کد مطلب: 130525
دانشيار دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد:
فصلنامه «پژوهش‌هاي نقد ادبي و سبک‌شناسي» در فهرست نشريات فعال قرار گرفت
تاریخ انتشار : 1399/07/08 13:22:36
نمایش : 136

دکتر محمد حکيم‌آذر اظهار کرد: فصل­نامه­ پژوهش­‌هاي نقد ادبي و سبک­‌شناسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد از طرف معاونت علوم انساني و هنر دانشگاه آزاد اسلامي به‌عنوان نشريه فعال و به‌روز در بهار ۹۹ معرفي شد.

دکتر حکيم‌آذر درباره قرارگرفتن اين نشريه در فهرست نشريات فعال  و به‌روز بيان کرد: روش تحليل و تحقيق براي اين نشريه بسيار مهم است و مقالاتي که به اين فصل­نامه ارسال مي‌­شود بايد از چارچوب قابل‌قبولي از نظر ساختار نگارشي برخوردار باشند.

وي ادامه داد: فصل­نامه­ پژوهش­‌هاي نقد ادبي و سبک‌­شناسي، فصل­نامه­  تخصصي در حوزۀ تحليل، بررسي و شناخت متون ادبي بوده و مخاطبان اين نشريه استادان، دانشجويان و علاقه‌­مندان حوزه نقد ادبي و سبک‌­شناسي هستند.

مديرمسئول نشريه پژوهش‌هاي نقد ادبي و سبک­‌شناسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد اظهار کرد: بهترين راه براي شناخت متون، سوابق و رويکردهاي فرهنگي، مطالعه دقيق و عميق متون ادبي است که اين فصل­نامه بر تمام متون ادبي احاطه دارد؛ اما توجه اصلي آن بر متون ادبي فارسي است.

دکتر حکيم‌آذر درباره محتواي فصل­نامه پژوهش‌­هاي نقد ادبي و سبک‌­شناسي عنوان کرد: تحقيقاتي که به‌بررسي و تحليل متون ادبي، شکل و ساختار متن، محتواي اثر يا بررسي چند جانبه آن مي‌پردازند، امکان انتشار در اين فصلنامه را دارند.

دانشيار گروه زبان و ادبيات دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد افزود: اين تحليل‌ها در صورتي که با نگاه علمي و منطبق بر نظريه‌­هاي مطرح ادبي-زباني و متن‌شناسي نگاشته شده باشند در اين نشريه منتشر مي­‌شوند.

اين استاد دانشگاه بيان کرد: يکي از اهداف اصلي اين نشريه، تحليل متون ادبي براي شناخت بهتر آنهاست که به درک درست ما از تاريخ و فرهنگ منجر مي‌شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن