کد مطلب: 130528
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد:
۴۰ درصد دانشجويان چهارمحال و بختياري در دانشگاه آزاد اسلامي تحصيل مي‌کنند
تاریخ انتشار : 1399/07/13 13:15:04
نمایش : 255

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
دکتر ابراهيم رحيمي در نشست با فرمانده جديد انتظامي استان چهارمحال و بختياري اظهار کرد: ۴۰ درصد از دانشجويان استان چهارمحال و بختياري با بيش از ۱۰ هزار دانشجو و ۱۳۰ رشته تحصيلي در دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري تحصيل مي‌کنند.

وي افزود: ۳۰۰ عضو هيئت علمي و ۳۰۰ کارمند در سه واحد دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، بروجن، فارسان و دو پرديس اردل و لردگان در پيشرفت علمي و تحصيلات تکميلي جوانان نقش ارزنده‌اي دارند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري ادامه داد: در نتيجه ارزيابي‌هاي انجام شده از واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي کشور، دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد رتبه نهم را از لحاظ پژوهشي به خود اختصاص داده است.

لزوم امضاي تفاهم‌نامه­ همکاري، کارهاي علمي و تحقيقاتي بين دانشگاه و نيروي انتظامي

فرمانده جديد انتظامي استان چهارمحال و بختياري نيز در اين جلسه عنوان کرد: براي ازبين‌بردن ريشه بسياري از بي‌­انضباطي­‌ها و انحراف از نظم اجتماعي، نيروي انتظامي با همکاري و تعامل حوزه‌هاي آموزشي و فرهنگي دانشگاه‌ها، مي‌تواند نقش سازنده‌اي در تربيت قشر جوان جامعه داشته باشد.

سردار منوچهر امان‌اللهي بيان کرد: امضاي تفاهم‌نامه­ همکاري، کارهاي علمي و تحقيقاتي بين دانشگاه و نيروي انتظامي از ضروريات است. شرايط امروزي را بايد دقيق شناخت و در چارچوب آداب و رسوم و فرهنگ جامعه با يک روش مناسب کنترل کرد.

يکي از مهم‌ترين مؤلفه­‌هاي اساسي نبي‌اکرم(ص) امنيت در جامعه بود

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه­ آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري هم در اين نشست تأکيد کرد: يکي از مهم‌ترين مؤلفه­‌هاي اساسي نبي‌اکرم(ص)، امنيت در جامعه بود. به همين دليل در همان ابتدا، حقوق تمام اقليت­‌ها به رسميت شناخته شد.

حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد خاطرنشان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري بالغ‌بر ۱۰ هزار نيروي جوان در حال تحصيل هستند که وظيفه­ دانشگاه ارتقاي آن­ها در حوزه­‌هاي علمي و فرهنگي است.

وي اضافه کرد: امروزه عصر ارتباطات، فضاي مجازي و تهاجمات فرهنگي است. بايد دستگاه­‌هايي که براي شناسايي اين آسيب‌­ها تلاش مي‌کنند با هم وحدت نظر، هماهنگي و انسجام لازم را داشته باشند.

مسئول نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه­ آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري يادآور شد: اگر دانشجويان با آسيب­‌هايي که با آن مواجه هستند، قبل­‌تر آشنا شوند و اگر درگير هستند، مداوا شوند، مشکل دانشگاه و جامعه حل مي‌­شود.

قاسمي‌نژاد اظهار کرد: بحث فضاي مجازي براي دانشجويان به‌عنوان نسل جوان، بيشتر از همه مباحث مورد توجه قرار بگيرد.

وي گفت: در حوزه مربوط به جوانان، پس از بيماري کرونا وضعيت و شرايط سختي داريم. جواني که در دوران کرونا بيشتر اوقات خود را در فضاي مجازي گذرانده و مديريت ذهن و فکرش در اختيار فضاي مجازي بوده، تفکراتي که در او القا شده است در رفتارش و در جامعه ديده مي‌شود که لازم است دانشگاه و پليس به اين موضوع توجه خاصي داشته باشند که بتوانند کار پيشگيرانه‌اي انجام دهند.

دکتر نادر پورارشد رئيس دبيرخانه هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري هم در اين نشست عنوان کرد: اگر امنيتي در جامعه وجود دارد از تلاش و همت نيروي انتظامي است و استادان دانشگاه که بين عموم مردم مرجعيت دارند، نبايد منفعل باشند و نوع نگاه خود را در بحث امنيت و نظم جامعه تقويت کنند و در تعامل با دانشجو اين مسائل را انتقال دهند.

فضاي مجازي يکي از تهديدات براي جامعه است

معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد نيز بيان کرد: دانشگاه و نيروي انتظامي دو قطب تأثيرگذار در جامعه هستند و تعامل آنها با همديگر اين تأثيرگذاري را بيشتر مي‌کند.

دکتر محمد قاسمي افزود: هدف دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري کمک به نيروي انتظامي است. نيروي انتظامي با چالش‌­هاي زيادي مواجه است که دانشگاه با داشتن ظرفيت‌هاي بسيار خوب در مسائل پژوهشي و برگزاري نمايشگاه مي‌تواند در پيشبرد اهداف نيروي انتظامي تأثيرگذار باشد.

وي اضافه کرد: فضاي مجازي يکي از تهديدات براي جامعه است که براي آگاهي از آسيب‌هاي فضاي مجازي بهتر است کانال‌ها و گروه‌هايي با همکاري دانشگاه و نيروي انتظامي ايجاد شود و آسيب‌هاي موجود در جامعه اطلاع­‌رساني شود.

همزمان با فرارسيدن روز نيروي انتظامي، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري با فرمانده جديد نظامي استان چهارمحال و بختياري ديدار و گفتگو کرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن