب ايجاد کردند و به سرانجام رساندند و بعد از انقلاب ايستادند. پس از رحلت حضرت امام خميني(ره)، به‌طور قطع و يقين مقام معظم رهبري که خود از فرزندان حرکت کوثرگرا هستند، حکيمانه، هوشيارانه، آگاهانه و مقتدرانه ايستادند و خلأ رحلت امام(ره) را پر کردند و سکان اين نظام و جريان کوثرگرا را به دست گرفتند.

دکتر قاسمي‌نژاد توضيح داد: امام خميني(ره) وصيتي داشتند که فرمودند «من در ميان شما باشم يا نباشم، نگذاريد اين انقلاب به دست نامحرمان بيفتد. اين نياز جامعه امروز ماست. قشر دانشگاهي و نخبه بايد آگاه به اين امور باشند و از حرکت کوثرگرا و خون شهدا دفاع کنند و از رسالتي که برعهده دارند؛ بدون اينکه تحت تأثير تکاثرگرا قرار بگيرند، حمايت کنند».

به‌مناسبت فرارسيدن ايام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامي و چهل و دومين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي با حضور اعضاي هيئت رئيسه، استادان، کارکنان و دانشجويان و به همت نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري، معاونت فرهنگي، دانشجويي، ستاد شاهد و امور ايثارگران و بسيج کارکنان واحد شهرکرد، قبور مطهر پنج شهيد گمنام اين دانشگاه عطرافشاني و گلباران شد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن