کد مطلب: 130541
دکتر طهماسب کاظمي تشريح کرد
نحوه برگزاري بيش از 25 هزار مصاحبه دکتري سال 1399 دانشگاه آزاد اسلامي به صورت مجازي
تاریخ انتشار : 1399/07/23 08:53:36
نمایش : 108

رئيس مرکز سنجش، پذيرش و فارغ‌التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي جزئيات نحوه برگزاري بيش از 25 هزار مصاحبه دکتري سال 1399 دانشگاه آزاد اسلامي به صورت مجازي را تشريح کرد.

دکتر بهروز طهماسب کاظمي رئيس مرکز سنجش، پذيرش و فارغ‌التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي در گفت‌وگو با روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، با اشاره به برگزاري جلسات مصاحبه دکتري گفت: امسال شاهد درخواست بيش از 50 هزار نفر از داوطلبان متقاضي تحصيل در دوره دکتري دانشگاه آزاد اسلامي بوديم که با بررسي نمرات آزمون دکتري سال 1399 و سوابق تحصيلي و پژوهشي داوطلبان، برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي مصاحبه داوطلبان انجام شد.

وي ادامه داد: پس از اين بررسي‌ها، بيش از 25 هزار نفر براي شرکت در مصاحبه ورودي دوره دکتري سال 1399 دانشگاه آزاد اسلامي دعوت شدند و اين مصاحبه ها از روز شنبه 19 مهرماه آغاز شد و تا 30 مهر ادامه خواهد شد.

دکتر طهماسب کاظمي با اشاره به ضوابط مرکز سنجش، پذيرش و فارغ‌التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي براي رعايت پروتکل هاي بهداشتي، اظهار داشت: با توجه به شيوع ويروس کرونا، برگزاري جلسات مصاحبه دکتري به صورت غيرحضوري در دستورکار قرار گرفت و بيش از 1300 نفر از اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي استان هاي تهران و البرز، با حضور در واحدهاي علوم و تحقيقات، تهران مرکزي، تهران جنوب، تهران شمال و تهران غرب، مسئوليت انجام مصاحبهها را برعهده گرفتند.

وي افزود: در اين شيوه، سوابق آموزشي و پژوهشي دانشجويان از قبل در سامانه بارگذاري شده و در اختيار اساتيد قرار مي گيرد. براساس اين سوابق و نمرات متقاضي در آزمون، مصاحبه انجام مي شود؛ بدين صورت که چهار استاد در واحد دانشگاهي مستقر مي شوند و داوطلب از محل دسترسي خود به اينترنت، در زمان تعيين شده بايد به سامانه متصل شده و مصاحبه را انجام دهد.

رئيس سنجش، پذيرش و فارغ‌التحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به فراهم کردن زيرساخت هاي لازم براي برگزاري مصاحبه دکتري به صورت مجازي، گفت: زيرساخت فراهم شده توسط دانشگاه آزاد اسلامي، پنج برابر ظرفيت موردنياز است به طوري که آمادگي برگزاري مصاحبه از 800 نفر را داريم . اما داوطلبان در 140 تا 160 اتاق مصاحبه به طور همزمان در حال مصاحبه هستند.

دکتر طهماسب کاظمي خاطرنشان کرد: بلافاصله پس از انجام مصاحبه از داوطلبان، نمرات آنها در سامانه بارگذاري و پس از پردازش و بررسي نهايي، نتايج پذيرفته شدگان مقطع دکتري دانشگاه آزاد اسلامي حداکثر تا ٥ آبان ماه اعلام خواهد شد. پس از اعلام نتايج، ثبت‌نام در واحدهاي دانشگاهي و از طريق سامانه آموزشيار انجام مي‌شود.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن