کد مطلب: 130454
دکتر طهرانچي در جلسه شوراي دانشگاه تاکيد کرد
تشکيل کميته شهريه در استان‌ها/ تأکيد بر حفظ سلامت کارکنان و دانشجويان/ لزوم ايجاد ميز کار الکترونيک و دفاتر مجازي براي پاسخگويي به دانشجويان
تاریخ انتشار : 1399/04/29 09:28:25
نمایش : 2308

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تاکيد بر تشکيل کميته شهريه در دانشگاه آزاد اسلامي استانها گفت: بايد شبکه يکپارچه دانشگاه آزاد اسلامي در آموزش مجازي حفظ شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، جلسه شوراي دانشگاه آزاد اسلامي با محوريت بررسي بودجه سال تحصيلي 1400-1399 ظهر امروز به رياست دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي و با حضور معاونان و مديران کل سازمان مرکزي و حضور مجازي رؤساي استان‌ها به صورت ويدئوکنفرانس برگزار شد.

دکتر طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در ابتداي اين جلسه، با اشاره به همه‌گيري ويروس کرونا در کشور، گفت: با توجه به شيوع ويروس کرونا و نبود راهکار خروج از اين وضعيت در شرايط کنوني، آموزش و پژوهش بايد بتواند راه خود را پيدا کند و دانشگاه‌ها و فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي آنها به هيچ وجه نبايد متوقف شود.

وي با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي ترم گذشته مرحله آموزش مجازي را با موفقيت پشت سر گذاشت، اظهار داشت: واحدهاي دانشگاهي بايد براي ترم جديد وارد مرحله جديدي از آموزش مجازي شوند. موضوع حائز اهميت اين است که بايد شبکه يکپارچه دانشگاه آزاد اسلامي در آموزش مجازي حفظ شود، بنابراين مردادماه فرصت مناسبي است تا براي جذب دانشجو و برگزاري ترم آينده برنامه‌ريزي‌هاي دقيق و منظم انجام شود.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با يادآوري شروع سال مالي دانشگاه از ابتداي شهريورماه، تصريح کرد: هيأت امناي استان‌ها يک ماه فرصت دارند تا بودجه سال آينده خود را تنظيم و به سازمان مرکزي ارائه دهند. با توجه به شرايط فعلي، حفظ سلامتي دانشجويان و کارکنان از اهميت بالايي برخوردار است و در عين حال نبايد در فعاليت‌هاي دانشگاه خللي ايجاد شود، بنابراين برنامه‌ريزي‌ها بايد به گونه‌اي انجام شود که فعاليت‌ها به صورت مجازي و دورکاري با استفاده از شيوه‌هاي نوين، بدون وقفه ادامه يابد.

دکتر طهرانچي خاطرنشان کرد: تدوين بودجه سالانه استان‌ها، برگزاري ترم تابستاني، اجراي طرح نظام هوشمند داده‌ها، برنامه‌ريزي درسي بر مبناي شرايط کنوني، برنامه‌ريزي براي اجراي شيوه‌هاي جديد برگزاري دروس عملي و تربيت بدني، بررسي و اجراي راهکارهاي جديد آموزش مجازي و روش‌هاي نوين فرهنگي و تربيتي و... از جمله مهمترين اولويت‌هاي هيأت امناهاي استاني در مردادماه است.

وي با اشاره به افزايش 20 درصدي ميانگين حقوق کارکنان و اعضاي هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، احکام حقوق اعضاي هيأت علمي و غيرهيأت علمي واجد شرايط بايد به سرعت صادر شده و معوقات افزايش پنج ماه اول سال 99 پرداخت شود.

تشکيل کميته شهريه در هر استان به منظور استخراج مدل مناسبي براي شهريه

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تأکيد کرد: ميزان شهريه سال تحصيلي جديد بر عهده هيأت امناهاي استاني است که مي‌توانند با ترکيبي از افزايش شهريه براساس رشته‌ها و افزايش دانشجو، به راهکارهاي اجرايي دست يابند. در اين زمينه لازم است کميته شهريه در هر استان تشکيل و مدل مناسبي براي شهريه استخراج شود.

دکتر طهرانچي در بخش ديگري از سخنان خود، به مصوبه شوراي گسترش اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه اين شورا، کلاس‌هاي مقاطع کارشناسي و کارشناسي ارشد بايد از 15 شهريور آغاز شود. لازم است واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي از ابتداي شهريورماه با جديت موضوع ثبت‌نام دانشجويان جديدالورود را در دستور کار خود قرار دهند. شوراي گسترش همچنين مجوز جابجايي رشته‌ها در استان را صادر کرده که هيأت‌ امناهاي استاني بايد براي اين موضوع برنامه ريزي داشته باشند تا بموقع عمل کنند.

لزوم ايجاد ميز کار الکترونيک و دفاتر مجازي براي اساتيد، رؤساي گروه‌ها و معاونان واحدها

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با تأکيد بر لزوم ايجاد ميز کار الکترونيک و دفاتر مجازي براي اساتيد، رؤساي گروه‌ها و معاونان واحدهاي دانشگاهي، تصريح کرد: ارتباط کنشگران دانشگاه با دانشجويان نبايد در دوران کرونا قطع شود، بلکه با ايجاد اين دفاتر مجازي بايد به سؤالات، دغدغه‌ها و نگراني‌هاي دانشجويان و خانواده‌هاي آنها پاسخ داده شود. به هيچ وجه فعاليت‌هاي جاري دانشگاه نبايد متوقف شود.

برنامه‌ريزي براي اجراي طرح تعاون و برگزاري کلاس‌هاي عملي، ارائه تسهيلات به دانشجويان از طريق صندوق رفاه، ايجاد زيرساخت‌هاي اينترنتي مناسب، تأکيد بر انجام دورکاري مؤثر کارکنان، نحوه جذب دانشجو براساس سوابق تحصيلي، تأکيد بر قانون جامع مهارت‌آموزي در مدارس سما، تغييرنام آموزشکده‌هاي فني به دانشکده مهارت و کارآفريني، کمک به اشتغال فارغ‌التحصيلان، استقرار نظام هوشمند و يکپارچه داده و... از جمله موارد مطرح شده در اين جلسه بود.

همچنين در اين جلسه، مراسم تکريم دکتر کيوان مراديان کوچکسرايي مديرکل سابق اداره کل امور اداري و منابع انساني و دکتر اقبال شاکري رئيس سابق مرکز عمراني، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامي و معارفه دکتر سيد محمدصالح هاشمي گلپايگاني رئيس مرکز جذب و امور هيأت علمي دانشگاه برگزار شد.

در اين مراسم، دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ضمن تشکر از زحمات و تلاش هاي دکتر مراديان و دکتر شاکري در دوران مسئوليت در دانشگاه آزاد اسلامي، با اهداي لوح تقدير، از آنها قدرداني و براي اين دو مدير سابق دانشگاه آزاد اسلامي در سمت نمايندگي مجلس شوراي اسلامي آرزوي موفقيت کرد.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن