کد مطلب: 130465
جزئيات پذيرش براساس سوابق تحصيلي در مقاطع کارداني ناپيوسته و کارشناسي دانشگاه آزاد اسلامي
تاریخ انتشار : 1399/05/07 10:55:39
نمایش : 460

جزئيات پذيرش براساس سوابق تحصيلي در مقاطع کارداني ناپيوسته و کارشناسي پيوسته نيمسال اول 1400-1399 دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر بهروز طهماسب کاظمي رئيس مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به آغاز زمان ثبت نام و انتخاب رشته مقاطع کارداني ناپيوسته و کارشناسي پيوسته از روز يکشنبه 5 مرداد جاري، گفت: ثبت نام و انتخاب رشته در اين مرحله به منظور پذيرش دانشجو براساس سوابق تحصيلي صورت مي گيرد. داوطلبان مي توانند با مراجعه به سامانه اين مرکز به نشاني www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنماي ثبت نام را دريافت و پس از مطالعه و کسب آگاهي هاي کامل درخصوص انتخاب رشته، در صورت تمايل و داشتن شرايط بعد از تهيه کارت اعتباري، نسبت به ثبت نام در 20 رشته محل از يک مجموعه و يک نظام آموزشي از ميان رشته شهرهاي ارائه شده در سامانه اقدام کنند.

به گفته رئيس مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي نظر به اينکه گزينش دانشجو در اين مرحله براساس سوابق تحصيلي(معدل ديپلم) صورت خواهد گرفت، لذا اخذ ديپلم نظام آموزشي جديد 3-3-6 حداکثر تا تاريخ 99/06/31 و يا دارا بودن مدرک پيش دانشگاهي و يا اخذ مدرک پيش دانشگاهي حداکثر تا تاريخ 99/06/31 و يا دارا بودن ديپلم نظام قديم و يا مدرک کارداني براي کليه داوطلبان الزامي است. بدين منظور لازم است داوطلبان معدل کل و يا معدل کتبي خود را به صورت صحيح در فرم ثبت نام درج کنند.

دکتر کاظمي گفت: داوطلبان ديپلم فني و حرفه اي و يا کاردانش نظام آموزشي جديد 3-3-6 و ديپلمه هاي فني و حرفه اي و کاردانش نظام قديم هنرستان که داراي مدرک پيش دانشگاهي و يا کارداني مي باشند و فاقد معدل کتبي ديپلم هستند، بايد معدل کل ديپلم متوسطه خود را عيناً در فرم ثبت نام درج کنند.

وي با توصيه به داوطلبان گفت: از آنجايي که پذيرش داوطلبان صرفاً براساس سوابق تحصيلي(معدل کتبي ديپلم) صورت مي ­پذيرد و نظر به اينکه دروس امتحاني داوطلبان ديپلمه با توجه به نوع ديپلم آنان (رياضي، تجربي و انساني و...) متفاوت است، لذا چنانچه نوع ديپلم داوطلب با گروه آزمايشي که متقاضي آن مي شود متفاوت باشد، درصد اعمال معدل کتبي متفاوت خواهد بود که داوطلبان مي توانند در اين خصوص جدول ضريب تاثير معدل در دفترچه راهنما را مطالعه کنند.

رئيس مرکز سنجش و پذيرش خاطرنشان کرد: داوطلبان لازم است معدل کتبي ديپلم خود را دقيقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصيلي درج نمايند، چرا که در صورت مغايرت اعلامي با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصيلي از ثبت نام و ادامه تحصيل فرد جلوگيري خواهد شد و قبولي آنها لغو مي گردد. مسئوليت ناشي از عدم رعايت دقيق ضوابط و شرايط اعلام شده در دفترچه راهنماي ثبت نام براي هر رشته تحصيلي به عهده داوطلب مي باشد و موضوع خلاف يا عدم رعايت ضوابط و شرايط (سهوي يا عمدي) حتي پس از قبولي فرد در اين مرحله پذيرش و يا هر مرحله از تحصيل مشخص شود قبولي وي در دانشگاه ((کان لم يکن تلقي)) و از ادامه تحصيل او ممانعت به عمل مي آيد.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن