کد مطلب: 130621
حجت‌الاسلام دکترقاسمي‌نژاد تشريح کرد؛
۶ مؤلفه شاخص مکتب حاج‌قاسم سليماني/ چرا سردار دل‌ها محبوب مردم شد؟
تاریخ انتشار : 1399/10/10 08:10:22
نمایش : 1071

حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد در آستانه شهادت سردار دل‌ها در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آنا در شهرکرد درباره مؤلفه‌هاي اصلي مکتب سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني اظهار کرد: مکتب اين سردار شهيد، مؤلفه‌هاي بسياري دارد. اين مکتب که نشئت‌گرفته از اسلام ناب محمدي (ص)، سيره و سنت ائمه معصومين (ع) است از مباني نظري و فکري و مباني عملي و عيني تشکيل شده است.

وي از مؤلفه‌هاي مکتب سردار شهيد حاج‌قاسم سليماني را کمال‌طلبي يا بينش توحيدي دانست که مکتب او را از همه مکاتب متمايز کرده است و افزود: بر اساس بينش توحيدي، هدف از خلقت انسان، رسيدن به کمال و درجات عالي و قرب الهي بوده که در مکتب حاج‌قاسم اين موضوع به‌وضوح مشهود است.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري بيان کرد: درک عميق از حقيقت دنيا و آخرت، مؤلفه ديگري از مکتب حاج‌قاسم سليماني است. نوع نگاه سردار به دنيا با توجه به داشتن معرفت به اسلام ناب محمدي (ص) و سيره اهل بيت و ائمه اطهار (ع)، نگاه اهل بيت و قرآن به دنيا بود که دنيا گذرگاه موقت و منزل ابدي آخرت است.

دکتر قاسمي‌نژاد اظهار کرد: مؤلفه ديگر مکتب سردار دل‌ها، مردمي‌بودن اوست. حاج قاسم سليماني معتقد بود که مردم ولي‌نعمت هستند و نقش مردم را در نظام و انقلاب خيلي پررنگ مي‌دانست و مردم هم او را ملجأ و پناهگاه خود مي‌دانستند.

وي خاطرنشان کرد: روحيه انقلابي و شخصيت فرامرزي شهيد سليماني که از هرگونه ضعف و سستي و حواشي جدا بود و خود را فرزند انقلاب و متعلق به تمام مردم و مظلومان جهان مي‌دانست از ديگر مؤلفه‌هاي مکتب اوست.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري عنوان کرد: سردار سليماني، شخصيتي ولايتمدار، بااخلاص و به‌شدت از خودنمايي و ريا به دور بود. به‌دليل همين ولايتمداري و اخلاص، مقام معظم رهبري در فقدان او بسيار محزون شدند؛ زيرا ارتباط سردار با رهبري، تعامل مراد و مريدي بود.

دکتر قاسمي‌نژاد افزود: ارادت و تمسک به قرآن در رفتار و تفکر حاج‌قاسم سليماني ديده مي‌‌شد. شهيد سليماني روحيه شهادت‌طلبي داشت و در نهايت هم به آرزوي خود يعني شهادت در راه دين و اسلام رسيد.

وي درباره علت محبوبيت سردار شهيد حاج قاسم سليماني بين مردم و جهانيان به آنا گفت: تفکر و رفتار سردار دل‌ها برگرفته از آموزه‌هاي دين و اسلام بود. اخلاص و دفاع از مظلومان، هوشمندي توان فرماندهي و مديريتي او، هسته مقاومت را در جهان شکل داده بود و براي نخستين‌بار قدرت استکباري و ايادي وابسته به آن و مزدوران آنها مانند داعش را از صفحه روزگار محو کرد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري بيان کرد: سردار شهيد حاج قاسم سليماني در برابر مردم ارادت خاصي داشت و جان و مال مردم را جان و مال خود مي‌دانست؛ بنابراين اين صفات و مؤلفه‌هاي شخصيتي او موجب محبوبيت سردار دل‌ها بين مردم شده است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن