کد مطلب: 130591
همزمان با گراميداشت روز دانشجو
سامانه «دانشجويار» با حضور دکتر طهرانچي رونمايي شد
تاریخ انتشار : 1399/09/18 09:10:19
نمایش : 2690

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي همزمان با گراميداشت روز دانشجو از سامانه «دانشجويار» رونمايي کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در حاشيه نشست صميمانه با نمايندگان تشکل‌ها و فعالان دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي که به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو برگزار شد، از سامانه «دانشجويار» رونمايي کرد.

در اين مراسم دکتر فرزاد جهان بين معاون فرهنگي و دانشجويي و جمعي از مديران دانشگاه نيز حضور داشتند.

دکتر طهرانچي در اين مراسم با بيان اينکه سامانه «دانشجويار» به عنوان يک سامانه مکمل در عرصه فعاليت هاي دانشجويي و ارتباط دانشجو با دانشگاه فعاليت مي کند، گفت: بايد نمونه‌هايي که نياز دانشجويان است، به اين سامانه اضافه شود که اين کار توسط خود دانشجويان و اعضاي تشکل هاي دانشجويي نيز قابل انجام است.

وي با تأکيد بر اينکه سامانه «دانشجويار» تنها يک نرم‌افزار نيست، افزود: اين سامانه يک بستر بزرگ است که بايد در آينده گسترش پيدا کرده و در حلقه‌هاي دوم و سوم خود، موجب درآمدزايي سيستمي براي گروه هاي دانشجويان شود.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تأکيد کرد: اين دانشگاه مي تواند يک اقتصاد پايا و پويا بر اين بستر شکل دهد. به همين دليل، اين سامانه مي تواند رشد کرده و به دانشجويان کمک کند تا کسب‌وکارهاي زيادي پيرامون اين سامانه شکل بگيرد.

سامانه «دانشجويار» توسط تيمي متشکل از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي راه‌اندازي شده که تمامي فرآيندهاي ارتباطي دانشجويان در فضاي مجازي را پشتيباني مي کند.

اين سامانه در 5 فرآيند اصلي «ارتباط و تعامل دانشجويان با امور اداري و رفاهي»، « ارتباط و تعامل دانشجويان با آموزش هاي عمومي و مشاوره فوق برنامه»، «ارتباط و تعامل دانشجويان با استاد راهنما و گروه آموزشي»، «ارتباط و تعامل دانشجويان با مسئولان واحدها» و «ارتباط و تعامل دانشجويان با حوزه فرهنگي» فعاليت مي کند.

همچنين سامانه «دانشجويار» داراي 8 زيرسامانه است که عبارتند از «حوزه راهنمايي و مشاوره»، «حوزه اتوماسيون درخواست‌محور»، «حوزه بازار بهم‌رساني»، «حوزه پيام‌رسان و شبکه‌هاي اجتماعي»، «حوزه فروشگاه آنلاين»، «حوزه کتابخوابي ديجيتال»، «حوزه امور بانکي» و «حوزه بارگذاري محتواي مطلوب».

اين سامانه که با هدف ارتباط و تعامل دانشجو و دانشگاه در بستر فضاي مجازي راه‌اندازي شده، در فاز نخست فعاليت خود، 4 خدمت را در اختيار دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي قرار خواهد داد که شامل «کارت دانشجويي ديجيتال»، «پالايش سلامت ورودي هاي جديد»، «استاد راهنما» و «استاد مشاور فرهنگي» است.

سامانه «دانشجويار» از هفته آينده به صورت رسمي و عمومي در اختيار دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي خواهد بود.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن