کد مطلب: 130503
حجت‌الاسلام دکتر قاسمي‌نژاد عنوان کرد؛
پاسخگويي به مشکلات جامعه و انسان‌سازي ۲ رسالت اصلي دانشگاه
تاریخ انتشار : 1399/06/19
نمایش : 811

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
حجت‌الاسلام دکتر رضا قاسمي‌نژاد در مراسم تجليل از برترين‌هاي قرآني و فرهنگي آموزشکده سماي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد اظهار کرد: دانشگاه دو رسالت اصلي بر عهده دارد، يکي توليد علم و پاسخگويي به مشکلات و معضلات جامعه و ديگري تربيت و پرورش و انسان‌سازي است که اگر دانشگاه اين دو رسالت را به‌درستي انجام دهد، تأثير آن به‌صورت مستقيم به جامعه بازخواهد گشت.

وي افزود: اگر جامعه را به انسان تشبيه کنيم، محور عقلاني و مغز متفکر آن، دانشگاه است. دانشگاه مبدأ تحولات و محل تجمع نخبگان جامعه بوده و هر تغيير و تحولي در جامعه صورت مي‌گيرد بايد از طرف دانشگاه باشد.

مسئول نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري مطرح کرد: اگر دانشگاه اصلاح شود، جامعه هم اصلاح خواهد شد و اگر جامعه به اين رسالت توجهي نکند، دچار ناهنجاري‌هاي مختلف اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي خواهد شد.

دکتر قاسمي‌نژاد اضافه کرد: فلسفه فعاليت‌هاي فرهنگي در دانشگاه، ايجاد تحرک و نشاط براي موفقيت در اين دو رسالت بوده و به تجربه ثابت شده دانشجوياني که در فعاليت فرهنگي و مذهبي دانشگاه حضور فعال دارند در عرصه‌هاي ديگر اجتماعي نيز موفق هستند.

وي گفت: آموزشکده سما درباره فعاليت‌هاي فرهنگي تلاش‌ها و برنامه‌هاي خوبي را اجرا کرده که بايد براي اثرگذاري بهتر و بيشتر برنامه‌هاي فرهنگي و مذهبي با توجه به شرايط جديد و با برنامه‌ريزي هدفمند، فعاليت در فضاي مجازي را در رأس برنامه‌هاي خود قرار دهد.

تجليل از برترين‌هاي قرآني و فرهنگي سماي واحد شهرکرد

معاون دانشگاه و رئيس آموزشکده سماي  دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد نيز گفت: در رشته‌هاي تفسير، نهج‌البلاغه، صحيفه سجاديه، تعداد ۹ نفر از دانشجويان و تعداد ۱۰ نفر از کارکنان، موفق به کسب رتبه برتر شده‌اند. در رشته تفسير هم زندگاني پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلم و ترتيل قرآن کريم در مقطع استادان، ۱۰ نفر رتبه برتر کسب کرده‌اند.

دکتر حيدرعلي رئيسي‌دهکردي عنوان کرد: در رشته عکاسي با موضوع «هواي همديگر را داشته باشيم» هم رتبه نخست کشوري توسط دانشجويان سما کسب شد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن