کد مطلب: 130559
قاسمي پيربلوطي در گفتگو با آنا:
۱۳ آبان نمادي از روحيه استکبارستيزي و آرمان‌گرايي دانش‌آموزان است
تاریخ انتشار : 1399/08/14 08:20:07
نمایش : 148
معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد عنوان کرد: ۱۳ آبان نمادي از روحيه استکبارستيزي، آزادي‌خواهي، استقلال‌طلبي و آرمان‌گرايي دانش‌آموزان و دانشجويان است.

محمد قاسمي پيربلوطي در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آنا در شهرکرد با برشمردن اهداف انقلاب اسلامي اظهار کرد: وابستگي نداشتن به بيگانگان، رد سلطه‌پذيري، رابطه براساس احترام متقابل، آزادي سياسي و اجتماعي در چارچوب احکام اسلام، برابري در اجراي قانون و تحقق عدالت و برچيدن بساط ظلم و فساد از اهداف انقلاب اسلامي است.

وي اضافه کرد: ۱۳ آبان، روز تجلي و حماسه‌سازي ملت ايران اسلامي به‌ويژه قشر دانش‌آموز و دانشجو در برابر استکبار جهاني است.

معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد افزود: ۱۳ آبان ۱۳۴۲ سالروز تبعيد امام راحل به ترکيه، ۱۳ آبان ۱۳۵۷ شهادت جمعي از دانش‌آموزان و دانشجويان انقلابي و ۱۳ آبان ۱۳۵۸ روز تسخير لانه جاسوسي آمريکا توسط دانشجويان مسلمان پيرو خط امام و به تعبير امام خميني(ره) انقلاب دوم، رخدادهاي تاريخ‌سازي هستند که بر دخالت استکبار بر سرنوشت  ايران اسلامي مهر بطلان زدند.

قاسمي پيربلوطي بيان کرد: وقايع آبان در سال‌هاي مختلف يادآور حوادث مهمي است که در شکل‌گيري انقلاب اسلامي و حذف نمادهاي استکبار از صحنه اداره ايران نقش اساسي ايفا کرده است.

وي يادآور شد: ۱۳ آبان روز دانش‌آموزان انقلابي است که گوهر علم و دانش را در آيينه شجاعت، حماسه و دليري همراه و غبار خودباختگي را از سيماي ايران پاک کردند.

۱۳ آبان نمادي از روحيه استکبارستيزي است

معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد عنوان کرد: ۱۳ آبان به‌عنوان يکي از روزهاي سرنوشت‌ساز، نمادي از روحيه استکبارستيزي، آزادي‌خواهي،  استقلال‌طلبي و آرمان‌گرايي دانش‌آموزان و دانشجويان است.

قاسمي پيربلوطي متذکر شد: اشغال سفارت آمريکا در اعتراض به دخالت‌ها و ظلم به ملت ايران، نمادي از مقاومت، پايداري و روحيه استکبارستيزي است. اين حرکت دانشجويان خشم آمريکايي‌ها را برانگيخت و آنان که ناتوان از درک ملت استقلال‌طلب و آزادي‌خواه ايران اسلامي بودند به اقداماتي ضد جمهوري اسلامي ايران پرداختند.

اين استاد دانشگاه تأکيد کرد: آمريکاي جنايتکار پس از بي‌ثمر ماندن تلاش‌هاي ظالمانه به اقدامات جدي‌تري مانند قطع کامل روابط سياسي در ۲۰ مهر ۱۳۵۹، حمله نظامي به ايران،  تجاوز به خاک ايران و تحمل شکست بزرگ در صحراي طبس، محاصره اقتصادي، بلوکه کردن دارايي‌ها و اموال ايران روي آورد.

معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد تشريح کرد: اشغال لانه جاسوسي آمريکا در تهران و گروگان‌گيري جاسوسان کاخ سفيد، فقط يک حادثه سياسي در حد تعطيل شدن سفارتخانه نبود، بلکه آغاز تحول عميقي بود که در خاورميانه و در سطح جهان براي آشکار ساختن ماهيت پنهان‌ گردانندگان سياست خارجي آمريکا به وقوع پيوست.

قاسمي پيربلوطي توضيح داد: امروز جريان‌هاي استکباري با نفوذ به پيکره جوامع، مي‌کوشند اين ديدگاه را مطرح کنند که تنها راه رشد و توسعه جوامع از مسير انديشه‌هاي ليبراليستي غرب مي‌گذرد و الگوي آمريکايي اين نوع انديشه و بينش را با شيوه‌ها و ابزارهاي مختلف ترويج مي‌د‌هد.

وي ادامه داد: شهادت دانش‌آموزان و تسخير لانه جاسوسي آمريکا اين رسالت ديني و ملي  را در ما ايجاد مي‌کند تا با اراده ملي به ويژه دانش‌آموزان و دانشجويان، ماهيت اصلي و نيات مغرضانه سردمداران استکبار  را درک کرده و با بينش و بصيرت در راستاي اعتلاي ارزش‌هاي انقلاب، عزتمندي ايران اسلامي و حفاظت از دستاوردهاي انقلاب گام برداريم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن