کد مطلب: 130531
امام جمعه شهرکرد عنوان کرد؛
ارتباط طب سنتي و مدرن در مزرعه آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1399/07/16 07:32:14
نمایش : 302

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
حجت‌الاسلام محمدعلي نکونام در بازديد از مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد گفت: استان چهارمحال و بختياري در زمينه طب سنتي و گياهان دارويي ظرفيت بسيار خوبي دارد.

وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با گسترش و شناسايي گياهان دارويي، ارتباط عميقي بين طب سنتي و طب مدرن برقرار کرده و به توسعه و گسترش کارآفريني، توليد و فناوري در اين زمينه پرداخته است.

امام جمعه شهرکرد اضافه کرد: مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد گياهان دارويي را به يک ثروت تبديل کرده است.

نکونام اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با غني‌سازي گياهان دارويي در عرصه سلامت و اقتصاد استان و کشور گام‌هاي مؤثري برداشته است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري نيز مطرح کرد: هشت هکتار از مزرعه دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به کشت گياهان دارويي و گل محمدي با روش‌هاي آبياري مدرن اختصاص داده شده است.

دکتر ابراهيم رحيمي تأکيد کرد: در مزرعه تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، ۲۰ گونه گياهان دارويي از مناطق مختلف جمع‌آوري و کشت داده شده که از نظر ميزان رشد و مدت زمان برداشت موفق بوده است.

وي تبيين کرد: هدف اصلي از ايجاد مزرعه تحقيقاتي گياهان دارويي در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، کارآفريني و اشتغالزايي، شناساندن ظرفيت‌هاي چهارمحال و بختياري و آموزش به دانشجويان به‌صورت عملي است تا بتوانند توليدکننده و درآمدزا باشند.

دانشيار گروه گياهان دارويي دانشکده کشاورزي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد نيز توضيح داد: در مزرعه تحقيقاتي اين دانشگاه ميزان سازگاري گياهان دارويي با آب و هوا و خاک چهارمحال و بختياري سنجيده مي‌شود.

دکتر مهرداد عطايي با بيان اينکه بيش از ۲۵۰ کارگر در اين مزرعه مشغول به کار هستند، افزود: براي جداسازي، خشک کردن و بسته‌بندي گياهان دارويي در حوزه مشاغل خانگي براي افراد بي‌سرپرست و بدسرپرست کميته امداد امام خميني اشتغال ايجاد شده است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن