کد مطلب: 130530
دکتر رحيمي عنوان کرد؛
نقش دانشگاه آزاد اسلامي در رشد اقتصاد چهارمحال و بختياري با صادرات گياهان دارويي
تاریخ انتشار : 1399/07/14 12:01:05
نمایش : 333

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
دکتر ابراهيم رحيمي در ديدار و گفتگو با مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال و بختياري اظهار کرد: هشت هکتار از زمين‌هاي مزرعه دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به کشت گياهان دارويي با مدرن‌ترين روش آبياري و با حداقل ميزان آب  اختصاص دارد.

دکتر ابراهيم رحيمي اضافه کرد: در مزرعه تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، ۲۰ گونه مختلف گياهان دارويي با بالاترين اسانس­‌ها، مواد مؤثره و حداقل آلاينده‌‌­ها کاشته شده و نه تنها در کاشت، برداشت، خشک‌کردن و بسته‌بندي گياهان دارويي فعاليت مي‌­کند؛ بلکه با صادرات اين نوع گياهان دارويي به کشورهاي ديگر، نقش مؤثري در اقتصاد استان چهارمحال و بختياري ايفا مي‌کند.

اين استاد دانشگاه بيان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد داراي آزمايشگاه‌هاي بسيار مدرن و مجهز است که براي ارتقاي دانش، محصولات و همکاري‌هاي متقابل بين دانشگاه و منابع طبيعي استان چهارمحال و بختياري آمادگي لازم را دارد.

نگهداري از جنگل‌ها و مراتع با همکاري مردم امکان­پذير است

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال و بختياري نيز در اين نشست گفت: نگهداري از جنگل‌ها و مراتع با همکاري مردم امکان­پذير است و براي ايجاد بهتر اين همکاري بايد جنگل‌ها و مراتع اقتصادي شوند.

مهندس سيداسماعيل صالحي مطرح کرد: يکي از الزامات اقتصادي کردن جنگل‌ها و مراتع، هم‌افزايي بين بخش‌هاي علمي، اجرايي و تحقيقاتي است که دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري مي‌تواند نقش مؤثري در اقتصاد داشته باشد.

وي يادآور شد: از ظرفيت‌هاي مهم چهارمحال و بختياري براي اقتصادي کردن جنگل‌ها و مراتع استفاده از ظرفيت گياهان دارويي است.

مديرکل منابع طبيعي و آبخيزداري چهارمحال و بختياري تبيين کرد: دانشگاه آزاد اسلامي با ظرفيت بالاي کشت گياهان دارويي سفير خوبي براي منابع طبيعي است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن