کد مطلب: 130509
حجت‌الاسلام دکتر قاسمي‌نژاد:
حرکت زشت نشريه «شارلي ابدو» لکه ننگي در تاريخ فرانسه است
تاریخ انتشار : 1399/06/25 08:08:45
نمایش : 255

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
دانشگاهيان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در اعتراض به توهين نشريه فرانسوي به ساحت مقدس نبي مکرم اسلام‌ صلي‌الله و عليه و آله و سلم و قرآن کريم در جوار قبور مطهر شهداي گمنام دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد تجمع کردند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در اين مراسم گفت: وقتي پيامبر اکرم صلي‌الله و عليه و آله و سلم رسالت خود را علني کرد، مردم سه دسته شدند. يک دسته برآشفته و خشمگين، دسته ديگر به فکر فرورفتند و دسته سوم نيز رسالت پيامبر اکرم صلي‌الله و عليه و آله و سلم را پذيرفتند، افرادي که از صفاي باطني ويژه‌اي برخوردار بودند، جزء گروه سوم شدند.

حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد اضافه کرد: گروه خشمگين و برآشفته که وجودشان سراسر پليدي و تاريکي بود به مخالفت با نبي مکرم اسلام صلي‌الله و عليه و آله و سلم و قرآن برخاستند. نخست مشرکان مکه که خدا را به وحدانيت نمي‌شناختند، دوم گروهي که عليه اسلام و مسلمانان توطئه مي‌کردند و گروه سوم نيز منافقين بودند؛ بنابراين در طول تاريخ اسلام از زمان بعثت تا امروز با اين سه گروه مواجه هستيم.

وي با بيان اينکه اين گروه‌ها عليه بنيان فکري اقداماتي انجام مي‌دادند، افزود: بنيان فکري نبي مکرم اسلام صلي‌الله و عليه و آله و سلم قرآن کريم است. آنان به شيوه‌هاي مختلفي قرآن را تحريم کردند که هرکس به قرآن گوش فرادهد، مجازات خواهد شد و اين تهمت را به قرآن کريم وارد کردند که ساخته دست بشر است و وحي الهي نيست.

دشمنان از گسترش روزافزون اسلام خشمگين هستند

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري مطرح کرد: شيوه ديگر مخالفت آنان اقداماتي عليه شخصيت نبي مکرم اسلام صلي‌الله و عليه و آله و سلم و اذيت و آزار ياران ايشان بود تا دست از حمايت ايشان بردارند، سپس به ترور شخصيتي پيامبر صلي‌الله و عليه و آله و سلم روي آوردند و به پيامبر تهمت‌هاي ناروا وارد کردند.

دکتر قاسمي‌نژاد با طرح اين سؤال که عاقبت اين مشرکان و منافقين به کجا رسيد؟ يادآور شد: سرانجام ابولهب‌ها، ابوجهل‌ها، ابوسفيان‌ها به کجا رسيد، آيا نور خدا خاموش شد؟ در مدت ۲۳ سال رسالت پيامبر اکرم  صلي‌الله و عليه و آله و سلم اسلام سراسر جهان را فرا گرفت، يعني نه تنها قرآن، نبي مکرم اسلام صلي‌الله و عليه و آله و سلم، ياران پيامبر اکرم صلي‌الله و عليه و آله و سلم و نور خدا خاموش نشدند، بلکه گسترش يافتند.

وي در ادامه چنين توضيح داد: دليل اينکه دشمنان دست به چنين کارهاي وقيحانه مي‌زنند، آن است که از گسترش روزافزون اسلام خشمگين هستند و هر کاري مي‌کنند تا اسلام را خاموش کنند، اما در عمل گسترش اسلام روزافزون شده است.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري افزود: حرکت زشت نشريه فرانسوي «شارلي ابدو» لکه ننگي بود که در تاريخ فرانسه و کشورهاي غرب که دم از آزادي و دموکراسي مي‌زنند، ثبت شد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن