کد مطلب: 130656
معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد:
استقلال­‌طلبي از رويدادهاي تحول‌آفرين انقلاب اسلامي است
تاریخ انتشار : 1399/11/15 13:31:18
نمایش : 322

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
دکتر محمد قاسمي در مراسم عطرافشاني و گلباران قبور مطهر پنج شهيد گمنام دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد با تبريک دهه فجر و ولادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: بيش از ۴۰ سال از اين رويداد تحول­‌آفرين انقلاب اسلامي ايران گذشته و تحولات زيادي در عرصه‌هاي داخلي و خارجي ايجاد کرده است.

وي افزود: يکي از رويدادهاي تحول‌آفرين، استقلال­‌طلبي و قطع‌کردن دست بيگانگان از کشور به‌عنوان يک سياست خارجي و استعمارگرايي است.

معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد بيان کرد: بُعد داخلي اين استقلال، تأکيد بر خودکفايي، مقاومت و توليد ملي در حوزه‌هاي مختلف فرهنگي، اقتصادي، نظامي  و ديگر حوزه‌هاست؛ به‌طوري که ايران در عرصه نظامي، هفتمين قدرت دنياست.

دکتر قاسمي تأکيد کرد: تحول ديگر انقلاب اسلامي ايران، آزادي است که اين آزادي در کنار استقلال معنا پيدا مي‌کند.

وي خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي بعد از انقلاب به وجود آمده است يعني مولود و فرزند انقلاب بوده و وظيفه ما اين است که در راستاي تقويت آن تلاش کنيم.

معاون فرهنگي دانشجويي واحد شهرکرد عنوان کرد: توجه به کرامت انساني و کرامت زنان از دستاوردهاي انقلاب است و امروزه جايگاه زنان از کرامت ذاتي برخوردار است.

دکتر قاسمي توضيح داد: از شاخص‌هاي ديگر انقلاب اسلامي اين است که ايران علاوه‌بر داشتن هفتمين رتبه نظامي در جهان، داراي رتبه ۱۶ در توليد علم، رتبه دوم در علم ژنتيک و زيست‌شناسي، رتبه ۱۱ در هوافضا، رتبه ۱۶ در نانو، ۱۱ در داروسازي، رتبه ۱۷ در بيوشيمي، رتبه ۱۳ در فيزيک، رتبه ۱۲ در انرژي هسته‌اي، رتبه هفتم در تعداد اختراعات، رتبه ۱۳ در صنعت پولاد است. رشد متوسط علمي نيز ۱۱ برابر متوسط جهاني بوده و در منطقه، قدرت ايران از رتبه پنج به رتبه يک تغيير کرده است.

به‌مناسبت فرارسيدن ايام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامي و چهل و دومين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي با حضور اعضاي هيئت رئيسه، استادان، کارکنان و دانشجويان و به همت نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري، معاونت فرهنگي، دانشجويي، ستاد شاهد و امور ايثارگران و بسيج کارکنان واحد شهرکرد، قبور مطهر پنج شهيد گمنام اين دانشگاه عطرافشاني و گلباران شد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن