کد مطلب: 130495
در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار شد؛
اجراي مرحله ۳ رزمايش کمک مؤمنانه در چهارمحال و بختياري با توزيع ۳۰۰ بسته معيشتي
تاریخ انتشار : 1399/06/10 11:53:34
نمایش : 322

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
فرمانده سپاه قمر بني‌هاشم عليه‌السلام در رزمايش کمک مؤمنانه که به همت قرارگاه دانشجويي استان چهارمحال و بختياري، معاونت فرهنگي دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد و نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري برگزار شد، اظهار کرد: خدمت‌رساني به نيازمندان و آسيب‌ديدگان ناشي از شيوع ويروس منحوس کرونا حرکتي ماندگار است که در تبعيت از مقام معظم رهبري و لبيک به فرمان معظم‌له برگزار مي‌شود.

سردار علي‌محمد اکبري با گراميداشت ياد و خاطره سردار دل‌ها شهيد حاج‌قاسم سليماني بيان کرد: خون اين شهيد گرانقدر گام دوم انقلاب اسلامي را براي ۴۰ سال آينده بيمه کرد و درس‌هاي آموزنده‌اي براي تک‌تک ما دارد.

وي ادامه داد: بنابر فرمايش رهبر معظم انقلاب بايد از مکتب حاج‌قاسم سليماني درس‌ها ياد گرفت که برگرفته از مکتب اسلام و مکتب امام راحل است.

فرمانده سپاه قمر بني‌هاشم عليه‌السلام افزود: الگوي ما حاج‌قاسم سليماني است، حاج‌قاسم مربوط به همه اقشار است. او فقط يک پاسدار نبود، هرچند لباس سبز سپاه را بر تن داشت؛ ولي الگويي براي همه اقشار است و درس‌هاي بسيار زيادي براي ما دارد.

سردار اکبري با يادآوري برگزاري مراحل قبلي رزمايش کمک مؤمنانه در دانشگاه شهرکرد و اين مرحله در دانشگاه آزاد اسلامي، خطاب به جهادگران بسيج دانشجويي و دست‌اندرکاران برگزاري رزمايش کمک مؤمنانه در قرارگاه بسيج دانشجويي عنوان کرد: کار شما در بسيج دانشجويي، استادان دانشگاه، دانشجويان و رؤساي دانشگاه‌ها در زمينه جمع‌آوري کمک و تقديم به خانواده‌هاي نيازمند آسيب‌ديده از کرونا بسيار ارزشمند است.

وي با اشاره به موعظه بزرگان دين، اقدام در امور خير و حمايت از نيازمندان را موجب ماندگاري اعمال صالح و خالصانه در پرونده افراد دانست که ثواب دنيوي و اخروي براي آنان دارد و اين اقدامات را جزء اعمال صالح و خالص برشمرد.

فرمانده سپاه قمر بني‌هاشم عليه‌السلام يادآور شد: در مرحله نخست رزمايش که از ميلاد امام زمان (عج) تا پايان ماه مبارک رمضان برگزار شد، تقريباً ۴۰ ميليارد ريال کمک مردمي جمع‌آوري شد و به دست نيازمندان رسيد و در مرحله دوم قرار شد از عيد غدير تا دهه آخر صفر اين رزمايش ادامه يابد.

سردار اکبري به تعبيري از نخستين شهيد جامعه پزشکي مدافع حرم کشور «شهيد محمدحسن قاسمي» اشاره و اضافه کرد: اين شهيد فرموده بود که من دوست دارم شهيد شوم؛ اما نه با تير و ترکش گروه‌هاي تکفيري و ترسي ندارم؛ بلکه دوست دارم زنده بمانم و آنقدر در راه اسلام کار کنم تا بميرم. در نتيجه بايد گفت اين شهيد عزيز خدمت در راه اسلام را بالاتر از شهادت مي‌دانست.

توزيع ۳۰۰ بسته معيشتي و بهداشتي بين نيازمندان و اقشار آسيب‌پذير

معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد هم در حاشيه اين مراسم گفت: رزمايش مؤمنانه از عيد سعيد غدير به مدت سه هفته در اين دانشگاه با مشارکت سازمان بسيج دانشجويي و گروه‌هاي جهادي استان چهارمحال و بختياري برگزار شد.

دکتر محمد قاسمي خاطرنشان کرد: در آغاز  اين رزمايش با حضور پرشور و معنوي فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي استان و رؤسا و مسئولان دانشگاه‌هاي استان چهارمحال و بختياري قبور شهداي گمنام دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد عطرافشاني شد.

اين استاد دانشگاه اضافه کرد: در اين رزمايش ۳۰۰ بسته معيشتي و بهداشتي ۲ ميليون ريالي به ارزش ۶۰۰ ميليون ريال بين نيازمندان و اقشار آسيب‌پذير توزيع شد.

در پايان اين رزمايش سردار علي‌محمد اکبري فرمانده سپاه قمر بني‌هاشم عليه‌السلام در نشستي صميمي با چند نفر از مسئولان گروه‌هاي جهادي بسيج دانشجويي ديدار و گفتگو کرد.

همزمان با دهه محرم، رزمايش کمک مؤمنانه با جمع‌آوري ۳۰۰ بسته معيشتي براي نيازمندان آسيب‌ديده از کرونا با حضور فرمانده سپاه قمر بني‌هاشم عليه‌السلام، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي استان و ديگر مسئولان استاني و دانشگاهي در مسجدالنبي(ص) واحد شهرکرد برگزار شد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن