کد مطلب: 130653
پيشتازي دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري در طرح انديشه تمدن ساز
تاریخ انتشار : 1399/11/09 10:19:55
نمایش : 454
مديرکل تأمين محتواي دروس معارف نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در طرح انديشه تمدن ساز جزو ممتازين کشوري است.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در اين نشست، با تسليت وفات حضرت ام البنين و روز تکريم از مادران و همسران شهدا گفت: دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري نقش بسيار موثري در ارتقا آموزش، پژوهش، فرهنگ و روابط اجتماعي دارد.

دکتر ابراهيم رحيمي ضمن تشکر از مسئول نهاد مقام معظم رهبري دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري افزود: راه اندازي صندوق کريمه اهل بيت، کمک هاي مومنانه به خانواده هاي دانشجويان کم بضاعت در قالب وام و کمک بلاعوض از تلاش نهاد رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري است.

وي بيان کرد: طرح انديشه تمدن ساز يکي از طرح هاي موفق دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري است که باعث همبستگي بيشتر استادان شده که اين موقعيت کرونايي را به يک فرصت تبديل گرده است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد در ادامه تصريح کرد: طرح بينش مطهر و کلاس هاي تفسير قرآن نيز در دانشگاه آزاد اسلامي در حال بررسي و اجرا است.

مسئول نمايندگي نهاد مقام معظم رهبري دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم در اين نشست گفت: طرح انديشه تمدن ساز در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري متشکل از 16 گروه و با حضور 68 نفر از اعضاي هيات علمي دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان و تعداد 8 نفر از طلاب فاضل استان به عنوان مربي با پيشرفت کمي و کيفي در حال اجراست.

حجت الاسلام دکتر رضا قاسمي نژاد افزود: طرح انديشه تمدن ساز به دليل بديع بودن و شاخصه هايي که به دليل شکلي و محتوايي دارد، نسبت به برنامه هاي معرفت افزايي که تا کنون انجام شده از نقاط قوت و ويژگي هاي منحصر به فردي برخوردار است.

وي بيان کرد: نحوه برگزاري طرح انديشه تمدن ساز در قالب گروه هاي مباحثه اي است که اين شيوه باعث مشارکت صد در صد استادان در مباحث، بالندگي و نشاط و رضايتمندي آن ها است.

مسئول نمايندگي نهاد مقام معظم رهبري دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري خاطرنشان کرد: حضور يک طلبه فاضل در جمع استادان دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و وجود رشته هاي مختلف، به نوعي باعث عينيت بخشي به وحدت حوزه و دانشگاه است.

حجت الاسلام دکتر قاسمي نژاد تصريح کرد: محتواي طرح انديشه تمدن ساز داراي نکات ويژه است که پايه ي اصلي محتواي جلسات، آموزه هاي قرآن کريم است.

وي عنوان کرد: در طرح انديشه تمدن ساز، انديشه هاي بنيادين انسان معاصر بر اساس آموزه هاي قرآن کريم با يک رويکرد اجتماعي و مورد نياز جامعه امروزي که در شکل گيري جامعه توحيدي و در نهايت تمدن توحيدي نقش دارد، انجام مي شود.

مسئول نمايندگي نهاد مقام معظم رهبري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد گفت: مولف کتاب طرح انديشه تمدن ساز، مقام معظم رهبري است که در اين طرح استادان با وجهه ي علمي و متفکرانه مقام معظم رهبري آشنا مي شوند.

حجت الاسلام دکتر رضا قاسمي نژاد در ادامه بيان کرد: نکته ديگري که در طرح انديشه تمدن ساز قابل توجه است، تلاش جهادين و مخلصانه طراحان و مجريان اين طرح است که مخلصانه و به عشق مقام معظم رهبري و مکتب اسلام و اهل بيت، تمام تلاش خود را براي اجراي اين طرح گذاشته اند که شاهد پيشرفت آن هستيم.

مديرکل تأمين محتواي دروس معارف نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي هم در اين نشست گفت: دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در طرح انديشه تمدن ساز جزو ممتازين کشوري است.

حجت‌الاسلام دکتر حمزه شريفي‌دوست اظهار کرد: 400 مربي با روحيه جهادي در کل کشور در طرح انديشه تمدن ساز مشارکت دارند.

وي افزود: به فضل الهي در کشور استادان دانشگاه آزاد اسلامي نشان دادند که نسبت به محتواي ارزشمند و معرفت افزا کاملا اهل آگاهي و بصيرت و اهل عمل و اقدام هستند.

مديرکل تأمين محتواي دروس معارف نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به اينکه تعداد 700 گروه مباحثاتي در کل کشور در حال مشارکت هستند، بيان کرد: تعداد 3000 استاد دانشگاه بدون بحث امتياز فرهنگي خاصي در اين طرح مشارکت کردند که نشان دهنده اين است که استادان ما تشنه مباحث معرفتي هستند.

وي تصريح کرد: محتواي طرح انديشه تمدن ساز در حکم يک گنج ناشناخته اي بود و الان به لطف الهي اين گنج شناسايي شده و در معرض انتخاب استادان قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام دکتر شريفي‌دوست گفت: محتواي جذاب و نفس معنوي رهبري و انديشه عميق ايشان و اراده الهي باعث رونق و گسترش اين طرح شده است.

وي با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري علاوه بر ممتاز بودن، پيشتاز در اين طرح است، تأکيد کرد: يک دبيرخانه در استان چهارمحال و بختياري تشکيل شود و نرم افزار طرح تمدن انديشه ساز در دانشگاه آزاد استان چهارمحال و بختياري است و اگر بخواهند در جاي ديگر اجرا کنند بايد از دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد کمک بگيرند.

حجت‌الاسلام حسين يوسفي فر مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي خراسان شمالي و مسئول مربيان طرح انديشه تمدن ساز هم در اين نشست مطالبي را در خصوص اين طرح بيان کرد و در پايان مربيان اجرايي طرح در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد نيز ديدگاه هاي خود را اعلام کردند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن