کد مطلب: 130527
با موضوع آموزش کسب و کار صورت مي‌گيرد؛
گام دانشگاه آزاد اسلامي براي ايجاد مرکز نوآوري و خلاقيت در شهرکرد
تاریخ انتشار : 1399/07/12 12:20:19
نمایش : 288

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
دکتر ابراهيم رحيمي در حاشيه مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بين مرکز رشد واحدهاي فناور دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و بسيج علمي، پژوهشي و فناوري سپاه حضرت قمر‌بني‌هاشم عليه‌السلام استان چهارمحال و بختياري به‌منظور ايجاد مرکز نوآوري و خلاقيت با موضوع آموزش کسب و کار گفت: اين دانشگاه در چهارمحال و بختياري، ۴۰ درصد از دانشجويان استان را با بيش از ۱۰ هزار دانشجو پوشش مي‌دهد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري افزود: ۳۰۰ عضو هيئت علمي و ۳۰۰ کارمند در سه واحد دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، بروجن، فارسان و دو پرديس اردل و لردگان مشغول کار و با دانشجويان در بيش از ۱۲۵ رشته تحصيلي در مقاطع مختلف کارداني تا دکتري تخصصي همراه هستند.

وي بيان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، همواره از لحاظ پژوهشي، جزء برترين‌هاي کشوري در دانشگاه آزاد اسلامي و وزارت علوم است و توانسته در زمينه پژوهشي بر اساس رتبه‌بندي سايمگو در سال ۲۰۲۰، رتبه نهم را کسب کند و از اين دانشگاه هر سال در جشنواره‌هاي کشوري پژوهشگران برتر انتخاب مي‌شوند.

سرعت در تغيير سبک آموزشي از حضوري به ‌مجازي

دکتر رحيمي اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري داراي ظرفيت‌هاي بسيار خوب دانشگاه در زمينه آموزش است؛ به‌طوري که با وجود بيماري کرونا در طول چند هفته، فرم کلاسيک آموزش را به فرم آموزش مجازي تغيير داد و در اين زمينه يکي از بهترين دانشگاه­‌ها در سطح کشور شناخته شد.

وي افزود: حوزه فرهنگي دانشگاه با همکاري نهاد نمايندگي رهبري، فعاليت‌‌­هاي خوبي داشته و در سال­‌هاي متمادي در اقامه نماز، مقام نخست کشوري و در موضوع قرآن و عترت رتبه­‌هاي خوب کشوري کسب کرده است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري مطرح کرد: واحد شهرکرد با توجه به تأکيدات مقام معظم رهبري، درباره شرکت‌­هاي دانش­‌بنيان، سراهاي نوآوري و هسته‌­هاي فناور در سال جهش توليد و در ماه­‌هاي گذشته نزديک به ۲۰ هسته فناور جذب کرده که تعدادي از آن­ها به مرحله توليد و تجاري‌­سازي رسيده است.

اين مسئول دانشگاهي گفت: يکي از شرکت­‌‌هاي دانش‌بنيان، شرکت کچوان است که با بهترين روش کشت و کم‌مصرف­‌ترين روش آبياري به کاشت گياهان دارويي مي­‌پردازد و نزديک به هشت‌هکتار از مزرعه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد را به کشت گياهان دارويي اختصاص داده است.

اين استاد دانشگاه اظهار کرد: در مزرعه تحقيقاتي گياهان دارويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، گياهاني با بالاترين اسانس­‌ها و مواد مؤثره با حداقل آلاينده‌‌­ها کاشته شده و نه تنها در کاشت، برداشت، خشک‌کردن و بسته‌بندي گياهان دارويي فعاليت مي‌­کند؛ بلکه مواد مؤثره اين گياهان را مورد بررسي قرار مي­‌دهد و براي صادرات آماده مي­‌کند که براي اقتصاد چهارمحال و بختياري  بسيار مفيد است.

توليد کيت رديابي ويروس کرونا

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد گفت: هسته فناور ديگري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در ارتباط با توليد کيت رديابي ويروس کرونا ايجاد شده که تمام آزمايش‌هاي اوليه اين کيت انجام شده است.

دکتر رحيمي افزود: کيت رديابي بيماري کرونا، توليد دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، يکي از موفق‌‌ترين کيت­‌هاي رديابي بيماري کوويد - ۱۹ در کشور است و براي توليد نياز به حمايت دارد تا با قيمت بسيار مناسب­ وارد بازار شود.

وي بيان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري از لحاظ هرم هيئت علمي يکي از بهترين دانشگاه‌هاي کشور بوده که در آن نسبت دانشجو به استاد يک به ۵۰ است که در خيلي از دانشگاه‌ها اين نسبت، حتي يک به ۱۰۰ است.

نخستين توصيه رهبري در بيانيه گام دوم علم و فناوري است

مسئول سازمان بسيج علمي، پژوهشي و فناوري کشور هم در اين نشست گفت: به فرموده حضرت امام‌خميني (ره)، دانشگاه مبدأ همه‌ تحولات است و اگر دانشگاه اصلاح شود، جامعه اصلاح خواهد شد.

دکتر مهدي رحيمي اظهار کرد: در بيانيه گام دوم انقلاب اسلامي، مقام معظم رهبري، علم و فناوري را به عنوان نخستين توصيه بيان کردند.

وي مطرح کرد: مقدمه رسيدن به تمدن اسلامي، توليد علم و تربيت نيروي انساني براي رسيدن به مرجعيت علمي بوده که اين امر بر عهده دانشگاه­‌ها است.

اين مسئول افزود: براي رسيدن به مرجعيت علمي بايد جريان ملي دانش و تحول در علم، توسط دانشگاه­‌ها ايجاد شود.

مسئول سازمان بسيج علمي، پژوهشي و فناوري کشور اضافه کرد: يکي از جريان­‌هاي ملي دانش، ارتقاي هيئت علمي از مقاله­‌محوري به مسئله‌­محوري در استان‌ها و کشور است.

دکتر رحيمي گفت: براي رسيدن به توليد علم، مرجعيت علمي و تمدن اسلامي، دانشگاه، نقش مرجع را دارد و لازمه رسيدن به اين موارد، مديريت و فکر جهادي است.

وي بيان کرد: براي جهش توليد بايد جهش فناوري داشته باشيم که جذب ۲۰ هسته فناور توسط دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، جهش توليد و فناوري است.

مسئول سازمان بسيج علمي، پژوهشي و فناوري کشور افزود: مسير دوم رسيدن به تمدن اسلامي، ايده، فکر، توليد و حرکت علم به سمت مرجعيت علمي است.

بسيج يکي از عوامل شگفت­‌آور نظام است

جانشين فرمانده سپاه حضرت قمربني­‌هاشم عليه‌السلام استان چهارمحال و بختياري هم در اين نشست گفت: در گام دوم انقلاب، مهم‌ترين توصيه مقام معظم رهبري، بحث پيشرفت علم و فناوري است.

سرهنگ مهران مرادي بيان کرد: سپاه و بسيج با ورود به عرصه علم و فناوري، جهشي عظيم در اين زمينه ايجاد کردند.

وي اظهار کرد: بسيج يکي از عوامل شگفت­‌آور نظام است و هر جايي ورود پيدا کرده باعث سرخوردگي دشمنان شده است.

جانشين فرمانده سپاه حضرت قمربني­‌هاشم عليه‌السلام چهارمحال و بختياري بيان کرد: اين استان  ظرفيت‌­هاي بسيار خوبي دارد، ۱۷ پايگاه علمي راه‌­اندازي شده است، سه مرکز رشد در شهرستان‌­هاي شهرکرد، بروجن و بِن وجود دارد که هر کدام سه کارگاه در موضوع IT، الکترونيک و مکانيک دارند.

وي افزود: براي پيشبرد اهداف نظام جمهوري اسلامي، مراکز نوآوري در مرکز استان­­‌ها براي حمايت از نخبگان و ايده­‌هاي نو ايجاد شود.

به گزارش آنا، در پايان اين نشست مسئولان بسيج علمي استان و کشور از مجموعه گياهان دارويي هشت هکتاري مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد بازديد کردند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن